Metody i techniki badań pedagogicznych

Wydawnictwo: Impuls
83-7308-608-1
okruszek

Niniejsza książka jest próbą przedstawienia najczęściej stosowanych metod i technik w badaniach pedagogicznych. Każda z metod poddana jest bardziej lub mniej szczegółowej charakterystyce łącznie z przypisywaną jej wartością poznawczą, w tym z zarówno przysługującymi jej zaletami jak i niedomaganiami pod względem merytorycznym. Szeroko omawia warunki, od spełnienia których uzależnia się poprawne zastosowanie poszczególnych metod i technik badawczych.

Publikacja jest adresowana szczególnie do studentów studiów pedagogiki i młodszych pracowników naukowo-dydaktycznych, podejmujących prace badawcze dotyczące szeroko rozumianej problematyki pedagogicznej. Może być przydatna także w pisaniu prac dyplomowych i magisterskich, rozpraw doktorskich i habilitacyjnych.

• Krótka historia prawie wszystkiego

6,36 (28 ocen i opinii)
Wyśnione miejsca
Brenna Yovanoff

7,37 (71 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Żywopłot
Dorit Rabinyan

6,33 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
tajus | 2012-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Prof. dr hab. Mieczysław Łobocki pracuje w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Należy do komitetu redakcyjnego czasopisma "Chowanna". Jego zainteresowania skupiają się na takich dziedzinach naukowych, jak modernizacja metod pracy wychowawczej w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, problemy nieprzystosowania społecznego uczniów czy metodologia badań pedagogicznych.

"Metody i techniki badań pedagogicznych" z całą pewnością więc należy zaliczyć do tego ostatniego zakresu zainteresowań autora. Jest to pozycja bardzo przydatna pedagogom, socjologom, ale też studentom tychże i podobnych kierunków, którzy muszą stanąć na wysokości zadania i zmierzyć się z napisaniem pracy dyplomowej. Łobocki w swej książce pokrótce przedstawia istotę przedmiotu, jakim jest metodologia badań pedagogicznych, a następnie szczegółowo opisuje metody i techniki, za pomocą których owe badania można wykonać.

Autor kolejno przybliża czytelnikowi zagadnienia związane...

czarna_zjawa | 2011-07-10

To chyba najprościej napisana książka, że wszystkich pozycji metodologicznych. Nie ma problemów ze zrozumieniem treści. Polecam ją na początek znajomości z metodologią.

| 2012-02-29
Przeczytana: 2012 rok

Najlepsza książka metodologiczna szczególnie jeśli ktoś jest laikiem, jasny i zrozumiały język to najważniejsze zalety tej książki.

Lukrecja | 2016-01-04
Klaudia | 2015-03-15