Dzień niebieskiego psa

Tłumaczenie: Barbara Janicka
Cykl: Peggy Sue i duchy (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Peggy Sue et les fantomes: le jour du chien bleu
nadprzyrodzone moce, okulary

Od momentu gdy nad miastem pojawia się niebieskie słońce, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Psy grają w szachy, buty biegają po ulicach i wymierzają kopniaki swoim właścicielom, zaczyna królować chaos. Peggy Sue przeczuwa nieuchronną katastrofę. A może zwierzęta postanowiły zemścić się na ludziach. Tylko dziewczynka dostrzega niewidzialne istoty i spróbuje je powstrzymać...

Powieść Serge Brussolo naprawdę przeraża. Nie należy jej czytać ani przed snem, ani nawet przed malutką drzemką. Bo naprawdę, nie ma w tej książce nic przyjemnego poza zakończeniem.Książka jest bardzo ciekawa. Polecam ja każdemu kto lubi odrobinkę magii, tajemnicy i dawkę humoru.Nawet momentami mroczna, że miałam wątpliwości czy faktycznie jest dla dzieci.

Adrian Jeżak | 2014-09-25
Przeczytana: 25 września 2008

W końcu ją znalazłem. Była to moja pierwsza tak poważna książka. Choć teraz widzę, że pisana specjalnie dla dzieci a raczej młodzieży. Wtedy wydawała mi się tematem zakazanym. I gdyby mama wiedziała, że w książce, która mi kupiła było tyle śmierci, duchów i innych wręcz niedopowiednich dla dziecka w moim wieku rzeczy oddała by ją do sklepu. Jest to dobra powieść, choć nie tak długa. Nigdy nie miałem okazji przeczytać dalszych części. Mam nadzieję, że to jeszcze nadrobię. Polecam każdemu, pragnącemu cofnąć się w lata młodzieńcze. Nie wyda wam się ona dziwniejsza albo straszniejsza niż obecna twórczość pisarzy ale mimo to zawiera ciekawą i godną polecenia historię
Polecam
Adrian Jeżak

Emisunflower | 2013-12-05
Przeczytana: 03 kwietnia 2011

Peggy Sue jak jej pies , byli wspaniałymi przyjaciółmi . Zgadzam się bez dwóch zdań że pies to najlepszy przyjaciel człowieka :D .Polecam :)

Attia | 2015-07-16
Na półkach: 2015, Fantastyczna, Przeczytane

Bardzo fajna książka, która opowiada o niezwykłej dziewczynce, obdarzonej nadludzkimi zdolnościami. Ogółem mówiąc widzi duchy, które są stwórcami Ziemi i ludzi. Okazuje się, że my jesteśmy zwykłymi marionetkami! Nasze życie zależy od humoru istot, których i tak nie widzimy! Czy dziewczynce uda się ocalić miasto przed zagładą szalonych zwierząt? Czy powstrzyma duchy? Tego przekonajcie się sami =D

Wiktoriaaa | 2014-02-15

Książkę dostałam od mojego taty. Nie wiedziałam co będzie w sobie kryła. Byłam jednak dość mile zaskoczona. Pierwsza książka SF jaką przeczytałam. Jest w niej ukazana wizja świata z... Niebieskim słońcem! Jakbyśmy się czuli, gdybyśmy mogli żyć w nocy, bo w innym przypadku nasz mózg może wybuchnąć?? I tylko jedna dziewczynka wie czyja to sprawa i może tego kogoś powstrzymać...

Po pierwsze : Dobry towar miał autor, bo nigdy bym na coś takiego nie wpadła. Duchy, okulary i zwierzęta przejmujące kontrolę nad światem. Serio ? Poważnie ?
A po drugie : Irytowało mnie tą ciągłe powtarzanie słowa 'mózg'. Słowo jak słowo, ale jak je powtarzasz co drugie zdanie, jedząc przy tym, to nie jest tak smacznie D:

paula | 2012-01-16

lekka i przyjemna lektura na jeden wieczór.

Emila | 2014-11-16
Przeczytana: 20 września 2014

Bardzo fajna seria. Opowiada o dziewczynie w okularach z grubymi szkłami i potyczkami z duchami, którzy wolą być nazywani "Niewidzialnymi". Co ma robić? Może pomagać ludziom i to robi. A jak oni się odpłacają? Uważają ją za kompletną wariatkę a rodzina się jej wstydzi. W drugiej części spotyka chłopaka... Książka fajna, w sam raz dla nastoletnich czytelników. Jedynie szkoda, że z 13 części na polski zostały jedynie 3 przetłumaczone... Polecam!

asa111 | 2016-01-11

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, w miarę jednak, gdy fabuła posuwała się do przodu, miałam do niej coraz więcej zastrzeżeń. Mimo iż długie momenty nudziły mnie, a większą cześć czytanie polegało na wyczekiwaniu, kiedy to wreszcie wydarzy się coś naprawdę ciekawego, książka nie pozwalała od siebie odejść. Koniec końców, całą treść połknęłam w jeden dzień i po niedługim czasie sięgnęłam po następną część. Książka na pewno wzbudza ciekawość i oddziałuje na wyobraźnię.

Iga | 2010-08-18
Na półkach: Przeczytane, -2008
Przeczytana: 29 maja 2008

Pamiętam, że przeczytałam tą książkę bardzo szybko, tak jak i inne jej części. Niesamowicie mi się wtedy podobały. Teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie całej tej opowieści, jednak Niebieski Pies i władza zwierząt nad ludźmi zapadła mi w pamięci.