Tożsamość anioła

Cykl: Tożsamość anioła (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
9788310119858
anioły, miłość, intryga, tajemnica
charlotte12

Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek... Czy w to uwierzysz? Andrea to wrażliwa i inteligentna dziewczyna, ale brak jej pewności siebie. Nawet kiedy Kaspar, najatrakcyjniejszy chłopak na studiach, okazuje jej zainteresowanie, nie potrafi mu zaufać. Kaspar budzi w niej niezrozumiały niepokój, tym bardziej że dookoła zaczynają się dziać rzeczy trudne do wyjaśnienia. Dziewczyna ma poczucie, że jej śladem ktoś podąża. Ktoś, kto nie jest człowiekiem... Czy znajdzie w sobie siłę, by zmierzyć się z przeszłością i zmienić przyszłość? Jak wiele można poświęcić dla miłości?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2011

źródło okładki: http://nk.com.pl/

exaleksandras | 2013-10-01
Przeczytana: 30 września 2013

Pomysł na historię naprawdę był dobry, ale realizacja pozostawia bardzo wiele do życzenia. Ta książka to jeden wielki chaos! Raz zaczynał się jakiś wątek, zaraz drugi, trzeci, czwarty..., nic nie było dogłębniej opisane. Czytając, czułam się zagubiona. Do szału doprowadzała mnie również sama główna bohaterka, irytująca była jej zmienność charakteru (stanowcza, uległa, odważna, strachliwa, wrażliwa, twarda, milutka, opryskliwa, nieśmiała, rozgadana), raz wykreowane cechy przeczyły innym.

Anna | 2012-12-19

Nawet przy całej swojej wyrozumiałości do literatury, ciężko mi znaleźć pozytywne słowa dla tej książki. Nigdy nie zrozumiem gustów czytelników lubimyczytać, bo "Tożsamość..." zbyt jawnie nie zasługuje na aż tak wysoką ocenę.

Żeby czymś uzasadnić swoje niezadowolenie, w tym momencie powinnam streścić w kilku zdaniach fabułę. I tu pojawia się problem, bo nie znalazłam nawet jej zalążków. Powieść sprawia wrażenie pisanej na siłę, jakby autorka siadła do komputera, stwierdziła, że nie ma pomysłu i waliła w klawiaturę bez żadnej koncepcji. Główna bohaterka dowiaduje się, że jest kimś, kto odegra sporą rolę w historii świata, odwiedza ją tajemniczy przystojniak, który nie wydaje się być człowiekiem. A, i nie zapomnijmy o drugim przystojniaku, równie idealnym i troskliwym. Czyli mamy ładną i dobrą dziewczynę o której względy zabiega dwóch panów.

Tak jak potrafię wychwalać niektóre pozycje pod niebiosa, tak ''Tożsamość anioła'' zamierzam odradzić wszystkim, nawet dziesięcolatkom, które...

Peroxidepest | 2013-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie.
Książka nudna i przewidywalna, w dodatku niesamowicie infantylna a fabuła wręcz szczątkowa.
Z zasady po książkach o wampirach / wilkołakach / aniołach i tym podobnych, pisanych w pierwszej osobie z perspektywy głównej bohaterki chyba nie można spodziewać się za wiele. No bo też równie niewiele tu otrzymujemy.

Główna bohaterka powiela wszelkie stereotypy: myszowata (choć tak w sumie to po ubraniu i umalowaniu ładna), z kompleksami i koszmarami nocnymi (które wcale nie naprowadzają czytelnika na to kimże ona może być) zero życia towarzyskiego a mimo to naj-najlepszy facet na uniwerku zakochuje się w niej na zabój, no i najważniejsze: musi ona uratować świat. Czegóż-ach czegóż można się spodziewać po takiej kombinacji?
Oczywiście najpierw trzeba przejść przez powolne budzenie się świadomości, jakieś dramaty odkrywania swojego prawdziwego ja, jakieś chwile zwątpienia i znów dramaty - tym razem walki dobra ze złem i jeszcze odrobina jakichś poświęceń...

Tetiisheri | 2012-02-18
Przeczytana: 14 lutego 2012

Walka dobra ze złem. Anioły i demony. Miłość pomiędzy dwiema pozaziemskimi istotami. Uczuciowe dylematy i wreszcie to, co podsyca ciekawość czytelnika i sprawia, że nie może oderwać się od lektury – tajemnica. Pierwiastki te znajdziemy w pierwszej części trylogii o Andrei zatytułowanej "Tożsamość anioła".

Nie sposób wspomnieć o oprawie graficznej powieści. Na pierwszym planie widnieje postać dziewczyny z nakreślonymi na barkach skrzydłami – zapewne głównej bohaterki powieści. W tle pełnia księżyca i budowle sugerujące miejsce wydarzeń – miasto. Wszystko w odcieniach szarości, z którymi świetnie kontrastuje czerwona wstążka stanowiąca wiązanie sukni dziewczyny, oraz tytuł powieści. Dodam jeszcze, że czerwień się mieni. Fantastyczna okładka przyciągająca wzrok uchyla rąbka tajemnicy o samej powieści. Szarości mogłyby wskazywać na mroczną stronę fabuły,a czerwień na przelew krwi. Przedstawione w oddali miasto to niewątpliwie miejsce akcji - ziemia, a spokojna postać dziewczyny ze...

Urmurmina | 2014-04-29

Tytuł oraz krótki opis książki wiele obiecywały. Pomysł był świetny, ale... tylko pomysł, bo jego realizacja pozostawia wiele do życzenia. Za bardzo wszystko jest w niej pomieszane, przez co nie da się wciągnąć w treść. Fabuły jest aż nadto, a wygląda jakby jej w ogóle nie było, bo jest nijaka. W sumie szkoda tak ciekawego pomysłu, bo parę rzeczy było w książce na plus.

Kamila | 2011-09-06

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy stajemy na rozdrożu i zadajemy sobie pytanie: „kim tak naprawdę jestem?”. Odbywamy podróż w nieznane, do własnego wnętrza, starając się znaleźć odpowiedź. Szukamy siebie, swojej tożsamości, własnego ja. A co, gdybyśmy nagle odkryli, że oto jesteśmy niesamowitą, wręcz doskonałą istotą, w której rękach ważą się losy całego świata? Że naszym przeznaczeniem nie jest skończenie studiów, założenie rodziny czy własna firma tylko decyzja o uśmierceniu lub ocaleniu ludzkości?

Andrea jest zwykłą, nieśmiałą nastolatką, która nie lubi wyróżniać się z tłumu. Nie szaleje za hucznymi imprezami, bogatym życiem towarzyskim i popularnością. Preferuje naukę, pomoc w fundacji i w domu starców. Wtedy czuje się bezpiecznie i „na miejscu”. Boi się zaangażować, bo wie, czym to grozi. Koszmarne sny nawiedzają ją wciąż i wciąż, i przerażają realistyczną wizją katastrof, których nie może zatrzymać.

Nagle życie Andrei zaczyna się...

Truskawkowa Pysia | 2016-03-26
Przeczytana: 29 czerwca 2013

W chwilach głębokiego przygnębienia możesz myśleć, że jesteś zupełnie taki sam jak wszyscy, co jest prawdą, jakby nie patrzeć. Decydujące jest to gdzie się urodziłeś: w kraju opętanym wojną, czy w miejscu szczycącym się pokojowym nastawieniem dla istot żyjących? W zależności od twojej płci, ludzie będą traktowali cię w określonych sytuacjach lepiej bądź gorzej, a jako dziewczyna stracisz szanse na zostanie, chociażby, bokserem. Później nawet z pozoru nic nieznaczące wydarzenia będą kształtowały twoją przyszłość. Brzmi niefajnie. Ale co jeżeli tak naprawdę zanim pojawiłeś się tam gdzie aktualnie jesteś, stałeś gdzieś obok terminu "wszyscy", a nie w środku? Chyba powinno nas to napawać nadzieją.
Błagam, nie czytajcie tego myśląc, że oszalałam (niestety istnieje taka możliwość), ja po prostu próbuję wykoncypować coś, co można by nazwać głębszym przesłaniem tej książki. Mam ku temu powód, bo czuję że ta trylogia, trywialne dzieło o upadłych aniołach, przeczytane przeze mnie już dawien...

Ligeria | 2015-12-28

Po raz kolejny pomysł dużo przewyższył nad wykonaniem. A szkoda bo mogła wyjść całkiem fajna historia

Martha Oakiss | 2011-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2011

„Nade wszystko pragnęłam normalności: pracy, domu, kota, a także mężczyzny, z którym mogłabym dzielić szczęście… Nic jednak nie chciało się układać według tego schematu. Tułałam się po domach innych ludzi, zamiast kota miałam własnego demona, a mężczyzna bliski memu serce nie mógł być ze mną szczęśliwy, bo trawił go paranoiczny lęk o moje bezpieczeństwo.”

Jak wiele można poświęcić dla miłości?

Kim jest pani Zelman? Do tej pory była nikim. Tożsamość Anioła to jej debiut literacki. I, co naprawdę mnie zdziwiło, jest Polką. Nigdy bym nie przypuszczała, że przeczytam książkę z naszego kraju, nawet o tym nie wiedząc. Młoda matka, żona i nauczycielka zaczęła pisać dla przyjemności. Gdy jednak okazało się, że jej książka wyjdzie do druku, sama zaczęła bać się porównań do zagranicznych paranormal romance. I co się dziwić? Jednak cieszę się, że udało się wybić komuś z naszych granic. Mam nadzieję, że i mi uda się w przyszłości z moją twórczością tak samo jak tej pani.
...

Sandra | 2014-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Hmmm... co mam powiedzieć. Pomysł na książkę był bardzo dobry i pewnie oceniłabym ja na więcej gwiazdek, gdyby nie jeden minus. Wątki . W niektórych momentach wątki po prostu się urywały, a ja zostawałam z własnymi wyobrażeniami co mogło się tam wydarzyć. Ogólnie książka nie była zła i mam zamiar przeczytać tą serie do końca.

"Najboleśniejszą prawdą jest odkryć kłamstwo"

"Człowiek staje się takim, jakim widzą go inni, trzeba więc wyjątkowej odwagi, by przeciwstawić się stereotypom i walczyć o swoją tożsamość"