rozwińzwiń

Przysięga

Okładka książki Przysięga Kimberly Derting
Okładka książki Przysięga
Kimberly Derting Wydawnictwo: Amber Cykl: Przysięga (tom 1) fantasy, science fiction
272 str. 4 godz. 32 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Przysięga (tom 1)
Tytuł oryginału:
The Pledge
Wydawnictwo:
Amber
Data wydania:
2013-02-14
Data 1. wyd. pol.:
2013-02-14
Liczba stron:
272
Czas czytania
4 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324145850
Tłumacz:
Alicja Marcinkowska
Tagi:
słowa przysięga język
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
927 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
20
8

Na półkach:

Podchodziłam do książki sceptycznie, jako że jestem wielką fanką "niezgodnej" i "igrzysk śmierci" a grubość książki trochę mnie odstraszała. Ale niesłusznie- okazało się że książka jest naprawdę fajna. Przeczytałam ją w jeden dzień, bo nie mogłam oderwać się od fabuły i myślenia co będzie dalej. Co dla mnie najważniejsze - główna bohaterka nie jest miękką kluską, która po poznaniu mężczyzny traci wszystkie swoje cechy i skupia się tylko na nim. Przez całą książkę główna bohaterka zachowuje swój pazur i jest silna.

Podchodziłam do książki sceptycznie, jako że jestem wielką fanką "niezgodnej" i "igrzysk śmierci" a grubość książki trochę mnie odstraszała. Ale niesłusznie- okazało się że książka jest naprawdę fajna. Przeczytałam ją w jeden dzień, bo nie mogłam oderwać się od fabuły i myślenia co będzie dalej. Co dla mnie najważniejsze - główna bohaterka nie jest miękką kluską, która po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
18
1

Na półkach:

Najlepsza książka jaką do tej pory czytałam. Intrygi, sekrety i hierarchia społeczna. Uwielbiam ją!

Najlepsza książka jaką do tej pory czytałam. Intrygi, sekrety i hierarchia społeczna. Uwielbiam ją!

Pokaż mimo to

avatar
236
158

Na półkach: , ,

Bardzo podoba mi się pomysł na fabułę. Bardzo się też wciągnęłam, do tego stopnia, że kiedy nie czytałam to myślałam co będzie dalej co zdarza mi się dość rzadko. Chciałabym się jednak przyczepić do może nazwę to rozmieszczenia. Mam na myśli, że przez większość książki fabuła toczyła się powoli, powoli poznawaliśmy świat, a pod koniec nagła lawina zdarzeń.

Bardzo podoba mi się pomysł na fabułę. Bardzo się też wciągnęłam, do tego stopnia, że kiedy nie czytałam to myślałam co będzie dalej co zdarza mi się dość rzadko. Chciałabym się jednak przyczepić do może nazwę to rozmieszczenia. Mam na myśli, że przez większość książki fabuła toczyła się powoli, powoli poznawaliśmy świat, a pod koniec nagła lawina zdarzeń.

Pokaż mimo to

avatar
563
232

Na półkach: , , , ,

Szybka i wciągająca książka. Ciekawy świat i intrygujące postacie, zważywszy na długość powieści. Bardzo jestem ciekawa jak wszystko się dalej potoczy. Polecam, nawet samą pierwszą część dla osób, które nie sięgnął po kontynuację serii w obcym języku.

Szybka i wciągająca książka. Ciekawy świat i intrygujące postacie, zważywszy na długość powieści. Bardzo jestem ciekawa jak wszystko się dalej potoczy. Polecam, nawet samą pierwszą część dla osób, które nie sięgnął po kontynuację serii w obcym języku.

Pokaż mimo to

avatar
684
311

Na półkach: ,

Jedynym minusem tej książki jest jej grubość. Zdecydowanie jest za cienka! Jak zaczęłam ją czytać to pochłonęłam ją w dwie godziny. I chcę więcej! Bohaterowie są bardzo dobrze zbudowani. Po prostu nie da się ich nie lubić. Oczywiście Charlie i Max to moje ulubione postacie chociaż Brooklynn też miała ten swój urok. ;) Zgadzam się z dopiskiem na okładce, że książka na pewno spodoba się fanom ,,Igrzysk Śmierci" i ,,Niezgodnej". Tam świat był podzielony na dystrykty i frakcje, tu mam podział na klasy. Każda klasa mówi swoim językiem, a za samo spojrzenie w oczy komuś z wyższej klasy karane jest śmiercią. I mimo pewnych podobieństw do "Igrzysk śmierci" czy "Niezgodnej" to fabuła jest bardzo ciekawa i oryginalna. Oczywiście nie spodziewałam się nie wiadomo jakich cudów po tej książce biorąc pod uwagę, jak pisałam wcześniej, jej grubość. Ale jest to książka lekka w odbiorze, czyta się szybko i z przyjemnością. Zapewne nie raz jeszcze do niej powrócę. Bardzo polecam!

Jedynym minusem tej książki jest jej grubość. Zdecydowanie jest za cienka! Jak zaczęłam ją czytać to pochłonęłam ją w dwie godziny. I chcę więcej! Bohaterowie są bardzo dobrze zbudowani. Po prostu nie da się ich nie lubić. Oczywiście Charlie i Max to moje ulubione postacie chociaż Brooklynn też miała ten swój urok. ;) Zgadzam się z dopiskiem na okładce, że książka na pewno...

więcej Pokaż mimo to

avatar
225
62

Na półkach:

Szczerze powiem, że czuję totalny niedosyt.
Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce. W tym przypadku to miało znaczenie. Do przeczytania tej lektury skłoniło mnie jedno zdanie znajdujące się na okładce "Romantyczna powieść o przyjaźni i pierwszej miłości dla miłośników IGRZYSK ŚMIERCI i NIEZGODNEJ. Już wtedy wiedziałam, że to książka idealna dla mnie. Czemu mam niedosyt? Autorka skończyła powieść w miejscu, gdzie według mnie wszystko się zaczyna. Podobno jest druga część, ale niestety nie przetłumaczona na język polski. Nie było tutaj także dużo miłości. Spodziewałam się czegoś trochę innego, ale sama fabuła i pomysł autorki bardzo mi się spodobały.

Szczerze powiem, że czuję totalny niedosyt.
Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce. W tym przypadku to miało znaczenie. Do przeczytania tej lektury skłoniło mnie jedno zdanie znajdujące się na okładce "Romantyczna powieść o przyjaźni i pierwszej miłości dla miłośników IGRZYSK ŚMIERCI i NIEZGODNEJ. Już wtedy wiedziałam, że to książka idealna dla mnie. Czemu mam...

więcej Pokaż mimo to

avatar
518
147

Na półkach: , ,

O dziwo bardzo dobrze bawiłam się przy tej książce. Sama do końca nie wiedziałam czego się spodziewać, ale i tak jestem zadowolona. Charlie nie wyróżnia się jakoś specjalnie osobowością, historia też nie jest nie wiadomo jak porywająca, jednak wciągnęła mnie i chętnie sięgnę po kolejne książki z serii.

O dziwo bardzo dobrze bawiłam się przy tej książce. Sama do końca nie wiedziałam czego się spodziewać, ale i tak jestem zadowolona. Charlie nie wyróżnia się jakoś specjalnie osobowością, historia też nie jest nie wiadomo jak porywająca, jednak wciągnęła mnie i chętnie sięgnę po kolejne książki z serii.

Pokaż mimo to

avatar
513
285

Na półkach:

(spoiler, spoiler) Nie podobała mi się ostatnia strona za bardzo przypominało Katarzynę Michalak, co dla mnie jest ogromnym minusem.

(spoiler, spoiler) Nie podobała mi się ostatnia strona za bardzo przypominało Katarzynę Michalak, co dla mnie jest ogromnym minusem.

Pokaż mimo to

avatar
139
118

Na półkach:

Bajka dla młodszych czytelników o złej królowej i grupie nastolatków,która musi ją pokonać... niemniej jednak przyjemnie i szybko sie czytało ☺

Bajka dla młodszych czytelników o złej królowej i grupie nastolatków,która musi ją pokonać... niemniej jednak przyjemnie i szybko sie czytało ☺

Pokaż mimo to

avatar
364
217

Na półkach: ,

"Przysięga", to dystopia young adult, z elementami fantastyki. Miejscem akcji jest Ludania, kraj rządzony przez okrutną królową podzielony na kasty. Podział jest tak silny, że kasty mają nawet osobne języki, a osoba przynależna do niższej nie ma prawa znać języka klasy wyższej. Mamy również język uniwersalny dla wszystkich, który jest zarazem najniższy z języków i jedyny, który zna najniższa kasta - służących. Główną bohaterką, jest młoda dziewczyna Charlaina, która jako jedyna posiada dar rozumienia wszystkich języków. Dar ten jest jednak śmiercionośny, dlatego dziewczyna od najmłodszych lat musi go ukrywać.
Książa jest spójna, przepełniona akcją, mamy tu wątek rewolucyjny, jest również wątek miłosny. Opowieść czytało się szybko i sprawnie, chociaż czasem była aż nadto przewidywalna, wręcz naiwna i nieco przesłodzona. Przyjemne czytadło w stylu Igrzysk Śmierci, jednak jeśli szukacie jakiejś innowacji, niepowtarzalności, to tutaj ich nie znajdziecie.

"Przysięga", to dystopia young adult, z elementami fantastyki. Miejscem akcji jest Ludania, kraj rządzony przez okrutną królową podzielony na kasty. Podział jest tak silny, że kasty mają nawet osobne języki, a osoba przynależna do niższej nie ma prawa znać języka klasy wyższej. Mamy również język uniwersalny dla wszystkich, który jest zarazem najniższy z języków i jedyny,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 218
  • Chcę przeczytać
    1 191
  • Posiadam
    227
  • Ulubione
    86
  • Chcę w prezencie
    30
  • Fantastyka
    26
  • 2014
    23
  • Teraz czytam
    22
  • 2013
    21
  • Fantasy
    15

Cytaty

Więcej
Kimberly Derting Przysięga Zobacz więcej
Kimberly Derting Przysięga Zobacz więcej
Kimberly Derting Przysięga Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także