Pomiędzy

Hereafter
978-83-7686-077-0
dusza, miłość, wieczność
AnnaJudd

Śmierć nas nie rozłączy… Unosząc się w wodach ciemnej rzeki, Amelia jest świadoma tylko jednego – tego, że nie żyje. Nie wie, kim była przed śmiercią, nie wie, dlaczego i w jaki sposób umarła. Skazana na wieczne dryfowanie w bezczasie, zamknięta w pułapce, Amelia jest tylko szeptem w mroku, cichym, nieszczęśliwym cieniem dziewczyny, którą kiedyś, być może, była. Nagle wszystko się...

Śmierć nas nie rozłączy…

Nagle wszystko się zmienia.

Jako duch, Amelia nie może pomóc chłopakowi, który tonie w bezdennej rzece. Może tylko życzyć mu szczęścia. A jednak, w krótkiej chwili porozumienia, która nigdy nie powinna nastąpić, dzieje się coś dziwnego i Joshua nie umiera.

Kim jest Amelia? Kto skazał ją na śmierć? Zafascynowany cieniem chłopak angażuje się bez pamięci w dziwny związek, żyjąc nadzieją na to, że któregoś dnia wspólnie z Amelią rozwikła jej zagadkę. Chwile szczęścia są krótkie, przyszłość zaś niemożliwa… Zły duch imieniem Eli chce za wszelką cenę wciągnąć zmarłą dziewczynę z powrotem w otchłań. Tym razem na zawsze.

Premiera: 21 wrzesień 2011

źródło opisu: www.paranormalbooks.pl

źródło okładki: www.google.pl

Oficjalna recenzja
Majka książek: 0

Pomiędzy ckliwością a schematem

Amelia zginęła, topiąc się w rzece. To jedyna rzecz, którą o sobie wie – nie zna swojego nazwiska, daty urodzin, nie wie, dlaczego utonęła, nie pamięta swojej rodziny ani przyjaciół. Gdy spotyka Joshuę powoli wspomnienia zaczynają powracać. Para poznaje się jednak w dość nietypowych okolicznościach – Josh ma wypadek samochodowy, Amelia ratuje mu życie. Między duchem a chłopakiem zaczyna się rodzić uczucie.

„Pomiędzy” to kolejna historia z gatunku paranormal romance – dość jednak nietypowa, bowiem istotą paranormalną jest nareszcie bohaterka, nie bohater. Dla wszystkich, którzy narzekają na stereotypowe podejście do tego tematu z pewnością „Pomiędzy” okaże się miłym wyjątkiem.

Niestety, postać Amelii nie będzie tak miłym zaskoczeniem – nie różni się bowiem szczególnie od pozostałych nieobdarzonych żadnymi niezwykłymi mocami bohaterek tego gatunku literatury. Trudno stwierdzić, dlaczego większość z nich jest tak bezbarwna, nieszczególnie bystra i całkowicie uzależniona od opinii partnera – Amelia nie jest tu wyjątkiem. Potencjał jej metafizycznej kondycji nie został całkowicie wykorzystany i przez to dziewczyna stała się tylko przyjemnym tłem dla swojego partnera.

Na szczęście Josh jest postacią znacznie ciekawszą. Trudno wprawdzie mówić o szczególnej przełomowości czy oryginalności, chłopak ma jednak całkiem interesujące zdolności i niebanalną rodzinę, walczącą z duchami. Będące głównym przedmiotem opowieści uczucie obywa się na szczęście bez charakterystycznych dla paranormal romance ckliwych scen i wielkich deklaracji i gdyby nie szczególne cechy Amelii – takie jak przenoszenie się w czasie – większość sytuacji z udziałem pary wyglądałaby jak najzupełniej typowe spotkania nastolatków.

Cała fabuła nie jest – wbrew deklaracjom zamieszczonym z tyłu okładki – szczególnie „mrożąca krew w żyłach”. To raczej dość powoli rozwijająca się historia o miłości przeznaczona dla młodszych nastolatek. Świat wykreowany przez Tarę Hudson jest intrygujący – zamiast wampirów czy wilkołaków pojawiają się w nim duchy – a to już coś nowego w paranormal romance.

Jednak cały potencjał tego zupełnie nowego świata nie został właściwie wykorzystany. Napięcie związane z postacią Eliego – złego ducha, który pragnie przywiązać do siebie Amelię – blednie, gdy okazuje się, że bohater jest jednoznacznie negatywny. Zabrakło odrobiny wątpliwości, wyjścia poza prosty schemat dobry-zły. Rozczarowuje również zakończenie – samo wyjaśnienie zagadki dziewczyny-ducha jest dość mocno naciągane, nie mniej naciągana jest również finałowa scena. Akcja wprawdzie mocno tam przyspiesza, pozostawia jednak uczucie niedosytu. Czegoś w tej historii zabrakło.

„Pomiędzy” nie spełni zapewne oczekiwań bardziej wymagających odbiorców, może się jednak podobać tym, którzy szukają jedynie lekkiej opowieści o miłości osadzonej w paranormalnych klimatach.

Maria Guzelak-Robaszkiewicz

nadzieja1925 | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

„AMELIA ELISABETH ASHLEY
30 KWIETNIA 1981 – 30 KWIETNIA 1999
UKOCHANEJ CÓRCE – NA ZAWSZE”

Romantyczna historia o duchach.

„Tym razem to nie ja tonęłam.
To on tonął.”

Pewnego dnia Amelia budzi się martwa. Pamięta tylko swoje imię. Nic nie wie i błąka się po świecie. „Pomiędzy” światami.

Po kilku latach jej zwykły dzień zostaje zakłócony. Tym razem w miejscu gdzie ona zginęła, topi się chłopak. Joshua. Dziewczyna pomaga mu wydostać się na powierzchnię i myśli, że to już koniec, gdy nagle okazuje się, że on ją widzi. Że może ją dotknąć i że jest jak najbardziej zainteresowany nią. Duchem. Martwą istotą.

Tak więc chłopak i duch zaczynają się spotykać, gdy do gry wkracza Elie – zły duch, który chce mieć Amelie dla siebie. Dodatkowo okazuje się, że Joshua jest Medium i jego zadaniem jest likwidowanie takich obiektów, jakim jest Amelia. Gdy dojdzie do wielkiego finału, każdy będzie się zastanawiał, jak to się skończy.

Młodzieżowa, lekka, na jeden wieczór. Dość przyjemna....

Samhain | 2011-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Kolejna pozycja o duchach, które gdzieś, przez coś/kogoś utknęły i ratuj je, ach ratuj. Kręcę nosem, ale po co tykać się tematów, których na półkach w księgarniach nie brakuje?

Nie dostrzegam tutaj nic oryginalnego (autorka trochę popsuła - bo jakżeby inaczej), ale opis emocji i świata (światów?) pozwala przeczytać książkę do końca, i może nawet nie mieć poczucia zmarnowanego czasu.
Na odstresowanie się - proszę bardzo, ale najlepiej nie oczekiwać nic zachwycającego.

Mystery | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, Nic ciekawego
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Hmmm...
Liczyłam na więcej.
Trochę się zawiodłam.
Akcja toczy się dość wolno, nie wciąga...
Ponadto zakończenie mnie rozczarowało. Dziewczyna duch i zwykły chłopak - raczej nie jest to dobrana para...

Zdecydowanie bardziej podobały mi się książki:
"Po tamtej stronie ciebie i mnie" - Jess Rothenberg lub
"Pomiędzy światami" - Jessica Warman.
Polecam powyższe książki, z pewnością bardziej intrygują i wciągają, a tematykę mają trochę podobną:)

Moja ocena tej książki: 5/10.
Czyli nic szczególnego.

Najładniejsze cytaty:
"Nie znałam jego wieku,nazwiska, nie miałam pojęcia, jak brzmiałby jego głos, gdyby wypowiedział moje imię. Wiedziałam jednak, że wszystko się zmieniło. Na zawsze."

"Godziny mogą ciągnąć się niczym lata, kiedy się na coś cierpliwie czeka. Zwłaszcza na coś,czego się jednocześnie pragnie i obawia."

"Bez wahania wybrałabym życie po śmierci, skoro mogłam spędzić je razem z nim."

FannyBrawne | 2017-03-14
Na półkach: Przeczytane, Romantyczne

Obecnie nasz rynek zalewa masa tzw. romansów paranormalnych. Bez bicia przyznaję się, że lubię od czasu do czasu sięgnąć po jedną z takich książek. Problem jest taki, że wśród wielu podobnych do siebie pozycji trudno znaleźć oryginalną i przykuwającą uwagę, jak ,,Przyrzeczeni” czy ,,Żelazny król”. Większość paranormal romans jest taka sama i trudno je od siebie odróżnić. Jednak reklama czasem robi swoje i entuzjastyczne recenzje z tyłu książki sprawiły, że postanowiłam przeczytać ,,Pomiędzy” Tary Hudson.

Główną bohaterką jest Amelia, która… nie żyje. Pewnego razu spadła z mostu i od tej pory(sama nie wie, jak długo) błąka się po mieście, nie mogąc utrzymać kontaktów z innymi ludźmi. Do czasu, gdy ratuje topiącego się chłopaka, Joshuę. Okazuje się on jedyną osobą, która może widzieć Amelię. Wkrótce między tą dwójką rodzi się miłość, jednak na drodze do szczęścia zakochanych stoi mająca zdolności medium babka Joshui, Ruth, i tajemniczy Eli, który trudni się zdobywaniem kolejnych...

Aithusa22 | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

"Śmierć ma swoje dobre strony."

Wszystko zaczyna się w chwili śmierci głównej bohaterki. Amelia umiera i staje się duchem zawieszonym pomiędzy dwoma światami. Przez kilka lat błądzi po świecie starając się zwrócić na siebie uwagę niewidzących jej przechodniów, radząc sobie z nieustannie powracającymi koszmarami. Pewnego dnia, w rzece w której umarła, znajduje tonącego chłopaka Joshuę. Tworzy się między nimi więź i razem postanawiają dowiedzieć się czegoś na temat przeszłości Amelii. A po piętach depcze im pewien duch, Eli, który chce mieć Amelię na własność.

Po tej książce nie należy spodziewać się akcji, bo właściwie jej nie ma. Jest za to powolne dążenie do celu i odkrywanie faktów na temat tożsamości ducha. Bohaterowie są zwykli i niczym się nie wyróżniają, jednak mają w sobie coś, co mnie urzekło. Główna bohaterka niestety czasem ogranicza się jedynie do odpowiedzi typu "Och", jednak można na to przymknąć oko. Para niemalże od razu się w sobie zakochuje, co jest trochę...

cappucino2304 | 2013-03-16
Przeczytana: 16 marca 2013

"Pomiędzy" to historia dziewczyny o imieniu Amelia, która opowiada jak wygląda jej życie po śmierci.
Zaczyna się od tego,jak Amelia błąka się po świecie, po czym spotyka Joshua. Joshua jest jedyną żywą osobą, która ją widzi. Oczywiście zakochują się w sobie, jednak na ich drodze staje Eli ( istota która umarła i chce by Amelia mu służyła) oraz babcia Josha- Ruth (jest medium i chce wykonać na Amelii egzorcyzmy).
Cała opowieść dotyczy głównie miłości tych dwojga oraz odkrywaniu, kim była Amelia przed śmiercią i jak do niej doszło.
Podobał mi się motyw duchów oraz ciekawe spojrzenie na życie po śmierci. Wydawało by się, że nie powinno się cierpieć, jednak w tej historii ukazana jest tęsknota i ból, co jednym się spodoba, a innym nie. Poza tym, związek pomiędzy duchem, a człowiekiem był interesujący.
Główną bohaterkę polubiłam, ale czasami mnie irytowała swoim dziecinnym zachowaniem. Nie spodobało mi się zakończenie.Jak sama akcja nad High Bridge podobała mi się, to już ten epilog...

kasandra_85 | 2011-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2011

Tristezza | 2011-09-26
Przeczytana: 23 września 2011

„Niesamowite uczucie”

Tara Hudson urodziła się i dorastała w Oklahomie. Zawsze kochała opowiadać historie o duchach, szczególnie ze swoimi przyjaciółkami, które lubiły odwiedzać opuszczone cmentarze tak bardzo jak i ona. Poza tym oczywiście uwielbia pisać, co na pewno także przyczyniło się do powstania jej powieści. Teraz Tara mieszka w Oklahomie z mężem i synem. „Pomiędzy” jest jej debiutancką powieścią.

Amelia nie żyje. To jedna z niewielu informacji o sobie, jakie posiada. Wie, że zmarła w rzece, lecz jak tam się znalazła, czy zeskoczyła, może ktoś ją zepchnął? Czy może był to zwykły wypadek? Dziewczyna błąka się w samotności, pogrążona w bólu i niepewności. Jest niewidzialna dla świata. Do czasu… Gdy zauważa tonącego chłopaka i go ratuje. Rodzi się między nimi uczucie. Razem próbują odkryć kim była Amelia i jak umarła. W międzyczasie wychodzi na jaw także nieziemski sekret, skrywany przez rodzinę Joshui. Dziewczyna czuje jakby nie była całkowicie martwa, a każde kolejne...

AngelFire | 2015-06-24
Przeczytana: 08 marca 2013

Świetna książka Tary Hudson o życiu,śmierci i miłości
Amelia jest duchem.Wie,że umarła i,że miała 18 lat.Lecz dalej... pustka.Nie wie kim jest naprawdę,nie pamięta rodziny przyjaciół i przede wszystkim nie pamięta jak i kiedy umarła.

Pewnego dnia ratuje tonącego chłopaka.Najdziwniejsze jest to,że on ją widzi i słyszy.A tego nikt nie potrafi.Chłopak też nie potrafi o niej zapomnieć.Wraca na miejsce zbrodni szukając jej,ale nie tylko on.Na moście pojawia się kolejny duch,który chce mieć Amelię tylko dla siebie.Ją jednak bardziej interesuje Joshua.Zaczyna spędzać z nim dużo czasu.Dzięki niemu dowiaduje się kim była za życia.
Wciąż pozostaje zagadką jej śmierć.Jaki związek ma z tym tajemniczy duch? Jak to możliwe,że Joshua widzi duchy.Czy wiąże się to z tym co jego babcia sądzi na temat duchów.Bo na pewno nie jest do nich pozytywnie nastawiona

Oczarowała mnie ta książka.Przeczytałam ją jednym tchem.Nie mogłam się od niej oderwać,musiałam dowiedzieć się jaki będzie koniec tej historii.

miki24gr | 2013-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Ojej!!:) Prawdziwa bajka o duchach!! Taka ciepła, magnetyczna, zarazem i zabawna i smutna...
Bardzo lubię opowieści i filmy z wątkiem duchów- to chyba ukryta tęsknota za tym, żeby to mogło być prawda...
Historia, która nie wymaga zaangażowania intelektu, a w miarę czytania coraz bardziej pochłania i intryguje. Polecam dla odmiany!