Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny

Wydawnictwo: G+J
poradniki
joly_fh

Dlaczego niektóre kobiety ubierają się tylko na czarno? Czemu po przeprowadzeniu gruntownej diety odchudzającej nadal noszą zbyt luźne stroje, przypominające namioty? Co skłania je do ubierania się po męsku? Znane stylistki Trinny Woodall i Susannah Constantine uważają, że wszystkie te ubraniowe porażki wynikają z blokad psychicznych lub dotyczących własnego wyglądu. Piękna dwudziestolatka kryje się pod strojami w nijakich kolorach lub swetrem swojego dziadka, ponieważ była prześladowana w szkole. To przeszkoda emocjonalna. Albo na przykład kobieta w średnim wieku nigdy nie nosi sukienek, bo ktoś jej kiedyś powiedział, że ma grube nogi. Taka blokada wynika z uwarunkowań fizycznych. Trinny i Susannah proponują ci przemianę! Dzięki nim rozpoznasz, dlaczego nie jesteś z siebie zadowolona, oraz uzyskasz informacje potrzebne do zmiany swojego wyglądu i zachętę do podjęcia działania. Potraktuj tę książkę jako metodę, która pomoże ci uzdrowić własne wnętrze, abyś mogła błyszczeć na zewnątrz. Potrzebujesz tylko jednej doby i wiary w to, że będzie lepiej. Pora rozpocząć podróż, dzięki której zmienisz podejście do swojego ciała i życia!

źródło opisu: G+J RBA Wydawnictwo, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Anna-mojeksiążki | 2013-11-13
Przeczytana: grudzień 2013

Niesamowite są te dwie kobietki!
Trinny i Susannah to duet brytyjskich stylistek, które doradzają kobietom i uczą zasad właściwego ubierania się.
Uwielbiam oglądać programy z modowymi metamorfozami, ktore proponują. Ich propozycje czasami są kontrowersyjne, ale trzeba przyznać, że kobiety wyglądają zdecydowanie korzystniej.
Zwykle wiele tendencji i błędów w ubieraniu się tkwi w naszej psychice bądź w podglądaniu i naśladowaniu niewłaściwych osób. Mówiąc "niewłaściwych" myślę o typie sylwetki. Patrząc na elegancką i pięknie ubraną kobietę, chcemy też tak wyglądać. Jednak nie zawsze pasują nam rzeczy, które na innych wyglądają świetnie.

Trinny i Susannah jako punkt wyjścia zmian w wyglądzie przyjmują właściwe zdiagnozowanie typu sylwetki, określenie jej słabych i mocnych stron. To pozwala na określenie stylu, który będzie najlepiej podkreślał nasze zalety - co wymusi na nas zmiany w garderobie. Jednak zawsze trzeba trzymać się wytycznych - fasonów i kolorów, które możemy stosować,...

Aga | 2016-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Moda
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Całkiem zgrabnie napisany poradnik, jak się ubierać, jakie kolory dobierać i na końcu co zrobić żeby w ciągu tych 24 godzin zmienić swoje życie, chociaż trochę jeżeli chodzi o stylu ubierania, makijaż i fryzurę. Pewne porady mają charakter konkretny, pewne bardziej domyślny. Podoba mi się, że zastosowano tu znacznie większy wachlarz sylwetek jakie możemy mieć a nie ograniczenie do tych 4 czy 5 oklepanych. Podoba mi się, że to same Panie są modelkami jeżeli chodzi o dalszą część poradnika. Jeżeli chodzi o konkretne ubrania okazane przy konkretnych sylwetkach zdradzają, że jednak jest to poradnik dla kobiet dojrzałych, co najmniej po trzydziestce. Dla młodych może jedynie te sylwetki mogą stanowić podpowiedź jak dobrać ubiór do budowy ciała. Polecam dla podszkolenia się, że są też inne sylwetki niż cztery podstawowe.

CosSzykownego | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

o czytaniu tu nie ma mowy w dosłownym tego słowa znaczeniu- jest to poradnik bardzo dobry poradnik,o odpowiednim dobieraniu garderoby-warto do niej wracać i się ,,poduczać" zapamiętywać istotne dla nas informacje.
Ja jestem ogromną fanką tych dwóch kobitek i chyba nie jetem obiektywna:D

weronisia07 | 2017-06-06
magda | 2017-05-29