Księga kobiecych sylwetek

Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Varia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Body Shape Bible
poradniki
Wilddancer

Księga kobiecych sylwetek uzupełnia i poszerza porady, jakich najsłynniejsze brytyjskie stylistki udzielają w programie Trinny & Susannah rozbierają Wielką Brytanię. Jaką masz sylwetkę? Trinny i Susannah wyodrębniły dwanaście typów sylwetki, by pomóc kobietom w dobieraniu strojów. Sprawdź, kim jesteś: Kręglem, Kielichem, Klepsydrą, Rożkiem, Wiolonczelą, Jabłkiem, Kolumną, Dzwonem, Wazonem,...

Jaką masz sylwetkę?

Sprawdź, kim jesteś: Kręglem, Kielichem, Klepsydrą, Rożkiem, Wiolonczelą, Jabłkiem, Kolumną, Dzwonem, Wazonem, Cegłą, Lizakiem czy Gruszką?

Zastosuj zasady opracowane dla twojego typu sylwetki, a przeobrazisz się w kobietę o doskonałych kształtach.

Trinny i Susannah w swoich programach telewizyjnych, książkach i poradach publikowanych w prasie rozwiązują problemy, które mają tysiące kobiet - problemy z ubieraniem się. Dzięki ich radom kobiety zmieniają na korzyść swój wizerunek i nabieraja pewności siebie. Przygotowując Księgę kobiecych sylwetek, zamiast profesjonalnych modelek, zaprosiły do współpracy zwyczajne kobiety i pokazały na ich przykładach, że do każdej figury można dobrać takie ubranie, które uwypukli wszystkie jej atuty i ukryje wady. Cały sekret tkwi w rozpoznaniu typu sylwetki i stosowaniu właściwych dla niej zasad komponowania stroju. Kręgiel, Kielich, Klepsydra, Rożek, Wiolonczela, Jabłko, Kolumna, Dzwon, Wazon, Cegła, Lizak, Gruszka - oto dwanaście typów kobiecej sylwetki. Dzięki zdjęciom i prostym wskazówkom rozpoznasz, która z tych sylwetek to ty. A potem, dzięki radom i propozycjom autorek, nauczysz się tak komponować swoje stroje, aby zawsze wyglądać wystrzałowo. Poznasz także sprytne sposoby na wykorzystanie tego, co już posiadasz, innymi słowy, co możesz zrobić z ubraniami, które straszą w twojej szafie, bo są niedopasowane albo niemodne.
Obie stylistki opowiadają w tej książce także o swoich błędach w dziedzinie stylu i elegancji i zdradzają, w jaki sposób nauczyły się ubierać odpowiednio do swoich sylwetek.

Trinny Woodall i Susannah Constantine to najsłynniejsze brytyjskie stylistki.
Trinny rozpoczynała karierę w londyńskim City, a Susannah, zanim odkryła modę, pisała o samochodach i krykiecie. Wspólnie wpadły na pomysł stworzenia stałej rubryki poświęconej modzie, która ukazywała się w "Daily Telegraph" przez pięć lat. Przez dwa sezony występowały w telewizji kablowej, po czym rozpoczęły współpracę z BBC i stworzyły kultowy cykliczny program Jak się nie ubierać, pokazywany przez stacje telewizyjne całego świata. Ich programy oglądać można także w TVN Style.
Trinny i Susannah napisały kilka książek, wszystkie stały się bestsellerami. Obie wraz z rodzinami mieszkają w Londynie.

źródło opisu: wydawnictwo Rebis, 2009

źródło okładki: wydawnictwo Rebis

tajus | 2011-04-14
Na półkach: Miałam, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2010

Jeśli któraś z dziewczyn lub pań bardzo, bardzo interesuje się modą, a nawet jest fanką Trinny i Susannah, jak najbardziej może zainteresować się tą pozycją. U mnie w domu znalazła się ona przez przypadek, a że nie jestem jakąś miłośniczką mody (co tu dużo mówić o modzie - w dzisiejszych czasach nosi się dosłownie wszystko ;)), przeczytałam ją tylko z ciekawości, czy znajdę w niej swoją sylwetkę, w końcu o kobiecych sylwetkach jest w tej książce mowa. I wyszło na to, że moja sylwetka jest raczej mieszanką kilku w poradniku przywołanych, więc albo jestem jakaś nietypowa, albo wcale nie tak łatwo jest określić swoją budowę ciała, kierując się wskazówkami Trinny i Susannah. Czytanie tej książki było dla mnie trochę jak zabawa - niby nic konkretnego niewnosząca, ale nawet dość przyjemna. Na każdej stronicy poradnika towarzyszą czytelniczce przejrzyste opisy oraz mnóstwo zdjęć ciuchów i osób ze światka show-biznesu, będących przykładami danych sylwetek. Ot, taki sobie poradnik ;).

Anais | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Nie trzeba kupować nowych ubrań żeby fajnie wyglądać.Pomaga zrobić lifting szafy i poczuć się dobrze we własnych ciuchach+pomysły na przeróbki. Wpisuję w nurt slow life

Marlena | 2016-02-26

Ksiazka w bardzo dobry sposob opisuje jak sie ubierac i czego unikac, co pasuje jakiej sylwetce itp. Problem polega na tym, ze po przeczytaniu calej ksiazki nadal nie bylam pewna ktora mam sylwekte. Czy jestem odosobniona w swojej opinii?
Nie zmienia to faktu, ze zawiera ona bardzo dobre porady i jest swietnym zbiorem informacji.

Izabela | 2012-05-21
Przeczytana: 21 maja 2012

Nie jest to książka do poczytania, ale odszukanie swojej sylwetki sprawiło mi wiele radości. To jak taka dobra gra, w której po kolei odkrywamy następne wskazówki i powoli dochodzimy do mety. Super!

asiula1000 | 2016-10-05
Przeczytana: 15 stycznia 2016