Ukochany nieśmiertelny

Tłumaczenie: Ewa Ratajczyk
Cykl: Ukochany nieśmiertelny (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Immortal Beloved
Klaaakla

Czasem na zawsze to o wiele za krótko… Nieśmiertelna nastolatka poszukująca sensu śmiertelnego życia i wiecznej miłości Nowe imię, nowe miasto, nowe życie. Zmieniasz je zbyt często, żeby liczyć. To się nigdy nie skończy. Tak naprawdę nic się nie kończy… kiedy jesteś nieśmiertelna. Nastasya wygląda na kilkanaście lat, ma – kilkaset. I od lat razem z przyjaciółmi prowadzi rozrywkowe życie. Aż do...

Czasem na zawsze to o wiele za krótko…
Nastasya wygląda na kilkanaście lat, ma – kilkaset. I od lat razem z przyjaciółmi prowadzi rozrywkowe życie. Aż do dnia gdy impreza w nocnym klubie kończy się tragedią. Wstrząśnięta bezmyślnym okrucieństwem swojego kumpla Nastasya podejmuje decyzję: koniec z balowaniem i przypadkowymi chłopakami. Zacznie wszystko od nowa – na farmie, gdzie nieśmiertelni uczą się, jak władać magią, by niosła dobro, a nie śmierć.
Łatwiej jednak powiedzieć, niż zrobić – zwłaszcza gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. I gdy chłopak o najpiękniejszych oczach, który stał ci się tak bliski, zaczyna pojawiać się w twoich przerażających wspomnieniach…

źródło opisu: Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/885/ukochany-nie%C5%9Bmiertelny

Mada_Rita | 2019-03-03
Przeczytana: 11 lutego 2019

"Ukochany nieśmiertelny" to przyjemna młodzieżówka. Nastasya żyje od ponad 400 lat - ciągle zmieniając imiona i miejsca zamieszkania. Jej życie polega na ciągłym imprezowaniu, nie chce używać magii ani mieć nic do czynienia ze swoją tragiczną przeszłością, dziedzictwem. Jednak okrucieństwo jej przyjaciela sprawia, że zaczyna zastanawiać się nad tym kim naprawdę chce być. Przestraszona ucieka w miejsce dla ludzi takich jak ona, gdzie nauczy się doceniać czas i poczuje się wreszcie bezpieczna. Tam spotyka Reyna, który jednocześnie ją fascynuje i odpycha swoim zachowaniem, podobieństwem do kogoś z jej przeszłości. Czy może to być ta sama osoba?

"- Pamiętasz, jak w dzieciństwie dzień wydawał się wiecznością i miałaś wrażenie, że każdy rok do urodzin trwa całe życie? Później, kiedy podrosłaś, czas biegł jakby szybciej. Pamiętasz? Usiłowałam unikać myślenia o dzieciństwie, na ile tylko się da. - Nie. - Cóż, to niemal powszechne uczucie - ciągnęła Ri-ver niezrażona. - To dlatego, że kiedy jesteś dziesięciolatkiem, jeden rok stanowi dziesięć procent całej twojej egzystencji na świecie. A jeżeli dwóch pierwszych lat się nie pamięta, wtedy to jest jeszcze większy procent. Rozumiesz? - Chyba tak. Ale ogród... - Kiedy masz czterdzieści lat, jeden rok jest jedną czterdziestą całej twojej egzystencji. Więc wydaje się, że każdy rok mija szybciej i nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś. Rozumiesz? - Mhm, tak, jasne."

Wiecie od ilu lat chciałam przeczytać tą książkę?
Prawda, przez dłuższy czas było nam nie po drodze, ale w końcu Ukochany nieśmiertelny doczekał się swojej kolejki.
Która w ogólnie nie powinna była nadejść.
Ta...

Kasia1101998 | 2017-08-28

Nic dodać, nic ująć... REWELACJA:)

super książka, niesamowite poczucie humoru autorki..... poprostu uwielbiam takie książki.

Ann | 2015-10-03
Przeczytana: 27 lipca 2013

Zacznę od ostrzeżenia: proszę nie sugerujcie się tytułem, bo możecie tylko niepotrzebnie się zrazić. Książka w tak małym stopniu skupia się na wątku miłosnym, że sama zaczęłam się zastanawiać skąd autorce wziął się pomysł na taki tytuł. Bo nawet w oryginale brzmi on tak: Immortal Beloved, czyli oznacza to, że wydawnictwo dokładne go przetłumaczyło. Istnieje wiele innych tytułów, które w adekwatniejszy sposób opisywałyby to, co dzieje się w książce. No, ale cóż poradzić.

Dużo ludzi pragnie nieśmiertelności, chociaż ja sama nigdy nie potrafiłam tego zrozumieć. Może w oczach innych wygląda ona na niezmierzone połacie wolnego czasu, że w końcu zrobią wszystko to, co zaplanowali, osiągną to, co chcieli, ale jeśli pomyśleć głębiej, wychodzą na jaw inne gorsze skutki. Pomyślmy. Jak dać radę widząc, że bliscy starzeją się i umierają, wiedząc, że my na zawsze pozostaniemy tacy...

Dzika_Róża | 2015-09-29
Przeczytana: 25 października 2017

a teg to już w ogóle się czytać nie dało :(

iza161 | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

New Adult w wersji nieśmiertelnej!
I co tu dużo mówić-cudów się nie spodziewałam, wręcz nastawiłam się na przeciętną powieść. I taka była.
Trochę mało akcji,ale może się jeszcze coś rozkręci, mimo,ze nic wielkiego się nie dzieje, ale czyta się szybko.
Głowna bohaterka nawet fajnie wykreowana, ale jej wybranek... Jakis homo nie wiadomo-strasznie nijaki wielki straszny wiking...
Nie mam pojęcia czy polecać czy nie, po prostu nie jest zła,ale i nie zachwyca.

Secret_Violence | 2015-04-13
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Książka sama w sobie okej, jedynie do głównej bohaterki mam zastrzeżenia. Można by pomyśleć, że po 450 latach życia wydoroślała, a jednak nie. Co za zaskoczenie. Zachowanie jak u rozkapryszonej nastolatki, co według mnie było mocno rażącym błędem. Przecież wiadomo, że z wiekiem przychodzi mądrość. Książka mało realistyczna, ale pomysł o nieśmiertelnych naprawdę dobry.

Panna15 | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 16 lutego 2013

Książka jest wręcz cudowna *o* historia tak bardzo mi się spodobała że postanowiłam kupić książkę. Oczywiście nigdzie nie mogłam jej znaleźć. Historia jest wspaniała, szybko się czyta i niekiedy nie można odgadnąć przyszłości. Koniec był trochę zaskakujący jak i przewidywalny. Polecam.

fretka | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka