Piraci /Magia i przygoda

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Przeczytacie tu fascynującą opowieść o nadzwyczajnych, choć jak najbardziej prawdziwych przygodach Minervy Sharpe oraz Nancy Kington, którym nadano miano piratów, zdrajczyń, wrogów publicznych oraz rabusiów morskich Roku Pańskiego 1724 Okładka: miękka,

Shimik | 2015-05-05

Książka jest przeznaczona dla zdecydowanie młodszych czytelników:) Ci nieco starsi mogą w niej nie znaleźć tego czego poszukują w literaturze:)
W takim razie powiem tak: polecam młodszym czytelnikom:)

Jaguś | 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

Książka, którą szybko się czyta. Nie jestem w stanie sklasyfikować tej książki jako odpowiednią na jakąś określoną porę dnia/roku. Dla mnie na początku była czymś, co mieści się w torebce i umila podróż środkami kounikacji miejskiej, a gdy już mnie wciągnęła, zaczęłam czytać ją w wolnej chwili. Mimo tego, że główną bohaterką jest tak naprawdę Nancy, mi bardziej do gustu przypadła postać Minervy. Może za jej odwagę albo radość, którą miała w sobie mimo ciężkiego życia, zostanie jedną z moich ulubionych bohaterek. Nie wiem, czy wrócę jesszcze do tej pozycji, ale na pewno warto było ją przeczytać.

„Nie obawiaj się jutra, skoro dziś jeszcze się nie skończyło”

Jestem z natury sentymentalną osobą, a ów sentyment objawia się szczególnie w mojej miłości do książek. "Piraci!/ Magia i przygoda" Celii Rees po raz pierwszy przeczytałam w wieku jedenastu, może dwunastu lat i od tamtej pory jestem w tej książce niezaprzeczalnie, nieodwołalnie zakochana. Gdybym miała ją opisać w kilku słowach, pierwsze słowo jakie przychodzi mi do głowy to piękna. Nie oszukujmy się: "Piraci!" nie są wybitnym dziełem literackim, ma swoje wady i zalety, zaś Celia Rees nie jest mistrzynią pióra. Ale w moim odczuciu książka ta jest idealna. Przeczytałam ją z tysiąc razy i zawsze czytam ją z największą przyjemnością. Za każdym razem przelewają się przeze mnie te same emocje i uczucia, jak za pierwszym razem, tyle że z większą mocą. Zawsze gdy ją wypożyczam z biblioteki czuję się jakbym zabierała do domu starego przyjaciela. Zawsze gdy o niej myślę i bohaterach książki - o Nancy, o Minevrze, o Willu i o...

Intelektualna Przygoda | 2012-03-20
Przeczytana: 19 marca 2012

Syndrom zauroczenia pirackim światkiem udziela się również mojej skromnej osobie. Wszelkie opowieści tego typu są kwintesencją przygody i wyjścia poza utarte schematy.
Książka Celii Rees łączy w sobie wiele wątków spójnie ze sobą powiązanych. Mimo nieco zbyt długiego wprowadzenia (początki bywają wszak trudne) opowieść nie jest nudna. Pokazuje życie niewolników w czasach kolonializmu, dobrą stronę korsarstwa i odwagę dwóch młodych dziewcząt, które wybrały życie na pirackim statku.
Przyodziały męskie stroje, co w czasach absolutnej dyskryminacji kobiet wydaje się nie do pomyślenia. One jednak nie zważają na to, co pomyślą o nich ludzie z wyższych sfer i radzą sobie na statku lepiej niż niejeden marynarz.
A na pokładzie dzieją się rzeczy niebywałe. Nie sposób jednak nie polubić Brooma i jego pokładowych towarzyszy, mimo że gdzieś z tyłu głowy plącze się myśl, że nie postępują dobrze. Przecież to piraci! Są jednak dobrymi ludźmi, a to chyba najważniejsze. Czasem tylko...

Anna Maciocha | 2014-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Kto by powiedział, ze książka pod tytułem "Piraci" będzie taka fajna! Muszę przyznać, że byłam do niej dość sceptycznie nastawiona, koleżanka mi ją poleciła, toteż wypożyczyłam, ale musiała na mnie trochę poczekać. Zostawiałam ją na koniec aż konieczne było zdanie wszystkich książek i wtedy wzięłam ją do ręki... och jakie było moje zdziwienie, kiedy nie zauważyłam jak przewracałam kolejne strony. Gdyby nie konieczność uczenia się związana z końcem roku szkolnego, przeczytałabym ją pewnie w góra dwa dni (a tak zajęła mi 3).
Bardzo fajna główna bohaterka, doskonale ilustrujące XVIII-wieczną rzeczywistość opisy, zadowalające dialogi. Jedyne co mnie rozczarowało to brak rozbudowanego napięcia. Wiemy, że coś ma się ważnego zaraz wydarzyć, a potem jest to zawarte w jednym krótkim zdaniu. Podobało mi się również, że gdy już zaczynałam się denerwować, że nic się nie dzieje, znowu wracała wartka akcja.

Pcheleczka92 | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Książkę bardzo szybko się czyta,
jest prosta fabuła, czasami odrobinę naiwna,
Czemu 5/10,
właściwie z tego powodu o którym wspomniałam wyżej
Nancy piratka od siedmiu boleści, która kompletnie się do tego nie nadaje w opozycji do swojej przyjaciółki Minervy, która ma pewne egzotyczne zapędy w tej kwestii i idzie jej całkiem nieźle.
Generalnie w historii o Piratach zabrakło mi okładkowej : Magii i przygody.
Szczerze mówiąc wolałam okres początku książki, kolonializm i historię Nancy, niż jej rzeczywistą piracką przygodę.
Zabrakło mi typowej pirackiej bezczelności i okrucieństwa. Wszyscy byli bardzo uczynni i zdawało się że nie podbijają okrętów handlowych tylko idą do nich na herbatkę :)

Jednak jeśli miałabym podsumować te książkę, jako szybki przerywnik w podróży, to jest dobra. 330 stron czyta się w ekspresowym tempie, nie trzeba zbyt wiele się zastanawiać, gubić w intrygach. Wszystko wyłożone jest na talerzu. Może właśnie dlatego nie czuć było w tej powieści jakiegoś...

Maryszka Chod | 2011-07-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: maj 2011

Jeśli ktoś lubi historie o piratach, to z całego serca polecam tę książkę. Początek jest nieco ciężki, ale ze strony na stronę akcja się "rozkręca" i książka zaczyna powoli "wciągać". Myślę, że do niej jeszcze wrócę, ale jednego jestem pewna - nie żałuję, że ją sobie kupiłam i poświęciłam swój czas.

Cecily | 2010-07-19
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2010

Kolejny raz magia powieści Celii Rees wplątała mnie w swoje sidła. Ta historia po prostu wciągnęła mnie "razem z butami".
Bohaterowie i sama fabuła "Piratów" na długo pozostaną w mojej pamięci.
Muszę przyznać, że zakończenie jest dość...zaskakujące.
Celia Rees w każdej swojej książce przybliża czytelnikom barwny, ale często okrutny świat dawnej Ameryki. Każda opowieść jest niepowtarzalna i warta polecenia.

yohoho | 2015-02-18
Przeczytana: 27 listopada 2014

Dla takiej piratki jak ja ta pozycja jest nieoceniona! Nie mogę się nadziwić z jaką lekkością Celia Rees wzruszała mnie od pierwszych stron, z jaką łatwością zbudowała głębię uczuć pomiędzy bohaterami, jakich wspaniałych bohaterów stworzyła i z jaką lekkością przeprowadziła nas przez piracką przygodę. To cudowna pozycja YA, autorka świetnie pisze. Przez koniec chce się krzyczeć.. jest zarazem tak łamiący serce i tak idealny!
Magia i przygoda to nazwa serii, nie książki.

senkrada | 2012-12-21

Przeczytałam na jednym wdechu, porywająca i lekka lekturka na wieczór, polecam zdecydowanie!