Płonący stos. Księga 1: Kielich wiatru. Krąg popiołów

Cykl: Płonący stos (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Balefire Omnibus #1: A Chalice of Wind; A Circle of Ashes
AleksandraO7

Autorka powieści Ukochany nieśmiertelny. Ja jestem nią. Ona jest mną. Jesteśmy czarownicami. Dlaczego zostałyśmy rozdzielone? Dlaczego teraz się spotkałyśmy? I dlaczego obie kochamy tego jednego… Thais Nienawidzę Nowego Orleanu. Nienawidzę mojej nowej opiekunki, która pojawiła się znikąd, kiedy zginął mój tata. Nienawidzę całego mojego nowego życia i tego, że muszę zaczynać ostatnią...

Autorka powieści Ukochany nieśmiertelny.

Ja jestem nią.
Ona jest mną.
Jesteśmy czarownicami.
Dlaczego zostałyśmy rozdzielone?
Dlaczego teraz się spotkałyśmy?
I dlaczego obie kochamy tego jednego…
Thais
Nienawidzę Nowego Orleanu. Nienawidzę mojej nowej opiekunki, która pojawiła się znikąd, kiedy zginął mój tata. Nienawidzę całego mojego nowego życia i tego, że muszę zaczynać ostatnią klasę liceum w nowej szkole. Jakbym stała na krawędzi klifu i coś przerażającego miało mnie popchnąć w dół, w jakiś nieznany świat. Co tam znajdę? Siebie? A jeśli coś gorszego – prawdę o mojej przeszłości?
Clio
Dziś w szkole spotkałam drugą mnie. Mnie z innym imieniem, ale jednak mnie – z moimi czarnymi włosami, zielonymi oczami i identycznym znamieniem na policzku.
Jedna z tych historii o bliźniętach rozdzielonych po urodzeniu? O nie - prawda jest o wiele bardziej niesamowita, o wiele bardziej mroczna. A jej poszukiwanie połączy nas magią i krwią, i podzieli uczuciem do tego samego chłopaka...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1033/p%C5%82on%C4%85cy-stos-t1

wolfie | 2013-08-27
Przeczytana: 15 lutego 2013

Magia. Mroczna przeszłość. Tajemnice - te wszystkie rzecz mają miejsce w książce Cate Tiernan "Płonący stos. Kielich wiatru. Krąg popiołów".
Muszę przyznać, że tę książkę przeczytałam z wielką przyjemnością. Zaciekawiła mnie do tego stopnia, że byłam gotowa odłożyć wszystko inne na bok, byleby czytać ją dalej. Polecam nie tylko miłośnikom magii. Fani romantycznych historii również znajdą coś dla siebie!

Paulina | 2011-03-24
Przeczytana: 24 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od poczatku, gdy tylko dowiedziałam si o wydaniu tej książki chciałam ją kupić, ale myślałam, że wychodzi 22 marca, więc jakież było moje zaskoczenie, gdy zastałam ją tydzień przed. Nie miałam jeszcze okazji przeczytać żadnej z pozycji napisanych przez Cate Tiernan, chciałam zacząć czytać Ukochanego Nieśmiertelnego, ale okładka mnie zniechęcała i w końcu nie przeczytałam. Płonącym Stosem jestem po prostu zachwycona.

Clio jest jedną z najbardziej rozchwytywanych dziewczyn w szkole - seksowna i pewna siebie, działa na chłopaków jak magnes, ma ich na pęczki. Jej świat wywraca się do góry nogami gdy poznaje niesamowicie przystojnego i oszałamiającego chłopaka, Andre, w którym z miejsca się zakochuje i gotowa jest zrobić dla niego wszystko, oraz... swojego klona! Jak ty byś się poczuła, gdybyś nagle została wezwana do sekretariatu a tam... twój sobowtór, z takim samym znamieniem na policzku, takimi samymi pięknymi oczami, różniacy się jedynie pasemkami we włosach.

Thais od zawsze ma...

Wiktoria Augustyn | 2015-08-04

WOW !! Ksiązke czyta sie z zapartym tchem !! Niesamowita !!
Warto przeczytać !!!

Ja jestem nią.
Ona jest mną.
Jesteśmy czarownicami.
Dlaczego zostałyśmy rozdzielone?
Dlaczego teraz się spotkałyśmy?
I dlaczego obie kochamy tego jednego…
Thais
Clio

aurin | 2013-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2013

„Jestem kobietą, której pragniesz, silną jak skała, gorącą jak magma. Oddam się tobie, to nie żart, jeśli dowiedziesz, że jesteś tego wart.”

Jest ich dwie.
Na pierwszy rzut oka sa takie same, jednak wiele je różni.
Z wyglądu zewnętrznego to tylko długość włosów i znamię na przeciwnym policzku.
Ale ich moce. Siła. Która z nich jest mroczna, wypełniona czarną, ciemną jak smoła magią, a w której drzemie światło, blask i owija biała, dobra magia ?

Kochają jednego.
Tego samego.
Nieziemsko przystojnego kochanka.

Uczą się czarów wspólnie, lecz coś idzie nie tak. Razem z babcią starają się rozwiązać problem kręgu bliźniąt i dowiedzieć się, kto stoi przed zamachami na ich życie.

Jak dalej potoczą się ich losy?
Kogo wybiorą? Która zrezygnuje z wielkiej miłości?

Cate Tierman stworzyła piękny świat. Szczegółowo opisane zdarzenia i otoczenie pozwalają nam na przeniesienie się do świata młodych czarownic Thais oraz Clio. Ciekawią mnie dalsze losy pięknych bohaterek, które czekają mnie...

ven_detta | 2011-04-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Thais wiodła spokojne życie razem ze swoim ojcem w stanie Connecticut. Pewnego dnia jednak, jej świat wywrócił się do góry nogami – jej tata zmarł, potrącony przez samochód, a jej opiekunką dziwnym trafem została osobliwa kobieta, którą dziewczyna po raz pierwszy widziała na oczy, a która zarzekała, że jest dobrą przyjaciółką jej ojca. Co więcej, musiała się przenieść wraz z nieznajomą do Nowego Orleanu i tam zacząć ostatnią klasę liceum. Wystarczy, by człowiek miał dość. Ale żeby tego było mało, Thais odkrywa, że tak naprawdę nie straciła całej rodziny w wypadku...

Clio, odkąd sięga pamięcią, zawsze była wychowywana przez babcię. Od dziecka były jej wpajane podstawy magii – zaklęcia, rytuały, czary, energia – nie jest to dla niej niczym niezwykłym. Akurat przygotowuje się do inicjacji – rodzaj egzaminu, potwierdzającego jej wiedzę w zakresie magii, spotyka najcudowniejszego chłopaka pod słońcem, który odwzajemnia jej uczucia, dalej jest uważana za piękną, popularną i przebojową....

Loli | 2012-06-13

Książka "Płonący stos" ma bardzo ciekawy styl i co mi się piekielnie podoba akcja jest zrównoważona nie rozwija się za szybko ani za wolno. Po za tym fabuła ma bardzo duży potencjał który autorka doskonale wykorzystała.

Serdecznie polecam wszystkim, fanom Fantazy i czarów.

Cate Tiernan jest autorką jednej z moich ulubionych serii zapoczątkowanej "Ukochanym nieśmiertelnym", którego pokochałam za niesamowity klimat i magię. Po "Płonącym stosie" oczekiwałam wręcz równie przyjemnej i wciągającej na parę godzin lektury. Dlatego też moje rozczarowanie było jeszcze większe i nie mogłam przestać porównywać obu serii tej autorki do siebie. "Ukochanemu nieśmiertelnemu" fakt, nie brak wad i wcale temu nie przeczę, ale przy nim "Płonący stos" wypada naprawdę bardzo blado.

„Jestem kobietą, której pragniesz, silną jak skała, gorącą jak magma. Odddam się tobie, to nie żart, jeśli dowiedziesz, że jesteś tego wart.”

Cate Tiernan serwuje nam historię taką, jakich wiele. Są dwie rozdzielone bliźniaczki: Thais i Clio, które nie wiedzą o swoim istnieniu. Pierwszą z nich - Thais, samotnie wychowuje ojciec i mieszka ona w Connecticut, a druga - Clio mieszka ze swoją babcią w Nowym Orleanie. Przez splot dziwnych, niefortunnych zdarzeń obie zamieszkują w tym samym...

endlessummer | 2013-12-03
Przeczytana: 31 lipca 2013

Bliźniaczki, które odnalazły się po latach - nic nadzwyczajnego, jest wiele takich historii. Ale to, że są czarownicami z krwi i kości - to nadaje tej książce doskonałości. Pokochałam ją od pierwszych rozdziałów. Clio i Thais to siostry, które nie wiedziały o swoim wzajemnym istnieniu przez 17 lat. Clio wychowywana przez babcię. A Thais przez tatę, który zginął i przez to tragiczne wydarzenie (które nie było przypadkiem) dziewczyny stanęły wryte i wpatrzone w siebie w szkolnym korytarzu. Czy to przypadkowe spotkanie? Ludzie, którzy znają całą historię bliźniaczek, wiedzą jakie są potężne i jakie stanowią zagrożenie. Muszą temu zapobiec. NAPRAWDĘ POLECAM!

Tirindeth | 2011-04-28
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Nie dobrnęłam do końca. Masakra.

No i tyle w temacie.

mało_oryginalna | 2013-07-28

Są książki których nie kupujemy bo wiemy że będą słabe. Znaczy wiemy, że na pewno je przeczytamy bo nas wciągną, jednak nie są to książki które pochłaniają nas w swój świat i długo siedzą nam w głowie. Postacie są schematyczne, świat jest przerysowany i wszystko tak naprawdę nie posiada żadnej ORYGINALNOŚCI. Jednak niektóre książki potrafią nas zaskoczyć chociaż wcześniej uważaliśmy, że należą one do tej kategorii.

“-Myślałam o tym, że… jesteś… taki spokojny.-powiedziałam. Jego oczy straciły rozmarzony wyraz, stały się czujne.- Jakby to wszystko…-Zatoczyła ręką koło, mając na myśli świat, nie wpływało na ciebie, jakbyś był ponad to. Wydajesz się być jak…-urwałam zastanawiając się.-Jak drzewo pośrodku rzeki. Woda obmywa je i płynie dalej, ale drzewo ani drgnie.”

Główne bohaterki, na pierwszy rzut oka takie same, jednak na drugi kompletnie różne. Thais to taka filozofka, pełna uczuć, jednak nieśmiała, i do tego ze wszystkimi jest szczera. A Clio to imprezowiczka, popularna, pewna...