Jak się nie ubierać

Wydawnictwo: Świat Książki
poradniki

praktyczny poradnik dla kobiet podpowiadający, co i jak w sylwetce zatuszować lub wyeksponować opisy, wskazówki, zdjęcia porównawcze autorki prowadzą program pod tym samym tytułem (w Polsce emitowany przez TVN Style) Dziesięć rozdziałów tej książki to zarazem dziesięć największych problemów, jakie może mieć kobieta ze swoim wyglądem: duży biust, brak biustu, grube ramiona, duża pupa, brak talii, krótkie nogi, duży brzuch, nadmiar tłuszczu, krótka szyja oraz grube kostki i łydki. Jak je ukryć? Co uwypuklić? Na wszystko są sposoby?.

Aksamitt | 2013-10-29

Nie tyle ją się czyta co ogląda.Ostatecznie to książka, która ma pokazać czego na siebie nie zakładać by nie podkreślać mankamentów swojej figury, więc skupia sie na zdjęciach. Jako modelki występują tu same autorki prezentując po lewej kiepski wybór i po prawej trafny wybór tego samego elementu garderoby.Zakładając na siebie te odpowiednie i nieodpowiednie stroje zwracają uwagę na to co jest nie tak,czego sie wystrzegać.
Taki egzemplarz zawsze można pożyczyć od koleżanki;)

Kachiguri | 2015-10-02

Książka może być przydatna tylko i wyłącznie dla kobiet, które nie mają bladego pojęcia o dopasowywaniu ubrań do swojej figury, a przy tym nie mają wiele mankamentów urody. Książka w wielu miejscach przeczy sama sobie. Dzieli sylwetkę kobiety na fragmenty, bez spojrzenia na całość. Na jednej stronie przeczytamy, że powinniśmy ubierać dany krój tylko po to, żeby na następnej dowiedzieć się, że nie powinnyśmy nawet patrzeć w jego kierunku. Minus stanowi również to, że książka bardzo się postarzała. Prezentowane ubrania są przedpotopowe i chociaż teoretycznie nie powinno stanowić to problemu, bo chodzi tylko i wyłącznie o fasony i kroje, przecież nie znajdziemy ubrań identycznych jak prezentowane, to pogarsza to odbiór. Do książki została również dołączona lista polecanych sklepów, które w większości nawet nie mają swoich salonów w Polsce. Plus się należy za dużą dawkę ciepłego i pełnego dystansu humoru będącego w króciutkich tekstach.

Trinny i Susannah to dwie stylistki z Wielkiej Brytanii, które w Polsce są znane dzięki TVN style. Po sukcesie ich autorskich programów przyszedł czas na słowo pisane. Autorki uczą czytelniczki jak nie powinny się ubierać by nie podkreślać wad swoich sylwetek,a eksponować walory. Wszystko to w 10 rozdziałach. Watro zapoznać się z tym podręcznikiem, gdyż w dzisiejszych czasach do wyglądu przywiązuje się dużą wagę. Liczne zdjęcia ułatwiają przyswajanie wiadomości, a jako zaletę odbieram to, iż stylistki zaprezentowały mankamenty figury na sobie. Gwiazdki odbieram za małą ilość tekstu i tabelki ze sklepami, które polecają, gdyż odnoszą się one do rynku w UK.

salcella | 2012-07-23
Przeczytana: styczeń 2012

Książka może i nie najgorsza, ale w wielu momentach niestety, przeczy sama sobie

evax | 2012-09-30
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 2011 rok

,,Ten poradnik wskazuje, jak się ubierać, aby podkreślić wszystkie atuty i ukryć mankamenty. Uświadamia, co warto, a czego nie należy nosić przy określonych typach sylwetki. Dziesięć rozdziałów tej książki to zarazem dziesięć największych problemów, jakie może mieć kobieta ze swoim wyglądem: duży biust, brak biustu, grube ramiona, duża pupa, brak talii, krótkie nogi, duży brzuch, nadmiar tłuszczu, krótka szyja oraz grube kostki i łydki. Jak je ukryć? Co uwypuklić? Na wszystko są sposoby,,

Źródło : http://www.gandalf.com.pl/b/jak-sie-nie-ubierac/

słaba. szkoda pieniedzy i czasu na nią.prezentowane ubrania i style sa nie z tej epoki . nic nie wniosła do mojego stylu ubierania się

Monika | 2012-06-19

fajna, dla tych co mają problem wybrac fason do ciałą

mariola | 2016-10-22
Ilona Flisikowska | 2016-05-06