Niemożliwe

2011-06-15
9788310119261
Grażyna Smosna
niemożliwe fantastyka romans

Książka naprawdę fajna pod względem historii w niej zawartej. To co się dzieje w niej jest zajebiste, ale to było o wiele za bardzo ściśnięte w czasie moim zdaniem. Za dużo działo się na raz, wszystko w ogóle za szybko. Zakończenie było lepsze od całej książki bo wciągnęło mnie rzeczywiście

Pierwszy raz czytałam tą książkę kilka lat temu, a wybrałam ją ze względu na śliczną okładkę. Od tamtej pory wracałam do niej kilkukrotnie i za każdym razem odkrywałam coś nowego. Głowna bohaterka - Lucy jest przeklęta, jak każda kobieta w jej rodzie... Muszą wypełnić trzy niemożliwe do wykonania zadania, aby nie popaść w szaleństwo z chwilą narodzin pierworodnej córki. Jednak Lucy ma szczęście - ma wsparcie przybranych rodziców i kochającego ją Zacha, i to dzięki ich pomocy udaje jej się przełamać klątwę i znaleźć prawdziwą miłość.
Na pierwszy rzut oka, to kolejna opowiastka dla nastolatek o miłości i magii, jednak jest to przede wszystkim książka o sile miłości, dojrzewaniu i walce z przeciwnościami. Książkę polecam, jest świetnie napisana i cudownie się czyta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam balladę „Targ w Scarborough”, więc kiedy dowiedziałam się, że jest książka oparta na tej pieśni, natychmiast zaczęłam ją czytać. Wraz z każdym słowem, każdą przewróconą stroną i każdym skończonym rozdziałem coraz mniej podobała mi się ta lektura. Pomysł bardzo ciekawy, ale jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Niekiedy nie rozumiem poczynań bohaterów, a autorka to przewleka różne sceny, to znowu za bardzo ukróca niektóre wątki i w tym wszystkim czytelnik nie wie gdzie się podziać, a przecież idea oparcia książki o piosenkę, którą wszyscy znają, jest fenomenalna.

„Miłość powinna być nieszczęśliwa: okropna, niepewna, przerażająca, wspaniała a jednocześnie zawiła. Po tym właśnie się poznaje, że jest prawdziwa.”

Książka naprawdę mnie wciągnęła i zainteresowała. Posiada ciekawą treść i szybko się ją czyta. Ta tajemnica i zagadki to coś, co do mnie wręcz przemówiło. Ta książka mi się spodobała również ze względu na śliczną okładkę i opis. Wątek miłosny jest cudowny, prawdziwa, szczera i godna wszelkiego poświęcenia miłość...moje serce będzie o niej pamiętać. Polecam wszystkim, którzy chcą poczuć tajemnicę...

Spodobało mi się oparcie historii na tekście ballady i wprowadzenie do powieści wątku magicznego. Może jako całość trochę rozczarowuje, bo tempo zmienia się i końcówka mogłaby być lepsza, ale ogólnie dobrze się ją czytało.

To fantastyczna pełna emocji książka. Wielokrotnie przy niej płakałam i śmiałam się, polecam!!! <3

Książka bardzo bardzo mi się podobała. Naprawdę podziwiam autorkę za niebanalny pomysł. W powieści znalazłam wszystko, czego szukałam. Była nutka grozy, szczypta fantastyki, miłość i wewnętrzne rozważania. Niezwykle wciągająca. Polecam!

Rzucona klątwa, która przechodzi z pokolenia na pokolenie i inspirujący pomysł jak główna bohaterka może się jej pozbyć. Bardzo podobał mi się przebieg akcji i bohaterowie, ale oceniam ją na tylko dobrą, z powodu podobieństwa do " I nie było już nikogo " Agaty Christie. Książka powinna być niepowtarzalna, nie ma prawa kojarzyć się z inną powieścią. Tak przynajmniej jest w moim odczuciu.