Eve

Tłumaczenie: Julia Wolin
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Eve". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Eve
978-83-241-4170-8
Wybredna Maruda

Dokąd uciekniesz, skoro nigdzie nie jest bezpiecznie? Szesnaście lat temu zabójczy wirus zmiótł z powierzchni Ziemi niemal wszystkich jej mieszkańców. Świat stał się miejscem śmiertelnie niebezpiecznym. Osiemnastoletnia Eve nigdy nie wyszła za pilnie strzeżony teren zamkniętej szkoły. Szkoły, w której nie ma mężczyzn ani chłopców. Gdzie ona i dwieście innych dziewcząt przygotowuje się do roli...

Dokąd uciekniesz, skoro nigdzie nie jest bezpiecznie?
Osiemnastoletnia Eve nigdy nie wyszła za pilnie strzeżony teren zamkniętej szkoły. Szkoły, w której nie ma mężczyzn ani chłopców. Gdzie ona i dwieście innych dziewcząt przygotowuje się do roli elity Nowej Ameryki.
Ale w przeddzień ukończenia szkoły, Eve odkrywa szokującą prawdę o prawdziwym celu tej nauki – i o przerażającym losie, jaki czeka ją samą.
Ucieka z jedynego domu, jaki znała. Rozpoczyna długą, ryzykowną wędrówkę w poszukiwaniu miejsca, w którym będzie mogła przetrwać. Podczas tej podróży spotka Arden, swoją rywalkę ze szkoły, i Caleba, twardego, buntowniczego chłopaka, który wie, jak przeżyć. Odizolowana przez całe życie od mężczyzn, Eve została nauczona, że nie wolno im ufać. Lecz Caleb powoli zdobywa jej zaufanie… i jej serce. Obiecuje ją chronić, lecz kiedy wojsko zaczyna ich ścigać,
Eve musi wybierać pomiędzy życiem a miłością…

źródło opisu: wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: wydawnictwoamber.pl

Opinie czytelników (2060)

Nie miałam dużych wymagań co do tej książki, wręcz sądziłam, że jest ona po prostu straszna. Byłam mile zaskoczona. Fakt...Nie jest to jakaś świetna powieść, od której nie można się oderwać, ale wcale nie taka tragiczna. Były momenty bardziej lub mniej ciekawe.
Fabuła jest interesująca a świat przyszłości, mroczny, brutalny i dobrze nakreślony. Bohaterowie nie byli jacyś oryginalni, ale jakoś miło się czytało historię Eve. Język jest przystępny i zrozumiały dla czytelnika. Taka książka na jeden lub dwa wieczorki.

Meredith | 2014-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Zacznijmy od tego, że pani z okładki nie pasuje do wyglądu Eve, która w książce ma brązowe włosy i przez to widziałam Eve rudowłosą.
W fabule pojawiło się kilka nieścisłości i sprzeczności, ale przymknęłam na to oko. Zresztą, nigdy nie byłam specjalnie krytyczna co do książek.
Główną bohaterkę [czyli Eve] nie za bardzo polubiłam. Była trochę... mdła i taka... bezbarwna. Nie wiem. Może to tylko moje odczucia.
Zaintrygował mnie jednak świat, który przedstawiła nam autorka. Był dobrze i ciekawie wykreowany.
Szkoda, że kolejne części nie są przetłumaczone na j.polski, bo zakończenie pozostawiło we mnie pewien niedosyt i poczułam chęć zapoznania się z dalszymi losami bohaterów.
Polecam, jeśli szukacie czegoś lekkiego do poczytania. :)

kasandra_85 | 2012-04-29
Przeczytana: kwiecień 2012

Priada | 2015-05-08
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Co byś zrobił drogi czytelniku, kiedy dowiedziałbyś się, że to co do tej pory Cię uczono jest kłamstwem, że nie możesz na nikogo liczyć pośród opiekunów, a jedyne względnie bezpieczne miejsce jest w lesie...? (za tak długie zdanie polonistka powiesiłaby mnie za nogi i znęcała tygodniami).
Opowiastka milosna dla młodzieży ja dochodzę do wniosku, że wyrosłam z takiej literatury, ale jak trafię na taką przypadkiem to z ciekawości przeczytam.

Stasia | 2014-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Autorka spartaczyła po całej linii...
To świetny przykład do cytatu z "Świętoszka"
"Bywa, że plan bogaty, a skutek ubogi, od zamiary do rzeczy jest ładny szmat drogi"
Motywem przewodnim w książce jest :
- nudny wątek miłosny
- sztuczność zbudowanego świata i dialogów,
- niesamowicie krótki wstęp,
- skąpo rozbudowane postacie,
- okrojone ważne wątki i na siłę wydłużane te nic nie wnoszące,

Tirindeth | 2012-07-31

Eve ma osiemnaście lat i jest najpilniejszą oraz najładniejszą uczennicą żeńskiej szkoły Nowej Ameryki. W przededniu ukończenia szkoły i skierowania się na dalsze kształcenie zawodowe, dziewczyna odkrywa przerażającą tajemnicę, a strach nie pozwala jej pozostać w murach internatu. Bohaterka ucieka z bezpiecznego miejsca, które od wielu lat było jej jedynym domem, ku niebezpieczeństwu i wrogiej rzeczywistości. Teraz, zdana tylko na siebie, musi dotrzeć nad morze, do osady ludzi ocalałych podczas zarazy – do Kalifii. Po drodze jednak spotka tych, których zawsze najbardziej się bała – mężczyzn...

Po powieść Anny Carey sięgnęłam w pierwszej kolejności ze względu na niezwykłą okładkę, do stworzenia której użyto zdjęcia pięknej Elizabeth May, szkockiej artystki – fotografki. W drugiej kolejności zaintrygował mnie opis, który obiecywał odbiorcy niezapomnianą przygodę u boku głównej bohaterki – tytułowej Eve. Świat bez mężczyzn? Zabrzmiało bardzo intrygująco! Dlatego nie zawahałam się...

Przyjemna lektura, którą przeczytałam kilka lat temu.
Warto zapoznać się z nią, ale niestety nie jestem w stanie powiedzieć o niej nic więcej, ponieważ nie pamiętam ani treści ani bohaterów.
Zwalam to na długi okres czasu, który minął od chwili przeczytania tej pozycji.

Atyde | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Lubię antyutopie, tak też było w tym przypadku. Ciekawy pomysł z zarazą, która wykończyła większość społeczeństwa. Ci co zostali są podzieleni według płci i wykorzystywani, każda grupa na swój sposób przez króla. Eve ucieka i musi się zmierzyć z tym, co czeka ją za murami szkoły. Oczywiście pojawia się też wątek miłosny, dziewczyna spotyka Caleba, który wzbudza jej zaufanie i dzięki niemu zmienia zdanie na temat mężczyzn, które wpojono jej w szkole. Zakończenie jest jednocześnie smutne, jak i szczęśliwe. Eve jest bezpieczna, ale musi rozstać się z Calebem. Nie wyjaśniono też, co stało się z Arden, dziewczyną, która podobnie jak Eve uciekła ze szkoły. Ogólnie książka ciekawa, dość szybko ją wchłonęłam.

Kasia1101998 | 2016-02-18

Jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam. Jeżeli życie po zarazie ma tak wyglądać to ja na pewno nie chce być ani kobietą, ani mężczyzną. Książka dobrze napisana, dlatego warto ją przeczytać :)

FairytaleePrincess | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, 📚 2014 📚
Przeczytana: 2014 rok

"Miłość to bardzo głęboka troska o kogoś. Świadomość, że ktoś bardzo wiele dla nas znaczy, że nasz świat byłby pusty, gdyby jego w nim zabrakło" *

No cóż, książkę skończyłam dosłownie przed momentem, więc wciąż kłębią się we mnie te wszystkie uczucia i emocje, które towarzyszyły mi podczas lektury.
Tematycznie bardzo przypominała mi "Delirium" - Lauren Oliver. Wizja przyszłości, w której chcieli pozbawić ludzi miłości. Ale to ta książka wzbudziła moje emocje. To ta bohaterka pokazała mi swoje słabości, to ona udowodniła, że jest silna i że wystarczy tylko chcieć. Tylko chcieć...
Łzy spłynęły mi po twarzy w kilku momentach. Czytałam z rumieńcami na twarzy, nachalnie przewracając kartki. Akcja toczyła się w zawrotnym tempie, autorka nie pozwoliła mi się nudzić chociażby przez chwile.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i mam okropną nadzieję, że Amber wyda dwa pozostałe tomy w Polsce.
Serdecznie wszystkim polecam!

* 'Eve' - Anna Carey, str. 132