Dziewięć wcieleń kota Deweya

Znak
2011-04-04
2011-04-04
978-83-240-1585-6
Magdalena Zielińska, Ewa Bolińska-Gostkowska, Maksymilian Tumidajewicz, Bartosz Gostkowski
Dewey kot 9 wcieleń

Okładka książki Dewey. Wielki kot w małym mieście Vicki Myron, Bret Witter
Dewey. Wielki ... Vicki Myron, Bret W...

Ocena 3 dlatego, ze większość historii o ludziach i ich przejściach a nie o kotach jak oczekiwałam. Nuda.

Z wielkim entuzjazmem wzięłam się za lekturę. Choć sama nie mam kota to uwielbiam czytać o zwierzakach.
Niestety jako, że opisywane były koty to też i ich właściciele a bywało to nużące. Przerzucałam wzrokiem po ich biografiach. Lecz w końcu zablokowałam się. Lektura zaczęła mnie nużyć, powodowała coraz większe przestoje między stronami i z trudem ją skończyłam. Wymęczona nie miałam nawet sił sięgnąć po inną książkę. :(

Książkę wypożyczyłam jako drugą cześć przygód Deweya. W tej książce są opisane historie kotów, które tak jak Dewey znalazły człowieka, który je pokochał. Najbardziej wzruszyła mnie historia o kotku imieniem Duszek. Polecam tę książkę z całego serca. Ale uwaga! Można się wzruszyć i zacząć płakać jak małe dziecko. Wiem bo sama płakałam. :)

Książka z bardzo potężnym, pozytywnym ładunkiem emocjonalnym. Każda z przedstawionych historii o niezwykłych kotach i ich kochających właścicielach jest przepełniona miłością i niesamowicie wzruszająca. Wielokrotnie musiałam odkładać książkę i wylałam nad nią mnóstwo łez.
"To nie druga część Dewey'a i nie miała nią być. Jest tylko jeden Dewey - książka, tak jak był jeden Dewey - cudowny kot. Jednak opowieści są tysiące. Istnieje pewnie milion kotów, które przy odrobinie szczęścia mogłyby zmienić czyjeś życie. (...) Anioły przychodzą do nas pod różnymi postaciami. Miłość może nadejść z najmniej oczekiwanej strony. Jedno wyjątkowe zwierze może odmienić człowiekowi życie. Może odmienić życie całego miasteczka. W pewnym sensie może odmienić świat."

Zupełnie przypadkowo wpadła mi w ręce. Już w trakcie lektury zastanawiałam się co w niej takiego jest, że wszyscy się nią zachwycają. Owszem, całkiem miło się ją czytało ale odniosłam wrażenie, że autorka po prostu otrzymała za darmula historie od innych ludzi i próbuje na fali popularności kota Deweya zbić jeszcze trochę kasy. Aż mnie odrzucało jak czytałam całkiem niezłe opowiadanie a tam wciśnięte własne dygresje autorki typu:
"kiedy wreszcie zmusiłam się do wysłuchania historii...."
lub:
"nie uważam, żeby coś nas łączyło..."

Czemu to ma służyć?! - Ja się pytam.

Sądzę, że osoby, które opowiedziały historie własnych kotów a przy tym zdradzały intymne szczegóły swoich życiorysów mogły się bardzo rozczarować. Autorka potraktowała ich z góry, jedną ręką poklepując ich po plecach ze współczuciem a drugą sprawdzając stan konta bankowego.
A najlepsza była ostatnia historia niczym wydarta kartka z pamiętnika.
Oj, słodzi sobie autorka, słodzi.

O ile dobrze pamiętam, to wygrałam ją w jednym z konkursów humanistycznych. Zaczęłam czytać, ale nie skończyłam, gdyż wielką miłośniczką kotów nie jestem, a było pod ręką wiele ciekawszych powieści. Na połowę książki, którą do tej pory przeczytałam daję ocenę "dobra".

Przeczytałam z sympatii do kotów. Ciepłe, urzekające opowieści "kociarzy". Przyjemna, nieskomplikowana lektura.

Książkę polecam nie tylko dla miłośników kotów. Wywołuje uśmiech na twarzy i ma piękne przesłanie.

Książka jest wspaniała. Historie kotków i ich właścicieli niesamowite, styl pisania bardzo fajny.
Polecam wszystkim kociarzom i nie tylko!

Polecam wszystkim kociarzom i nie tylko!

Fajna książka. Polecam

Fajna książka. Polecam