Dziewięć wcieleń kota Deweya

Vicki MyronBret Witter Wydawnictwo: Znak literatura piękna
Deweys Nine Lives
978-83-240-1585-6
Magdalena Zielińska, Ewa Bolińska-Gostkowska, Maksymilian Tumidajewicz, Bartosz Gostkowski
Znak
Dewey kot 9 wcieleń
Deweys Nine Lives
literatura piękna
978-83-240-1585-6
Dewey kot 9 wcieleń

Okładka książki Dewey. Wielki kot w małym mieście Vicki Myron, Bret Witter
6,7
Dewey. Wielki ... Vicki Myron, Bret W...

Książka jest wspaniała. Historie kotków i ich właścicieli niesamowite, styl pisania bardzo fajny.
Polecam wszystkim kociarzom i nie tylko!

Z wielkim entuzjazmem wzięłam się za lekturę. Choć sama nie mam kota to uwielbiam czytać o zwierzakach.
Niestety jako, że opisywane były koty to też i ich właściciele a bywało to nużące. Przerzucałam wzrokiem po ich biografiach. Lecz w końcu zablokowałam się. Lektura zaczęła mnie nużyć, powodowała coraz większe przestoje między stronami i z trudem ją skończyłam. Wymęczona...

Książkę wypożyczyłam jako drugą cześć przygód Deweya. W tej książce są opisane historie kotów, które tak jak Dewey znalazły człowieka, który je pokochał. Najbardziej wzruszyła mnie historia o kotku imieniem Duszek. Polecam tę książkę z całego serca. Ale uwaga! Można się wzruszyć i zacząć płakać jak małe dziecko. Wiem bo sama płakałam. :)

2091

Na półkach: , , , ,

Książka z bardzo potężnym, pozytywnym ładunkiem emocjonalnym. Każda z przedstawionych historii o niezwykłych kotach i ich kochających właścicielach jest przepełniona miłością i niesamowicie wzruszająca. Wielokrotnie musiałam odkładać książkę i wylałam nad nią mnóstwo łez.
"To nie druga część Dewey'a i nie miała nią być. Jest tylko jeden Dewey - książka, tak jak był jeden...

Zupełnie przypadkowo wpadła mi w ręce. Już w trakcie lektury zastanawiałam się co w niej takiego jest, że wszyscy się nią zachwycają. Owszem, całkiem miło się ją czytało ale odniosłam wrażenie, że autorka po prostu otrzymała za darmula historie od innych ludzi i próbuje na fali popularności kota Deweya zbić jeszcze trochę kasy. Aż mnie odrzucało jak czytałam całkiem niezłe...

O ile dobrze pamiętam, to wygrałam ją w jednym z konkursów humanistycznych. Zaczęłam czytać, ale nie skończyłam, gdyż wielką miłośniczką kotów nie jestem, a było pod ręką wiele ciekawszych powieści. Na połowę książki, którą do tej pory przeczytałam daję ocenę "dobra".

Książkę polecam nie tylko dla miłośników kotów. Wywołuje uśmiech na twarzy i ma piękne przesłanie.

Przeczytałam z sympatii do kotów. Ciepłe, urzekające opowieści "kociarzy". Przyjemna, nieskomplikowana lektura.

Bardzo fajna książka !! Z początku wydaje się nudna... lecz gdy doszłam do jednego z rozdziałów książka rozbawiła mnie do łez :) Lecz gdy nie lubisz kotów to książka nie dla cb ;) z chęcią sięgnę po część pierwszą

Jeżeli ktoś czytał pierwszą część Deweya, to wie o jakim klimacie mowa, jeżeli nie czytał , to musi to czym prędzej nadrobić i sięgnąć po tę książkę. Zły humor, depresja, zniechęcenie, zimowe zwątpienie - wystarczy sięgnąć, przeczytać Dziewięć wcieleń kota Deweya i wszystko mija, bo to opowieść o: otwartości, miłości przyjaźni o ludziach, o życiu. Pisane dostępnym językiem,...

Dyskusje

• Chcę w prezencie