Siódmy sekret szczęścia

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Książnica
Seven Secrets of Happiness
Ag2S

Jest Wigilia, pada gęsty śnieg, życie ma jeszcze więcej blasku niż na co dzień. Ruby w błogim nastroju ubiera choinkę, niecierpliwie czekając na wspaniałe, romantyczne święta. Jest bezgranicznie szczęśliwa, zwłaszcza że wreszcie podjęli z mężem decyzję, że najwyższy czas na dziecko. Ostry dzwonek telefonu nieodwołalnie niszczy jej bajkowe życie. W Nowy Rok zdruzgotana Ruby postanawia wziąć się w garść i szukając pocieszenia, szyje siedem niecodziennych aksamitnych torebeczek, jak się okaże - nadzwyczajnych pod każdym względem. Dzięki tym torebkom jej życie łączy się z losem innych osób, a Ruby poznaje sześć sekretów, które powoli roztapiają jej zmrożone serce.

źródło opisu: opis wydawcy

książek: 2070
onika | 2014-03-21
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2014

Fabuła „Siódmego sekretu szczęścia” jest przewidywalna niczym rozwinięcie dziesiętne ułamka 1/3. Takie kobiece czytadło, czasami aż za bardzo sielsko-anielsko-bajkowe. Ale w tym przypadku to wcale nie jest wada. Zresztą autorka przyprawiła całość odpowiednią nutką goryczy. Ta książka jest jak ciepły kocyk, w który człowiek się zawija, gdy wraca z miejsca, gdzie było chłodno, głodno i do domu daleko. Wielokrotnie łapałam się na tym, że przy lekturze tej książki miałam mimowolny uśmiech na twarzy – no cóż, po prostu uśmiechałam się do książki :).

Generalnie nie znoszę książek, które rzeczy oczywiste przedstawiają jako prawdy objawione. Dla mnie siedem sekretów szczęścia, które z takim zaskoczeniem odkrywa Ruby, podchodziło pod tę kategorię, ale absolutnie mnie to nie wkurzyło. Myślę, że w końcu zrozumiałam, że to, co w moim pojęciu jest oczywistą oczywistością ocierającą się o banał, dla drugiej osoby może być właśnie objawieniem, czymś, co do tej pory było nie do pojęcia. Więc...

allison | 2013-12-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Lekkie, ciepłe, wzruszające czytadło, w sam raz na przedświąteczne i świąteczne dni.

"Siódmy sekret szczęścia" to sympatycznie opowiedziana baśń dla dorosłych. Od początku wiemy, że wszystko musi skończyć się pozytywnie, ale śledzimy losy bohaterów z ciekawością i z przyjemnością.
Wzruszenia łączą się tu naturalnie z poczuciem humoru, tworząc niepretensjonalną całość.

Przeczytałam bardzo szybko i miałam z tej lektury prawdziwą frajdę.

mroźny_poranek | 2013-12-01
Przeczytana: 14 marca 2013

Siedem sekretów szczęścia - siedem aksamitnych torebek szczęścia.
Ruby żyje w szczęśliwym małżeństwie.
Ubierając choinkę, dostaje telefon, który powoduje, że jej życie się rozsypuje niczym domek z kart.
Siedem torebek szczęścia, które szyje, pomaga jej zrozumieć życie i osobistą tragedię.
Bardzo przyjemna książka. Wprawiła mnie w refleksję i choć już po paru stronach można było domyślić się, jaki będzie koniec to jednak sprawiła, że nie mogłam się od niej oderwać.

Asia Szarańska | 2014-11-02

Wigilijny wieczór. Ruby O'Neill ubiera choinkę, oczekując powrotu męża, który zasiedział się na firmowym przyjęciu. Czuje ogarniające ją szczęście. Są święta, ona jest szczęśliwą mężatką, a już wkrótce wraz z mężem rozpoczną starania o wymarzone dziecko. Radosne oczekiwanie Ruby przerywa ostry dzwonek telefonu. Jonathan miał wypadek, jest podłączony do aparatury podtrzymującej życie, ale lekarze nie dają mu szans... Święta Ruby stają się okresem bólu i żałoby.
W Nowy Rok otumaniona żalem Ruby postanawia wziąć się w garść. By zająć czymś myśli, szyje siedem aksamitnych torebek. Każda z nich jest inna, naprawdę wyjątkowa. Za sprawą sześciu z nich na drodze życia Ruby staną zupełnie obce osoby. Powierzając jej swoje sekrety, powoli zaczną rozmrażać jej serce.

Każdej z nas przydarza się chwila, kiedy ma ochotę przeczytać coś lekkiego i optymistycznego. Coś, co nie wymaga skupienia, idealnie dopełnia się z kubkiem owocowej herbaty i wafelkami z czekoladą, przynosi pełne odprężenie i...

beataj | 2011-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2011

Daje do myślenia... I choć wiadomo, jak potoczy się akcja, to sposób przedstawienia jest bardzo sympatyczny, a do tego nie płytki.

Kasiek | 2014-07-10
Na półkach: 2014, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 10 lipca 2014

Ciepła, lekka książka. Miło się ją czyta, trochę zbyt przewidywalna.

Agata | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

"Nie wiem, czy jest jakiś uniwersalny sekret osiągnięcia szczęścia, może to cała lista sekretów... ale jedno ci powiem. Pierwszy sekret szczęścia to emocjonalna niezależność. Wiesz, co mam na myśli? Nie możemy oczekiwać, że szczęście da ci druga osoba, albo, że ona uczyni cię szczęśliwą. Nie możesz nawet oczekiwać, że pozwoli ci być szczęśliwać, jakbyś musiała prosić o pozwolenie czy coś. Trzeba swoje szczęście stworzyć samemu, w środku, i nie pozwolić, by ktokolwiek je tknął albo odebrał."

Dziś kilka słów o "Siódmym sekrecie szczęścia" Sharon Owens. Nie jest to ksiażka, należąca do nowości, mogliście spotkać się z nią już jakiś czas temu, jednak prezentuję ją wam dziś ze względu na to, że kilkanaście dni temu Książnica wznowiła jej wydanie w rozmiarze "Do torebki" i to nowe, mniejsze wydanie trafiło do czytelników. Osobiście uważam, że to naprawdę trafiony pomysł, ponieważ dzięki temu pozycję tę można zabrać naprawdę wszędzie i nie zajmuje dużo miejsca. A jest to książka...

Dominika | 2012-11-07
Przeczytana: październik 2012

Lekka, pełna ciepła i optymizmu książka o tym, co jest w życiu najważniejsze. Szybko się czyta, idealna na ponure jesienno-zimowe wieczory z kubkiem dobrej herbaty / grzańca w dłoni. Najlepiej przeczytać przed Świętami Bożego Narodzenia, aby właśnie na Święta przypomnieć sobie, co jest tak naprawdę istotne: niezależność emocjonalna, zdrowie, niezazdroszczenie innym, przyjaciele, dobre uczynki wyświadczane ludziom wokół nas, docenianie drobiazgów i ich piękna oraz patrzenie w przyszłość zamiast rozpamiętywania przeszłości. W swojej kategorii „literatura kobieca” powieść wychodzi obronną ręką i pozostawia ciepełko po przeczytaniu. P.S. Jako ósmy sekret szczęścia dodałabym zajmowanie się czymś w życiu z prawdziwą pasją.

Czytałam tę książkę z przyjemnością. Napisana jest lekkim językiem.Idealna na zimowe wieczory. Ma jedną wadę : fabuła jest dosyć przewidywalna. Ale mimo to,warto ją przeczytać. Polecam :).

MarzenaB | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Muszę przyznać, że bardzo ciężko jest mi ocenić tę pozycję. Po prostu nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, czy jest ona na tyle dobra, by wskoczyła do rankingu ulubionych, czy też jest zwykłą książką, którą przeczytałam w mgnieniu oka. Jest to powieść z cyklu "literatura do torebki". Jak sama nazwa mówi - lekka, kobieca literatura. Ciężko mi oceniać dlatego, że nie mogę wystawić oceny poniżej 4, ponieważ książka jest naprawdę dobra. Z drugiej jednak strony, gdyby porównać ją do innych pozycji, które otrzymały ode mnie 5 lub 6 - byłoby niesprawiedliwe.

Autorka obrazuje nam, czym jest prawdziwe szczęście. Pokazuje, że nawet najbardziej zraniony człowiek, może w końcu odnaleźć to, co sprawi, że ponownie jego serce wypełni radość. Że nawet po największej tragedii powinno się wstać z podniesioną głową i walczyć dalej. Bardzo spodobał mi się pomysł z siedmioma kopertówkami, którego nie zdradzę, ponieważ chcę Was zachęcić do przeczytania.

Bardzo podoba mi się styl, w jakim napisana...