Melania 
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 4 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-14 13:55:20
Autor:

Kupiłam, bo spodobał mi się tytuł i szczerze mówiąc, myślałam, że będzie leżeć na półce długi czas aż się do niej wezmę. Jednak czymś mnie do siebie przyciagnęła. Chciałam przeczytać rozdział przed snem, skończyłam jak byłam na setnej stronie. Kolejnym razem siedziłam do czwartej nad ranem, tylko by skończyć książke. Cudowna, zabawna, dobrze napisana. Wciągająca fabuła, a do bohaterów bardzo... Kupiłam, bo spodobał mi się tytuł i szczerze mówiąc, myślałam, że będzie leżeć na półce długi czas aż się do niej wezmę. Jednak czymś mnie do siebie przyciagnęła. Chciałam przeczytać rozdział przed snem, skończyłam jak byłam na setnej stronie. Kolejnym razem siedziłam do czwartej nad ranem, tylko by skończyć książke. Cudowna, zabawna, dobrze napisana. Wciągająca fabuła, a do bohaterów bardzo szybko się przywiązałam. Żałuje, że nie ma kontynuacji, może kiedyś powstanie, to chętnie po nią siegnę.

pokaż więcej

 
2018-12-04 23:42:23

Szału nie ma. Dałabym najchętniej 6 i pół. Jednak zakończenie mnie zaskoczyło. Niezły obrót spraw. Wszystko pięknie wyjaśnione, nie ma niedomówień. Chociaż lekki smuteczek ogarnia. zyta się błyskawicznie i bardzo dobrze. Tą książke się dosłownie pochłania! Niby nie wciąga, ale jak się ją odłoży, to miło się do niej wraca. Fabuła jakaś taka nie do końca, jednak same bohaterki można łatwo... Szału nie ma. Dałabym najchętniej 6 i pół. Jednak zakończenie mnie zaskoczyło. Niezły obrót spraw. Wszystko pięknie wyjaśnione, nie ma niedomówień. Chociaż lekki smuteczek ogarnia. zyta się błyskawicznie i bardzo dobrze. Tą książke się dosłownie pochłania! Niby nie wciąga, ale jak się ją odłoży, to miło się do niej wraca. Fabuła jakaś taka nie do końca, jednak same bohaterki można łatwo polubić. Napewno sięgnę po inne książki tej autorki.

pokaż więcej

 
2018-12-04 23:41:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminały, Literatura faktu, Posiadam
Autor:
Seria: Twarda Seria

Nie mogę powiedzieć by czytało to się łatwo i przyjemnie. Musiałam robić sobie przerwy, ale nie przez brutalność opisanych morderst, bardziej przez język autora. Niby powszedni, a jednak lekko męczący. Czasami czytałam po wielkie fragmenty, bo byłam ciekawa wyników śledztwa. Nie zawsze jednak były one ujawniane, bo jak sam autor zaznacza, wielokrotnie sam ich nie poznawał. Ciekawa i pouczająca... Nie mogę powiedzieć by czytało to się łatwo i przyjemnie. Musiałam robić sobie przerwy, ale nie przez brutalność opisanych morderst, bardziej przez język autora. Niby powszedni, a jednak lekko męczący. Czasami czytałam po wielkie fragmenty, bo byłam ciekawa wyników śledztwa. Nie zawsze jednak były one ujawniane, bo jak sam autor zaznacza, wielokrotnie sam ich nie poznawał. Ciekawa i pouczająca lektura. Miła odskocznia po fantastyce i literaturze obyczajowe. Takich książek mi brakowało ostatnio, cieszę się że są wydawane co raz częściej.

pokaż więcej

 
2018-11-26 14:36:14
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-11 18:56:49
Cykl: Dobre myśli (tom 1)

To jest tak lekkie i przyjemne, że aż żal nie czytać. Mnie Milenka, akurat nie denerwowała, za to Bachor już tak. Ale Cioteczka Król i moje serce podbiła najbardziej. Już się czaje na kolejne części, tak miło i przyjemnie. Swojsko :)

 
2018-11-05 23:41:26
Cykl: Wampiraci (tom 2)

Coś mi w tej części nie pasowało i jak miałam sto stron do końca musiałam zrobić przerwę. Za dużo złych rzeczy się przytrafiało bliźniakom. Wiem, że nie może być łatwo i prosto, ale troszkę za dużo. A za mało Wampiratów. Bardzo za mało, czekałam z utęsknieniem. Wiele tajemnic, mam wiele podejrzeń. Oby jakoś sztbko się wyjaśniło, a nie w szóstym tomie. Po trzeci tom sięgnę niebawem, bo końcówka... Coś mi w tej części nie pasowało i jak miałam sto stron do końca musiałam zrobić przerwę. Za dużo złych rzeczy się przytrafiało bliźniakom. Wiem, że nie może być łatwo i prosto, ale troszkę za dużo. A za mało Wampiratów. Bardzo za mało, czekałam z utęsknieniem. Wiele tajemnic, mam wiele podejrzeń. Oby jakoś sztbko się wyjaśniło, a nie w szóstym tomie. Po trzeci tom sięgnę niebawem, bo końcówka jednak mnie wciągnęła i dobrze się czytało. Jak poprzednio zachęca do kontynuowania przygody z Piratami wszelkiej maści :)

pokaż więcej

 
2018-11-05 23:33:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminały, Wypożyczone z biblioteki

Szału nie ma. Troszkę mi się dłużyła ta książka. Fabuła i historia ciekawa, ale sam styl pisania autorów nie jest dla mnie. Nie mówię, że zły. Jednak to nie dla mnie. Czytało się w porządku, ale jak na mnie to bardzo długo. Kiedyś może sięgnę po kolejny tom, bo bardzo polubiłam Męża profesorowej!

 
2018-10-29 00:47:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastyka, Piraci
Cykl: Wampiraci (tom 1)

Przez tą książkę się mknie. Nawet nie można nazwać tego czytaniem :) tak szybko przemykają kolejne strony, że można stracić rachubę. Język i sposób wydania pomagają w szybkim przeczytaniu książki. Fabuła jest w porządku, jednak mi brakował większej ilości informacji. Czytam już drugą część, a trzecia czeka na półce, w kolejce.

 
2018-10-29 00:47:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Literatura faktu

Szału nie ma. Spodziewałam się czegoś innego, ale dobrze zbiera informację o setkach zwierzętach. Nada się dla młodszego czytelnika, ja się spodziewałam czegoś bardziej naukowego. Książka jest w porządku, ale to nie to czego szukałam.

 
2018-10-29 00:43:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminały

Historie są lepsze i gorsze. Czasem miło byłam zaskoczona, czasami się zawiodłam. Książka dobrze napisana, mi się podobało. Czytało się szybciutko, opowiadania idealne na raz.

 
2018-10-29 00:40:36
Cykl: Cykl o Nikicie (tom 1) | Seria: Imaginatio [SQN]

Początki były trudne, jednak... wkręciłam się i nie mogłam przestać. Dość długo ją czytałam, bo aż 4 wieczory. Mega ciekawa, pozwala się kompletnie wyłączyć, bo trzeba się skupić na książce. Nie ma innego wyboru :) Kolejne części już zamówione i zastanawiam się nad serią o Dorze Wilk. Naprawdę dobrze napisane książki.

 
2018-10-27 23:19:26
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-14 15:28:24

Jakie to było nudne. Nie wiem do końca, gdzie był błąd. Przeczytałam do końca, bo byłam ciekawa samej historii. Jednak jej przebieg i opis doprowadzały mnie do znużenia. Większość czasu nie czułam nic, żadnych emocji. Raz poczułam ekstytację prawie an końcu książki, jednak znikła tak szybko jak się pojawiła. Pomysł na książkę fajny, bohaterowie też calkiem w porządku, ale jakoś... Jakie to było nudne. Nie wiem do końca, gdzie był błąd. Przeczytałam do końca, bo byłam ciekawa samej historii. Jednak jej przebieg i opis doprowadzały mnie do znużenia. Większość czasu nie czułam nic, żadnych emocji. Raz poczułam ekstytację prawie an końcu książki, jednak znikła tak szybko jak się pojawiła. Pomysł na książkę fajny, bohaterowie też calkiem w porządku, ale jakoś przekombinowane, bez polotu. A zakończenie jakieś zbyt wymyślne mi się wydało i jakoś naciągane. Raczej już nic tej autorki nie przeczytam. Język jest w porządku, brak jedynie emocji.

pokaż więcej

 
2018-10-11 18:04:09
Autor:
Cykl: Selekcja (tom 5)

Śmiałam się i płakałam, czasem śmiałam się przez łzy. Przez cały czas czytania tej książki nie obyło się bez silnych emocji. Najlepsze zakończenie cyklu jakie można sobie wyobrazić. Każdy komu kibicowałam jest szczęśliwy. Płakałam i śmiałam się wraz z bohaterami. Jedna z lepiej napisanych książek, połączyła tak wiele kompromisów w tak ładnej i spójnej fabule, jak nie spotkałam się nigdzie... Śmiałam się i płakałam, czasem śmiałam się przez łzy. Przez cały czas czytania tej książki nie obyło się bez silnych emocji. Najlepsze zakończenie cyklu jakie można sobie wyobrazić. Każdy komu kibicowałam jest szczęśliwy. Płakałam i śmiałam się wraz z bohaterami. Jedna z lepiej napisanych książek, połączyła tak wiele kompromisów w tak ładnej i spójnej fabule, jak nie spotkałam się nigdzie indziej. To naprawę cykl z prawdziwym Happy Endem dla każdego. Jestem zachwycona.

pokaż więcej

 
2018-10-10 14:07:15
Cykl: The Raven Cycle (tom 4)

Psychodeliczna. Tylko takie słowo przychodzi mi do głowy by opisać tą książkę. Musiałam od niej odpoczywać, czasami było TEGO aż za dużo. Piękne zakończenie serii, tak dużo się wydarzyło, przy minimalnej ilości zbędnych opisów. Nie zawiodłam się. To pierwsza seria, jaką ukończyłam od wielu, wielu lat. Nigdy nie chciałam się żegnać z bohaterami. Teraz, chciałam im towarzyszyć aż do końca.... Psychodeliczna. Tylko takie słowo przychodzi mi do głowy by opisać tą książkę. Musiałam od niej odpoczywać, czasami było TEGO aż za dużo. Piękne zakończenie serii, tak dużo się wydarzyło, przy minimalnej ilości zbędnych opisów. Nie zawiodłam się. To pierwsza seria, jaką ukończyłam od wielu, wielu lat. Nigdy nie chciałam się żegnać z bohaterami. Teraz, chciałam im towarzyszyć aż do końca. Magiczna seria.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
434 290 1199
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (14)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd