Metody i techniki badań pedagogicznych

Wydawnictwo: Impuls
83-7308-608-1
okruszek

Niniejsza książka jest próbą przedstawienia najczęściej stosowanych metod i technik w badaniach pedagogicznych. Każda z metod poddana jest bardziej lub mniej szczegółowej charakterystyce łącznie z przypisywaną jej wartością poznawczą, w tym z zarówno przysługującymi jej zaletami jak i niedomaganiami pod względem merytorycznym. Szeroko omawia warunki, od spełnienia których uzależnia się poprawne zastosowanie poszczególnych metod i technik badawczych.

Publikacja jest adresowana szczególnie do studentów studiów pedagogiki i młodszych pracowników naukowo-dydaktycznych, podejmujących prace badawcze dotyczące szeroko rozumianej problematyki pedagogicznej. Może być przydatna także w pisaniu prac dyplomowych i magisterskich, rozpraw doktorskich i habilitacyjnych.

• Raz na zawsze
  • Twoim śladem
  • Koniec warty
  • Ojciec '44
  • Czarne liście
  • Droga do domu
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Wstyd
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Niebezpieczne kłamstwa

7,36 (14 ocen i opinii)
Droga do domu
Yaa Gyasi

7,97 (67 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Wstyd
Helen FitzGerald

5,1 (20 ocen i opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,95 (38 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Niebezpieczne kłamstwa
Becca Fitzpatrick

7,46 (529 ocen i opinii)
Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

7,86 (14 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Aż po grób
Sara Shepard

7,6 (122 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
tajus | 2012-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Prof. dr hab. Mieczysław Łobocki pracuje w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Należy do komitetu redakcyjnego czasopisma "Chowanna". Jego zainteresowania skupiają się na takich dziedzinach naukowych, jak modernizacja metod pracy wychowawczej w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, problemy nieprzystosowania społecznego uczniów czy metodologia badań pedagogicznych.

"Metody i techniki badań pedagogicznych" z całą pewnością więc należy zaliczyć do tego ostatniego zakresu zainteresowań autora. Jest to pozycja bardzo przydatna pedagogom, socjologom, ale też studentom tychże i podobnych kierunków, którzy muszą stanąć na wysokości zadania i zmierzyć się z napisaniem pracy dyplomowej. Łobocki w swej książce pokrótce przedstawia istotę przedmiotu, jakim jest metodologia badań pedagogicznych, a następnie szczegółowo opisuje metody i techniki, za pomocą których owe badania można wykonać.

Autor kolejno przybliża czytelnikowi zagadnienia związane...

czarna_zjawa | 2011-07-10

To chyba najprościej napisana książka, że wszystkich pozycji metodologicznych. Nie ma problemów ze zrozumieniem treści. Polecam ją na początek znajomości z metodologią.

| 2012-02-29
Przeczytana: 2012 rok

Najlepsza książka metodologiczna szczególnie jeśli ktoś jest laikiem, jasny i zrozumiały język to najważniejsze zalety tej książki.

Lukrecja | 2016-01-04
Klaudia | 2015-03-15