Melania 
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 18 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-14 15:28:24

Jakie to było nudne. Nie wiem do końca, gdzie był błąd. Przeczytałam do końca, bo byłam ciekawa samej historii. Jednak jej przebieg i opis doprowadzały mnie do znużenia. Większość czasu nie czułam nic, żadnych emocji. Raz poczułam ekstytację prawie an końcu książki, jednak znikła tak szybko jak się pojawiła. Pomysł na książkę fajny, bohaterowie też calkiem w porządku, ale jakoś... Jakie to było nudne. Nie wiem do końca, gdzie był błąd. Przeczytałam do końca, bo byłam ciekawa samej historii. Jednak jej przebieg i opis doprowadzały mnie do znużenia. Większość czasu nie czułam nic, żadnych emocji. Raz poczułam ekstytację prawie an końcu książki, jednak znikła tak szybko jak się pojawiła. Pomysł na książkę fajny, bohaterowie też calkiem w porządku, ale jakoś przekombinowane, bez polotu. A zakończenie jakieś zbyt wymyślne mi się wydało i jakoś naciągane. Raczej już nic tej autorki nie przeczytam. Język jest w porządku, brak jedynie emocji.

pokaż więcej

 
2018-10-11 18:04:09
Autor:
Cykl: Selekcja (tom 5)

Śmiałam się i płakałam, czasem śmiałam się przez łzy. Przez cały czas czytania tej książki nie obyło się bez silnych emocji. Najlepsze zakończenie cyklu jakie można sobie wyobrazić. Każdy komu kibicowałam jest szczęśliwy. Płakałam i śmiałam się wraz z bohaterami. Jedna z lepiej napisanych książek, połączyła tak wiele kompromisów w tak ładnej i spójnej fabule, jak nie spotkałam się nigdzie... Śmiałam się i płakałam, czasem śmiałam się przez łzy. Przez cały czas czytania tej książki nie obyło się bez silnych emocji. Najlepsze zakończenie cyklu jakie można sobie wyobrazić. Każdy komu kibicowałam jest szczęśliwy. Płakałam i śmiałam się wraz z bohaterami. Jedna z lepiej napisanych książek, połączyła tak wiele kompromisów w tak ładnej i spójnej fabule, jak nie spotkałam się nigdzie indziej. To naprawę cykl z prawdziwym Happy Endem dla każdego. Jestem zachwycona.

pokaż więcej

 
2018-10-10 14:07:15
Cykl: The Raven Cycle (tom 4)

Psychodeliczna. Tylko takie słowo przychodzi mi do głowy by opisać tą książkę. Musiałam od niej odpoczywać, czasami było TEGO aż za dużo. Piękne zakończenie serii, tak dużo się wydarzyło, przy minimalnej ilości zbędnych opisów. Nie zawiodłam się. To pierwsza seria, jaką ukończyłam od wielu, wielu lat. Nigdy nie chciałam się żegnać z bohaterami. Teraz, chciałam im towarzyszyć aż do końca.... Psychodeliczna. Tylko takie słowo przychodzi mi do głowy by opisać tą książkę. Musiałam od niej odpoczywać, czasami było TEGO aż za dużo. Piękne zakończenie serii, tak dużo się wydarzyło, przy minimalnej ilości zbędnych opisów. Nie zawiodłam się. To pierwsza seria, jaką ukończyłam od wielu, wielu lat. Nigdy nie chciałam się żegnać z bohaterami. Teraz, chciałam im towarzyszyć aż do końca. Magiczna seria.

pokaż więcej

 
2018-10-10 10:37:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastyka, Mity i legendy, Młodzieżowe
Cykl: Strażnicy Ga''Hoole (tom 1)

Zaczęłam czytać w ramach krótkiej przerwy od innej książki i... wciągnęłam się. Tak bardzo, że Strażników skończyłam, a tamtej książki jeszcze nie. Czyta się błyskawicznie, duże litery i szerokie akapity, plus krótkie rozdziały. Widać, że książka kierowana jest do młodszego czytelnika. Mi się jednak bardzo podobała i pozwoliła się odprężyć. Niby nic tam nie jest łatwe, stykamy się ze śmiercią... Zaczęłam czytać w ramach krótkiej przerwy od innej książki i... wciągnęłam się. Tak bardzo, że Strażników skończyłam, a tamtej książki jeszcze nie. Czyta się błyskawicznie, duże litery i szerokie akapity, plus krótkie rozdziały. Widać, że książka kierowana jest do młodszego czytelnika. Mi się jednak bardzo podobała i pozwoliła się odprężyć. Niby nic tam nie jest łatwe, stykamy się ze śmiercią i tęsknotą, a jednak przepełniona jest nadzieją i WIARĄ, którą się czuje w mielcu. Zamówiłam już kolejną część i nie mogę się doczekać by ją przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-10-10 10:33:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Literatura faktu, Z innej beczki

Mnie nie do końca bawił ten humor. Jednak czytając ją, dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy. Nie jest to złe, ale nie jest to też dobre. Mimo wszystko kupiłam kolejne dwie części by sobie poczytać w wolnej chwili, dla zabicia czasu :)

 
2018-10-06 08:54:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Dziecięce, Magia, Posiadam

Mam mały problem z tą książką. Niby mi się podobała, ale jakoś co chwile robiłam krótkie przerwy w czytaniu. Opis z okładki sprawił, że czekałam na jakieś bum i może przez napięcie, że się nie pojawiało musiałam odpoczywać od książki. Zakończenie ciekawe, ale za krótkie, spodziewałabym się czegoś bardziej spektakularnego. Książkę czyta się dobrze i szybko, jednak jakiegoś szału nie robi. Jest... Mam mały problem z tą książką. Niby mi się podobała, ale jakoś co chwile robiłam krótkie przerwy w czytaniu. Opis z okładki sprawił, że czekałam na jakieś bum i może przez napięcie, że się nie pojawiało musiałam odpoczywać od książki. Zakończenie ciekawe, ale za krótkie, spodziewałabym się czegoś bardziej spektakularnego. Książkę czyta się dobrze i szybko, jednak jakiegoś szału nie robi. Jest po prostu okej.

pokaż więcej

 
2018-10-03 20:11:56
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-03 19:45:21
Autor:
Cykl: Nela mała reporterka (tom 10) | Seria: Podróże Neli

Chyba najlepsza jaką do tej pory czytałam. Szybko się czyta, i o dziwo nie chciało mi się przy niej spać! Książki Neli mnie notorycznie usypiają, ale nie ta. Powiedziałabym, że nawet się wciągnęłam. Jednak ma ten sam minus co wszystkie książki - za mało informacji, za dużo opowiadania :) ale dla młodych czytelników jak znalazł.

 
2018-10-02 22:17:30
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Kroniki Blackwell (tom 2)
 
2018-10-02 22:09:19

Szału nie ma. Męczyłam to kilka dni, nie mam pojęcia dlaczego. Fabuła, bohaterowie i historia są ciekawe. Nie pogardzę kolejnym tomem, ale bardziej z ciekawości co się dalej stanie niż dlatego, że się wkręciłam w historię.

 
2018-09-27 22:05:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Młodzieżowe, Wypożyczone z biblioteki
Autor:
Cykl: Selekcja (tom 4)

Gdzieś przeczytałam, że ta część jest słaba. Nic bardziej mylnego! Ja się jarałam jak pochodnia. Na początku podchodziłam sceptycznie, ale jak się wkręciłam to nie mogłam przestać. Nie odłożyłam książki póki jej nie skończyłam, a kolejną część to bym najchętneij pochłoneła od razu. Tych książek się nie czyta, ja się pochłania w całości!

 
2018-09-27 21:53:15

Jestem tak zakochana w tej serii, że nic mi nie przeszkadza. Dla mnie to jeden z lepszych cykli jaki powstał! Mocno się zrzyłam z bohaterami i strasznie cierpie, że na kolejną cześć będę musiała znowu długo czekać, dlatego czytałam tą książkę przez cały wieczór z niewielkimi przerwami. Bardzo mi się spodobała nowa historia i przygody bohaterów. Jest prawie tak jak na samym początku, tyle że o... Jestem tak zakochana w tej serii, że nic mi nie przeszkadza. Dla mnie to jeden z lepszych cykli jaki powstał! Mocno się zrzyłam z bohaterami i strasznie cierpie, że na kolejną cześć będę musiała znowu długo czekać, dlatego czytałam tą książkę przez cały wieczór z niewielkimi przerwami. Bardzo mi się spodobała nowa historia i przygody bohaterów. Jest prawie tak jak na samym początku, tyle że o wiele dojrzalej. Nie mogę się do niczego przyczepić. Jedynie do tego, że tak długo będę musiała czekać by poznać kolejne przygody Wielkiej Czwórki.

pokaż więcej

 
2018-09-25 11:43:11
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
Cykl: Traitor''s Trilogy (tom 1)
 
2018-09-25 11:41:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
Cykl: Narodziny królowej (tom 1)
 
2018-09-24 23:51:01
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Cykl: Klątwa przeznaczenia (tom 1)
 
Moja biblioteczka
424 280 1147
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (14)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd