Niegrzeczna

2007-01-01
978-83-7508-179-4
Joanna Golik-Skitał
przyjaciółki zdrada chłopak ślub

Książka początkowo nie była wciągająca, jednak po przeczytaniu ostatniej strony muszę stwierdzić, że w pewnym momencie mnie pochłonęła, historia bohaterki stawała się coraz ciekawsza, a co najistotniejsze okazała się bardzo życiowa. Jest to opowieść o odnajdywaniu samego siebie i na pewno na długo zostanie w mojej głowie. Plusem jest też to, że jest w pewnym stopniu nieszablonowa. Polecam dla osób, które szukają czegoś na długie wieczory, a nie chcą czytać kolejnej książki o multimilionerze, który zakochuje się w szarej myszce. Ta książka, to coś innego...

Książka przeczytana dawno temu, ale nadal pamiętam jak bardzo mnie poruszyła. Historia Darcy zdradzonej przez najbliższe osoby i wpływu tej zdrady na dalsze jej życie.
Sheila O'Flanagan po mistrzowsku żongluje emocjami czytelnika.
Rewelacyjna lektura. Polecam!

Sheila O'Flanagan po mistrzowsku żongluje emocjami czytelnika.
Rewelacyjna lektura. Polecam!

To prosta życiowa książka, w której autorka pokazuje wartości, o których często zdarza się nam zapomnieć. To powieść głównie o przyjaźni, lojalności i trudnych wyborach z nią związanych. Dobra mieszanka humoru i powagi. Niestety pojawiają się liczne błędy słowne, interpunkcyjne, literówki itp. To bardzo razi w tej książce. Szkoda, że tak słabo zadbano o korektę.

Niegrzeczna - to książka nie tylko opowiadająca interesującą historię przyjaźni Darcey I Nieve, ale przede wszystkim, to książka o tym jak jedno negatywne doświadczenie może wpłynąć na całe nasze życie. Jak to co doświadczamy determinuje naszą osobowość i jak trudno zapomnieć wyrządzone nam krzywdy.

2069

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i jestem zachwycona. Książka bardzo mi się podobała i mimo, że nie należy do cienkich przeczytałam ją w jeden dzień, bo nie mogłam się od niej oderwać. Książka o zdradzie, przebaczeniu, przyjaźni ponad wszystko i miłości, która mimo przykrych wydarzeń i minionego czasu nie wygasła. Polecam gorąco, a sama niedługo sięgnę po następną książkę tej autorki.

oto przykład że krzywdy warto puścić w niepamięc, rewelacyjna i ciekawa ksiązka

oto przykład że krzywdy warto puścić w niepamięc, rewelacyjna i ciekawa ksiązka

W sam raz na letnie wieczory. Lekka, stosunkowo wciągająca, momentami zabawna.

W sam raz na letnie wieczory. Lekka, stosunkowo wciągająca, momentami zabawna.

Bardzo ciekawa książka, wielowątkowa, wciągająca.

Bardzo ciekawa książka, wielowątkowa, wciągająca.

Darcey i Nieve od najmłodszych lat były przyjaciółkami. W szkole dzieliły wspólną ławkę, a prywatnie również troski, problemy sercowe czy z rodzicami. Pomimo zupełnej odmienności były sobie bardzo bliskie. Darcey, uczciwa do bólu perfekcjonistka i Nieve, bystra i przebiegła, dążąca po trupach do celu. Razem zdobywały świat, objeżdżały Europę autostopem, podejmowały pierwszą pracę zagranicą. W relacjach z facetami to Nieve była zdobywana, natomiast Darcey raczej trzymała się na uboczu. Jednak i do niej pewnego dnia uśmiechnęło się szczęście, kiedy poznała Aidana. Chociaż ich związek nie trwał długo, czuła, że zaangażowała się bardziej, niż powinna. Mimo to była przy nim spokojna i szczęśliwa czując, że jemu również na niej zależy. Po kilku miesiącach zupełnie przypadkowo od wspólnej znajomej dowiedziała się, że Aidan w dniu swoich urodzin planuje oświadczyny. Pomimo ogromnego zaskoczenia dochodzi do wniosku, że to właśnie to, o czym od tak dawna marzyła. Postanawia na ten szczególny dzień przygotować uroczystą kolację, wiedząc, że będzie go wspominać całe życie. W dniu urodzin Aidana Darcey jest gotowa w każdym calu, i kiedy kolacja przebiega bez zarzutu, nieoczekiwanie wizytę składa im Nieve, która właśnie wróciła z zagranicy, a jej spotkanie z Aidanem jest dopiero pierwszym. Czar pryska, po romantycznej atmosferze nie ma śladu, a wieczór spędzają we trójkę. Darcey mimo że oczekiwała zupełnie czegoś innego, zachowuje spokój, czekając na tę wymarzoną chwilę, która… niestety nie nadchodzi. Aidan zmienia się w oka mgnieniu, a przyjaciółka nie ma czasu. Kilka dni później Darcey dowiaduje się, że mają romans, co oznacza zarówno koniec idealnego związku i wieloletniej przyjaźni.
Mija kilkanaście lat. Darcey jest kobietą sukcesu, jednak jej życie uczuciowe cierpi z powodu incydentu sprzed lat, z którym nie była w stanie się uporać. W dniu swoich urodzin w skrzynce znajduje kartki z życzeniami, pośród których znajduje jedną, zupełnie nieoczekiwaną – zaproszenie na ślub Nieve i Aidana...

Uwielbiam proste, życiowe książki, które nie silą się na wydumane konkluzje, ale poprzez opowiedzianą historię ukazują wartości, o których często zapominamy, a składają się na sens naszego życia. Jedną z takich wartości jest z pewnością przyjaźń i to właśnie o niej autorka opowiedziała w książce. Przyznaję, sięgałam do niej dwa razy, ale po jej przeczytaniu wiem, że to był tylko przypadek, że za pierwszym razem coś nie pozwoliło mi jej skończyć. Nie jest to książka, która wciąga od pierwszych stron tak, że nie pozwala spać, ale później zupełnie nie można się od niej oderwać. Świetnie odzwierciedla emocje, z którymi się borykamy w różnych momentach naszego życia i gdzieś pomiędzy wierszami odnaleźć można proste życiowe prawdy, które nim kierują. Autorka w ciekawy sposób opowiedziała o przyjaźni, lojalności, trudnych wyborach i zawodach, które niekiedy się z nią wiążą oraz o tym, że niektóre wydarzenia zostawiają w nas ślady na całe życie.
Gdzieś w mojej głowie po przeczytaniu tej książki tli się taka myśl, że prawdziwy przyjaciel to prezent od losu, który cieszy całe życie.

www.magiazaokladka.blogspot.com

książka rewelacyjna lekko się ją czyta plecam