Niegrzeczna

Bad Behavior
978-83-7508-179-4
przyjaciółki, zdrada, chłopak, ślub
villemo47

Darcey i Nieve były kiedyś najlepszymi przyjaciółkami. Wszędzie razem – w szkole, w domu, na wakacjach – to była przyjaźń z tych, co bywają na całe życie. Niestety w ich przypadku trwała jedynie do momentu, gdy Nieve skradła serce Aidanowi, chłopakowi Darcey. Przez następne dziesięć lat Darcey prześladuje wspomnienie tego upokorzenia. Ani sukcesy w życiu zawodowym, ani wsparcie ze strony...

Przez następne dziesięć lat Darcey prześladuje wspomnienie tego upokorzenia. Ani sukcesy w życiu zawodowym, ani wsparcie ze strony kochającej – aczkolwiek ekscentrycznej – rodziny, nie są w stanie jej pocieszyć. Aż tu nagle znajduje w skrzynce to zaproszenie.... na ślub Aidana i Nieve, których nie widziała od chwili, gdy wyjechali z Irlandii, by robić karierę w USA. Teraz jej była przyjaciółka i ex-chłopak wracają do kraju wyprawić swe huczne i ekstrawaganckie wesele w jednym z najdroższych hoteli na Zielonej Wyspie.
Czy Darcey pojawi się na tej uroczystości? Wywoła skandal? A może to, co było, pójdzie wreszcie w niepamięć?

BagatElka | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

W połowie książki zorientowałam się,że już ją czytałam.Kilka miesięcy temu wypożyczyłam w bibliotece.
Lekka,zabawna i relaksująca opowieść do szybkiego przeczytania.

izabela81 | 2014-10-28
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2014

To prosta życiowa książka, w której autorka pokazuje wartości, o których często zdarza się nam zapomnieć. To powieść głównie o przyjaźni, lojalności i trudnych wyborach z nią związanych. Dobra mieszanka humoru i powagi. Niestety pojawiają się liczne błędy słowne, interpunkcyjne, literówki itp. To bardzo razi w tej książce. Szkoda, że tak słabo zadbano o korektę.

Kasiek | 2014-08-17
Na półkach: 2014, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i jestem zachwycona. Książka bardzo mi się podobała i mimo, że nie należy do cienkich przeczytałam ją w jeden dzień, bo nie mogłam się od niej oderwać. Książka o zdradzie, przebaczeniu, przyjaźni ponad wszystko i miłości, która mimo przykrych wydarzeń i minionego czasu nie wygasła. Polecam gorąco, a sama niedługo sięgnę po następną książkę tej autorki.

beatka18 | 2014-02-16

oto przykład że krzywdy warto puścić w niepamięc, rewelacyjna i ciekawa ksiązka

Katherina87 | 2012-11-22

Niezapomniana historia miłości, przyjaźni, zdrady i słodkiej zemsty. Opowiada o chwilach tęsknoty za tym, czego nie sposób już odwrócić i momentach pełnych rozterek, gdy zadając sobie pytanie co by było gdyby, zastanawiamy się, jak mogłoby dziś wyglądać nasze życie.

Majka | 2012-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 lipca 2012

Sheila O'Flanagan po raz kolejny udowadnia, jak doskonale potrafi wykreować postaci, dla których nie jesteśmy w stanie odłożyć książki na bok. Są nie tylko wyraziste, ale także do bólu ludzkie. Z pełnym wachlarzem przeżyć - niekoniecznie dobrych, cech - niekoniecznie pozytywnych i zachowań - niekoniecznie godnych pochwały, stają się czytelnikowi bardzo bliskie.
Jednocześnie, mimo że każda kolejna strona pozwala nam poznawać je lepiej, wcale nie można być pewnych tego, jak postąpią, co czyni książkę niebanalną i nie tak przewidywalną jak wiele innych w tym gatunku.
Polecam!

Monika | 2013-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

W sam raz na letnie wieczory. Lekka, stosunkowo wciągająca, momentami zabawna.

Kachna | 2014-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Niegrzeczna - to książka nie tylko opowiadająca interesującą historię przyjaźni Darcey I Nieve, ale przede wszystkim, to książka o tym jak jedno negatywne doświadczenie może wpłynąć na całe nasze życie. Jak to co doświadczamy determinuje naszą osobowość i jak trudno zapomnieć wyrządzone nam krzywdy.

Izabela | 2015-11-27
Przeczytana: 11 listopada 2015

Życiowa historia, czasami niestety. Uczuć w niej nie brakuje dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko.
Minusem jest niedopracowanie - błędy interpunkcyjne itp. Mimo to serdecznie polecam.

Sylwia | 2011-04-13

lekka i przyjemna książka, zdecydowanie bardziej dla kobiet niż mężczyzn:)dzięki swojej wielowątkowości bardzo wciagająca:)polecam goraco:)