Przeminęło z czasem

Tłumaczenie: Teresa Tomczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poza serią". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Lo que le falta al tiempo
978-83-247-1417-9
Paryż
niebieska

Joanna | 2012-12-14
Przeczytana: 2011 rok

Mazarine, młoda studentka malarstwa, mieszka samotnie w Dzielnicy Łacińskiej w Paryżu. W jej domu od pokoleń przechowywany jest wielki sekret, który może zmienić rozwój sztuki. Pewnego dnia w życiu dziewczyny pojawia się Cadiz, twórca rewolucyjnego kierunku w malarstwie, mężczyzna, którego Mazarine obdarza bezgraniczną miłością...) / cyt.: z okładki książki/
Powieść o samotności młodej artystki malarki i wpływie, jaki wywiera na nią tajemniczy, rodzinny sekret jakim jest przechowywane w kryształowej trumnie ciało nieznanej Świętej. Przechowywane w Zielonym Domu, wydzielające silny zapach lawendy zwłoki w nienaruszonym od kilkuset lat stanie zmieniają losy Mazarine.
Piękna, nastrojowa powieść o burzliwej i trudnej miłości , w tle artystyczna bohema Paryża, podróże do Kolumbii, Egiptu, Wenecji , Nowego Jorku. Wciągająca akcja sensacyjna, tajemniczy zakon Arts Amantis gromadzący się w paryskich katakumbach, sekrety dziwnych postaci przewijających się w powieści nie...

izabela81 | 2014-03-10
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2014

Opowieść o tajemnicach z przeszłości, o umiejętności życia z wewnętrznym szaleństwem, ludzkiej naturze i sztuce. Powieść zawiera elementy melodramatu, romansu z elementami powieści historycznej i sensacyjnej.
Książka podzielona jest na wiele króciutkich rozdziałów, dzięki czemu czyta się lekko i szybko.
Początkowo książka może wydawać się mało ciekawa, ale gdy dobrnęłam do połowy powieści wszystkie wątki zaczęły coraz bardziej się splatać. I dzięki temu książka okazała się naprawdę wciągająca.

Monika | 2011-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 19 stycznia 2011

Po "Przedostatnim marzeniu" tej autorki dużo więcej oczekiwałam po jej kolejnej powieści. Niestety, rozczarowałam się.
Historia tym razem jest nudnawa, a "wiecznie żywe" trupy w szafie nie dodają jej uroku. W dodatku imię głównej bohaterki - Mazarine - cóż za okropieństwo!

agnieszka | 2011-05-25
Przeczytana: 25 maja 2011

Przepiękna powieść o miłości ,pasji ,talencie i pożądaniu nasycona tajemnicą rozgrywająca się w Paryżu .Wciągająca dzięki magicznemu wątkowi który został wpleciony ,podobają mi się również opisy obrazów malowanych przez bohaterów .Warto przeczytać i oderwać się od rzeczywistości...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-10-03
Przeczytana: 02 października 2012

"Przeminęło z czasem to piękną opowieść o sztuce, miłości, tajemnicach z przeszłości, która wydarzyła się w Paryżu, ale autorka przenosi nas również w inne miejsca świata - do Katalonii, na marokańską pustynię, do Nowego Jorku, czy Wenecji.
Głowna bohaterka to młoda dziewczyna o dość niespotykanym imieniu Mazarine, absolwentka sztuk pięknych, młoda malarka zafascynowana twórczością sławnego paryskiego malarza znanego w świecie sztuki pod pseudonimem Cadiz. Jej marzenia spełniają się, gdy artysta zgadza się udzielać dziewczynie lekcji w swoim atelier.

Mazarine to sierota, tajemnicza samotna kobieta o ogromnej wrażliwości i nieprzeciętnej urodzie, z jednej strony - niekochana, niezrozumiana,pełna wewnętrznych sprzeczności, wyobcowana, z drugiej - tęskniąca za uczuciem, spragniona czułości, poszukująca spełnienia i jednocześnie odrzucająca uczucia, które stają na drodze do jej serca.
Gdy pewnego zimowego dnia na jej drodze pojawia się młody chłopak i pragnie ofiarować Mazarine swoją...

paradoksalna | 2011-10-08
Przeczytana: styczeń 2011

Ta książka jak jak wino - napijesz się, zaszumi ci w głowie i otworzysz się na nową rzeczywistość, albo będzie ci niedobrze. Absurdalna w fascynujący sposób, wchodzi do głowy, zajmuje myśli, nie daje o sobie zapomnieć.

dominika | 2015-02-10

Magiczna...zaskakująca...nieprzewidywalna.
Historia o samotności, miłości,rozpaczy. Bohaterowie przeżywają rozterki oderwani od dnia codziennego. Wymiar duchowy przybiera tu kluczową pozycję i choć bohaterami targają namiętności ich duchowość, wrażliwość- przenika czytelnia od pierwszych stron powieści. Cudowna opowieść na pewno nie tuzinkowa.
Angela Bacerra ur w 1957 r, pisarka kolumbijska, twórczyni idealizmu magicznego, laureatka nagród Latin Literary Aword 2004, 2006.

Martyna | 2013-03-27
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczona

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Piękna opowieść o pożądaniu,miłości i tajemnicy. Rozterka Mazarine między postępowaniem według rozsądku a postępowaniem według pożądania i uczuć. W niesamowity sposób zobrazowana siła pożądania.

Pomimo że byłam trochę zawiedziona gdy miłość Mazarine i Cadiza została zabita ślubem a później śmiercią Cadiza, książka warta polecenia :)

dzidziola | 2012-05-18
Przeczytana: 28 lipca 2009

Swoją pierwszą powieścią Becerra postawiła sobie poprzeczkę dość wysoko. "Przeminęło z czasem" niestety nie dorównuje jej niestety. Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest naprawdę piękna. Nie brakuje jej elementów zaskoczenia, charakterystycznych dla pisarki bajkowych wręcz opisów miejsc (w tym przypadku Paryża, mamy tutaj też wątek fantastyki i dużo sztuki, a ta uwielbiam więc książka jest jak najbardziej w moim klimacie. Pochłonęłam ją w jedną noc i troszkę żałuję bo jeszcze długo potem brakowało mi bosej Mazarine. Takie powieści powinno sie dawkować ostrożnie:)

Katarzyna | 2012-11-03
Na półkach: Przeczytane, Nieskończone

Po przeczytaniu pierwszej powieści autorki "Przedostatnie marzenie" byłam oszołomiona i zachwycona. To była niesamowicie pieknie napisana książka o miłości. Dlatego tak bardzo liczyłam na kontynuację w "Przeminęło z czasem". Zaczęłam czytać i... utknęłam. nie jestem w stanie przebrnąć przez pierwszych kilkanaście stron. Zawiodłam sie niesamowicie. To juz nie ta historia, nie ta miłość, nie ta półka po prostu. Nie wiem czy jeszcze wrócę do tej opowieści. Narazie bardzo zwątpiłam...