Wampiraci. Fala terroru

Cykl: Wampiraci (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Vampirates: Tide of Terror
wampiry, piraci

Wampiraci. Fala terroru Wampiraci wrócili!Kolejne niezwykłe przygody bliźniąt Grace i Connora Tempestów oraz załóg statku piratów i wampiratów...CONNOR TEMPEST ma wprawdzie dopiero czternaście lat, ale wśród piratów czuje się jak ryba w wodzie. Musi jednak wybierać między lojalnością wobec towarzyszy z załogi, a lojalnością wobec siostry.GRACE TEMPEST nie uważa pirackiego życia za aż tak pociągają

Lucy-chan | 2015-06-07

Druga część wspaniałego cyklu "Wampiraci" i kolejna fala pozytywnych wrażeń z nią związanych. Najbardziej podobały mi się wątki z Grace ale jakże mogłabym nie wiedzieć co dzieje się z Connore'm? Przeczytałam ją bardzo szybko i jak na pewno połowa z Was, zakochałam się w Lorcanie :-) <3

4palcewnatalce Krzysio | 2017-09-20
Przeczytana: 19 września 2017

Fala Terroru jest bardziej dojrzała od Demonów Oceanu pod względem fabularnym, a i odczuwalny klimat stał się mroczniejszy. Zdecydowanie bardziej obszerna poprzez wprowadzenie wielu nowych miejsc, twarzy i wplecenie ich wątków pomiędzy życie piratów, wampirów i co najważniejsze - w życie Grace i Connora Tempestów. Czytelnik dostaje odpowiedzi na pytania, które zradzały się przez wiele nie wyjaśnionych tajemnic, a to przez to, że coraz więcej elementów zagadek staje się widoczna oraz coraz bardziej składa się w całość. Świat wykreowany przez Justina Sompera przekształca się w obraz coraz czytelniejszy dla odbiorcy, a przez to bardziej wyraźny i zrozumiały. Drugi tom cyklu jest zdecydowanie bardziej nasycony treścią od poprzednika. Mam wrażenie, że cała saga dorasta i dojrzewa - bardzo podobnie jak robił to "Harry Potter", gdzie Kamień Filozoficzny był delikatnym wprowadzeniem w świat pełny ciemności i walki z prawdziwie zagrażającym złem.

Andadz | 2016-08-22
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Druga część przygód bliźniaków rzuconych na głęboką wodę. Tym razem czytelnik zaznajomiony już jest z uniwersum piratów. Akcja jest wartka, choć tytułowym wampiratom poświęcone jest, moim zdaniem, o wiele za mało uwagi. Główni bohaterowie, tym razem nierozdzieleni, przeżywają przygody na statku pirackim Diablo oraz w Akademii Piractwa. Czeka ich tam wiele zaskakujących sytuacji, które zmuszą dwójkę do przemyślenia i przewartościowania swojego życia. Książkę czyta się bardzo dobrze, akcja płynnie przechodzi od wydarzenia do wydarzenia, zakończenie mistrzowskie - aż chce się sięgnąć po kolejną część.

ReadingArcher | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 27 listopada 2014

Nieważne, że jestem już może minimalnie za stara na tą serię, bo w końcu jest przeznaczona raczej do trochę młodszych odbiorców - kocham tą serię, odkąd po nią sięgnęłam nie mogę zapomnieć o niej i zapewne nigdy nie zapomnę ;. Żałuję tylko, że wcześniej jej nie odkryłam :D.

Alexes | 2016-06-22
Przeczytana: 11 marca 2016

Książka bardzo ciekawa. Bardzo wciąga i da się ją przeczytać w około 3-4 goodziny.

DRAGON | 2017-02-11
Przeczytana: 05 lutego 2017

Rzadko zdarza mi się przerwanie jakieś powieści w jej trakcie. Zawsze staram się czytać do końca, nawet jeśli nie sprawia mi to radości, a lektura nie przypada mi do gustu. Z Falą Terroru trochę się bujałem, ale ostatecznie udało mi się zakończyć drugi tom serii Wampiraci. Jak więc ta powieść wypada w moich oczach? Czy Wampiraci zyskali moją aprobatę? Czy rozstanę się z nimi po tym tomie?

" Twoim przeznaczeniem nie jest podążać za kimś, ale przewodzić. "

Akcja Fali Terroru dzieje się parę miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części. Przyznam się szczerze, że Demony Oceanu wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, a pomysł by połączyć piratów i wampirów w jedno był strzałem w dziesiątkę. Autor funduje nam ciężkie przeżycia już na samym początku lektury, a kolejne zdarzenia popychają fabułę do przodu. Wszystko zlewa się w wyjątkowo ciekawą całość, ale muszę przyznać iż niezmiernie ciężko czytało mi się ten tom. Wszak moje serce od samego początku skradł statek Wampiratów...

dhampirka19 | 2013-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 listopada 2013

Bardzo fajne! Czytałam co prawda tylko wątki z Grace, ale książka bardzo mi się spodobała, jak dla mnie-oryginalny pomysł i miła akcja. Skończyłam czytać o 00.30, więc śmiało można powiedzieć, że dzisiaj.

Caliope | 2013-11-21

nudy, jeszcze raz nudy. Mam wrażenie, że autor sam nie wie czego chce od swoich głównych bohaterów.

Edik | 2010-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2010

Drugi tom okazał się bardzo rozczarowujący. Niewiele się działo, dzieciaki snuły się po stronicach i jakoś w 1/4 książki doszłam do wniosku, że autorowi brakło chyba na tę część pomysłów. Na dodatek zabił we mnie sympatię do bohaterów, którą odczuwałam po tomie pierwszym. Grace wyszła na małą przebiegłą manipulatorkę - niby bystrą, ale tak naprawdę bezmyślną. A Connor z całym swoim szermierczym talentem to dzieciak, którego łatwo omamić bo jest niesamowicie niedojrzały.
Nic to - przeczytam dalej, bo mimo wszystko, jestem ciekawa co się stanie. A jeśli ptaszki ćwierkają prawdę, tom 3 będzie znacznie lepszy.

AsiaG | 2016-05-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)

Druga część przygód rodzeństwa Tempest nadal utrzymuje bardzo dobry poziom. Książka ta nie jest tylko przygodową, nic nie wnoszącą opowiastką, ale historią o ludzkich decyzjach, rozterkach, sile przyjaźni i cierpieniu. Dodatkowy plus dla autora za wciągającą fabułę i niebanalnych bohaterów. W tej książce nic nie jest do końca białe lub czarne, ludzie na pozór porządni mogą okazać się bezwzględni w osiąganiu wyznaczanych celów. Polecam gorąca czytelnikom w każdym wieku !