Nie potrafię schudnąć

978-83-7515-017-9
poradnik, zdrowie
poradniki
Szarlotta

Nie potrafię schudnąć to świetny poradnik dr. Pierre'a Dukana, francuskiego lekarza, specjalizującego się od ponad 30 lat w dietetyce i walce z otyłością. Autor opisał nowatorską, bezpieczną i niezwykle skuteczną dietę proteinową, która pozwoli nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także uniknąć efektu jo-jo i utrzymać upragnioną figurę do końca życia. Kuracja składa się z czterech etapów: błyskawiczna utrata kilogramów łagodne dojście do upragnionej wagi , utrwalenie uzyskanej wagi,ostateczna, długotrwała stabilizacja wagi.W książce znajduje się także wiele prostych i apetycznych przepisów na zdrowe, pożywne dania. Skuteczna dieta nie musi być pasmem wyrzeczeń, żmudnego liczenia kalorii i rezygnacji z przyjemności, jaką daje jedzenie!

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2008

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/nie-potrafie-schudnac/

Książkowa-Fantazja | 2012-08-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 2011 rok

schudłam na tej diecie 14 kilo :)Polecam:)

Alfalfa | 2011-05-28

Książka sama w sobie srednia, mały format bo mało do powiedzenia. Też uległam modzie na Dukana, zakupilam jeszcze 350 przepisów - i czym prędzej się pozbyłam sprzedawszy na allegro.
Dietę oceniam - wyłącznie na podstawie własnych doswiadczeń - za niekorzystną dla mnie. Każdy jest inny i inaczej znosi rewolucyjne zmiany, u mnie ta dieta wyrządziła więcej szkody niż pożytku.
Ja rozumiem, że Polakom ta dieta przypadła do gustu, ponieważ są mięsożerni, ja niestety należę do jarskich odmieńców i nie wyobrażam sobie jedzenia mięsa na każdy posiłek. Wytrwalam 10 dni na I fazie bez oszukiwania, schudłam 0 kg, nabawiłam się kłopotów - alors merci Monsieur Dukan et au revoir :/
MŻ i dużo ruchu, to działa najlepiej.

Kornelia | 2011-04-03
Przeczytana: 2010 rok

Metoda Dukana na prawdę działa, jeżeli przestrzega się jej bezwzględnie, każde odstępstwo może zniechęcić do dalszego stosowania, natomiast wytrwałym i konsekwentnym osobom polecam jako metodę sprawdzoną i popartą konkretnymi przykładami spośród moich znajomych. Przede wszystkim należy zrozumieć, że dieta oznacza styl życia i żywienia, wręcz dożywotni, który trzeba zmienić i zastosować na stałe. Jeden dzień białkowy w tygodniu pozwala uniknąć efektu jo-jo. Jadłospis jest przy tym smaczny, choć w pierwszym etapie, przyznaję, mało urozmaicony. Dobrym dodatkiem do książki jest zatem "350 nowych przepisów".

książek: 2098
niebieska | 2010-07-29
Na półkach: Wymienię, Przeczytane, Własne

Przeczytałam i próbowałam nawet zastosować ale napychanie się białkami niestety nie dla mnie.

Natika | 2011-05-16
Przeczytana: 2011 rok

Dieta rewelacyjna. Schudłam na niej już 12 kg w 2 miesiące. Polecam wszystkim wytrwałym.

emilia | 2014-02-18

Niektóre z założeń autora tej książki są ciekawe jednak nikomu nie polecam tej diety. Każda osoba, która wie cokolwiek o zdrowym odżywianiu wie, że nie warto ładować się w tą dietę. A ludziom, którzy się podniecają takimi dietami radzę uświadomić sobie, że najtrwalsze efekty są po zmianie nawyków żywieniowych na lepsze i ćwiczeniach fizycznych.

fiszunia | 2010-12-02
Przeczytana: 02 października 2010

Podręcznik w stylu "jak przetrwać na diecie i nie umrzeć z głodu" :) Napisana przystępnie, aczkolwiek Autor nie uniknął wodolejstwa powtarzając w kółko jedno i to samo, ale jedno trzeba mu przyznać...dieta działa :)

Andrzej | 2010-09-30
Przeczytana: wrzesień 2008

Dieta działa, co w sumie dziwne nie jest jeżeli się spojrzy na jej założenia i program. Jednak książkę jako całość też wypadałoby odchudzić o 50% lania wody.

Sana | 2015-11-04

Dieta jak i książka, idealna dla osoby która chce zniszczyć zdrowia dla kilku kilogramów mniej. Nie polecam.

Figunia33 | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

O tym, że dieta Dukana jest nie tylko nieskuteczna i powoduje niezawodne jo-jo, ale też wysoce szkodliwa dla zdrowia nie trzeba tu pisać, bo jest na to wystarczająco dużo dowodów a to nie jest forum dietetyków. Sięgnęłam po nią, żeby u źródła zaczerpnąć wiedzy o tej diecie w kontekście pracy, jaką przyszło mi pisać w ramach studiów. Na to bowiem, by szukać tam porad niestety wiem już za dużo. Zastanawiał mnie fenomen tej diety, jej popularność swego czasu. Zastanawiałam się co ten facet naopowiadał w swojej książce, że ludzie naprawdę uwierzyli, że można jeść tak dużo białka i nie zachorować. Trzeba przyznać, że dla laika może to się wydawać przekonujące. Tym bardziej uważam, że jest to książka niebezpieczna i martwi mnie, że nadal się ją sprzedaje, pomimo dowodów szkodliwości diety Dukana i pozbawienia jej autora prawa wykonywania zawodu.