Bezsenność anioła

Cykl: Tożsamość anioła (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
9788310120359
anioły, miłość, intryga, tajemnica
Patrycja

Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek... Czy w to uwierzysz? Azathra powraca na ziemię w nowym wcieleniu. Już nie jest zakompleksioną dziewczyną, lecz piękną i pewną siebie kobietą. I ma bardzo poważne zadanie do wykonania. Zadanie, które spędza jej sen z powiek... Z zastępem aniołów u boku musi stanąć do walki z przeciwnikiem, który już...

Azathra powraca na ziemię w nowym wcieleniu. Już nie jest zakompleksioną dziewczyną, lecz piękną i pewną siebie kobietą. I ma bardzo poważne zadanie do wykonania. Zadanie, które spędza jej sen z powiek... Z zastępem aniołów u boku musi stanąć do walki z przeciwnikiem, który już raz próbował ją zgładzić... Jednak wycieńczona bezsennością może być łatwym celem dla Upadłych...

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2011

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

Tetiisheri | 2012-06-16
Przeczytana: 09 maja 2012

Upadli i Nefilim. Wojna dwóch przeciwnych światów. Dylematy uczuciowe dwóch pozaziemskich postaci i wreszcie misja, która może zmienić bieg historii. Elementów tych nie zabraknie w drugiej części trylogii o Andrei zatytułowanej "Bezsenność anioła". Lidia Helena Zelman ponownie serwuje czytelnikowi perfekcyjnie wykreowany świat, w którym ma się stoczyć ostateczna walka dobra ze złem. W świecie tym również nie zabraknie miejsca na teatr uczuć ogarniający głównych bohaterów. Jednak nadrzędne miejsce zajmie w nim misja. Misja od której będą zależały dalsze losy świata.

Oprawa graficzna „Bezsenności anioła” jest nadal utrzymana w tonacji Tożsamości. I bardzo dobrze. Na pierwszy plan wysuwa się ponownie postać Azathry odzianej w białą suknię przepasaną czerwoną wstążką. Skulona postawa dziewczyny mogłaby sugerować, iż troski zaprzątają jej głowę. Mogłaby także wskazywać na pewien spokój, który z takiej postawy bije. Tajemniczy księżyc w pełni nie opuszcza naszej bohaterki. Czerń,...

Cornelie | 2012-06-13

W polskiej literaturze pojawił się paranormal romance. Zdziwieni? Ja też byłam, ale z chęcią sięgnęłam po książkę. Anioły, Upadli, wojna, miłość, zdrada i zniszczenie – wszystko, co potrzeba do zdobycia czytelników. Jak wypadła „Bezsenność anioła” drugi tom trylogii polskiej autorki L.H Zelman?

Azathra wróciła na ziemię w odmienionym wcieleniu. Tym razem nie będzie dziewczyną niepewną siebie, odrodziła się jako piękna i silna kobieta, której powierzono niesłychanie poważne zadanie. Musi na nowo połączyć więzami Drzewo Życia, które zostało zniszczone przez zbuntowanego anioła, Samaela. Zadanie to nie jest łatwe. Potężna anielica ukrywa się w ciele Andrei, a do jej ochrony przydzielono siedmiu Archaniołów.

Zegar jednak tyka coraz szybciej. Wojna zbliża się wielkimi krokami, Upadli zacierają ręce, a odnalezienie 10 sefir, które ukryły się w ciałach ludzi, zdaje się być próżne. Azathra jednak nie jest sama. Czy uda jej się wykonać misję? Czy miłość ją odnajdzie? Czy Upadli wygrają?...

Larysa | 2012-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Nie miałam okazji jeszcze napisać recenzji pierwszej części - nie wiem jak mi to umknęło, a już biorę się za drugą. Zaległość oczywiście nadrobię, ale jestem świeżo po tej lekturze i muszę podzielić się z wami swoimi przemyśleniami. A więc zapraszam.

Azathra ponownie wraca na ziemię, ale już w całkiem innym wcieleniu. Pewna siebie, nieziemsko piękna i silna kobieta otrzymuje bardzo ważne zadanie. Połączenie więzami Drzewa Życia, które zostało zniszczone przez podstępnego i zbuntowanego anioła Samaela, należy teraz do niej. Jednak nie jest to takie proste. Potężna anielica siedząca w ciele Andrei, ma do ochrony aż siedmiu archaniołów. Czas płynie coraz szybciej. Woja zbliża się wielkimi krokami, Upadli cieszą się, że 10 sefir ukrytych w ciałach ludzi, okazują się całkiem próżne. Azathra jednak nie jest sama. Ma swoją tajną broń.

Kiedy tylko skończyłam część pierwszą, od razu postawiłam wysoki próg następnej książce w kolejności. I nie zawiodłam się. Autorka spisała się na medal,...

Sandra | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, E-Book ^^
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Tutaj z wątkami ZNACZNIE LEPIEJ!!! Książka wciąga od samego początku i nie daje o sobie zapomnieć. Po przeczytaniu moja pierwsza myślą było to, ze muszę, po prostu MUSZĘ przeczytać ostatnia cześć.

"(...) paradoks współczesnego świata. Bezwzględne dążenie do indywidualizmu, a jednocześnie absurdalne naśladownictwo."

myślnik | 2013-04-02
Przeczytana: luty 2013

Kolejny tkany z niezwykłą starannością plan Samaela w pogrążeniu ludzkości,zostaje wcielony w życie. Drzewo Życia rozpada się na wiele części;anioły tracą nieśmiertelność.

Tylko Azathra może opanować anielską panikę i połączyć sefiry,które z przezorności pochowały się w ludzkich duszach.

Zadanie nie jest takie łatwe do wykonania,kiedy twarz w lustrze mówi,że jesteś już kimś innym;uczucia nie dają o sobie zapomnieć,a ciemność tylko czeka,aż się potkniesz. Do tego ta dziwna bezsenność,nie pozwala odpocząć ludzkiemu ciału,a ciche rozkoszne nawoływania sprawiają,że jesteś wrażliwa jak struna w gitarze.

Czas ucieka...sen nie nadchodzi,ciemność czyha,zwątpienie wdziera się do duszy,uczucia się komplikują,a Narthangel nigdy nie zapomina.

Satis | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Uwielbiam książki o aniołach. Zawsze mnie fascynują.. Może dlatego, że zazdroszczę im skrzydeł..
Bohaterka ciągle wspomina swoje życie jako jedna z serefinów, o tym jak były w edenie, i o swoich skrzydłach.. Współczuję jej że to straciła- sama uważa że zniknęła część jej duszy..
Kolejna misja Azathry.. A już myślałam że książka będzie o jej powrocie do edenu, a tu jednak wraca na ziemię, nie jako anioł i nie jako człowiek.. - jako wybraniec.. Dużo ma na głowie..
Przebiegły diabeł zniszczył Drzewo Życia, pochodzące z Edenu... I wszystkie anioły śmiertelnie, dziwię się że ich nie zabił jak miał okazję, ale zawsze chodzi o coś większego.. tym razem też tak jest...
Uwielbiam jej skrzydlatych przyjaciół i te ich imiona i te nazwy safirów od Drzewa Życia.. Są takie.. inne. Podobają mi się. ♥
Końcówka zszokowała mnie najbardziej.. W życiu bym się nie spodziewała takiego końca.. Zaskoczyło mnie to, ale w pozytywnym sensie.
Z pewnością przeczytam kontynuację.
Na prawdę polecam tę książkę. :D

MaarReeds | 2016-04-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book, 2016
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Widoczna jest zmiana w tej części.
Bohaterka stała się zdeterminowana, pragnaca wszystkiego co dobre, ale nie licząc się z konsekwencjami. Dodatkowy wątek wzbogacił fabułę i nadał wartościowe przesłania.
Cudowna książka, o której nie da się szybko zapomnieć. Pozostaje ona na długo w pamięci...

ewka88887 | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Po przeczytaniu tej książki jestem trochę zawiedziona. Pierwszy tom był o wiele lepszy od tego i trochę mnie to zanudziło.

WampireQ | 2014-02-09

Świetna, aczkolwiek tu i ówdzie wyprowadziła mnie z równowagi. Autorka doskonale wiedziała, jak podnieść mi ciśnienie i mniemam, że pewnie nie tylko mnie.
Chociaż ta część nie śniła mi się po nocach, nie wzywała mnie mentalnie, to równie szybko ją pochłonęłam co część pierwszą.
Jednakże z bólem serca przyznaje, że końcówka wywołała spłynącą krople łzy po policzku i czułam się nieco rozczarowana.

Czytając każdą stronę czułam się jak nałogowiec, przed dostaniem swojej działki. Byłam niemalże na haju... Oczywiście, w dobrym tego słowa znaczeniu. xD
Rzecz jasna, tu i tam miałam ochotę spalić cały świat, ale koniec końców wytrzymałam, choć ciekawość paliła mnie żywym ogniem.
Z każdą stroną miałam nadzieję na zaspokojenie swojej chorej do granic możliwości ciekawości, ale autorka tylko podsycała ten pażący ogień i stawiała mi kolejne pytania.
Jednym słwoem: Uzależniająca.

Ach... jak to wspaniale wócić do świata, gdzie nie muszę martwić sie o własną głupotę, a o głupotę bohaterów,...

Monika | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Szczerze powiedziawszy nie lubię polskiej literatury, jakakolwiek by ona nie była. Tak, tak, wiem, jestem Polką itd, ale jakoś tak wyszło :).

Czytając pierwszą część nawet nie skojarzyłam, że Zelman to polskie nazwisko. Jakie było moje zdziwienie, gdy przyszło do pisania opinii, a tu się okazało, że autorka jest tej samej narodowości. Przyznaję, miłe zaskoczenie.

"Bezsenność anioła" to dalsza kontynuacja losów Azathry, która jest Wybrańcem, Ostatnim Nieskazitelnym. Powraca na ziemię w nomy wcieleniu by wypełnić misję. Dojdzie do walki dobra ze złem, ale czy ostatecznej?

Może nie jest to powieść górnych lotów, ale jest przyjemna. Niektóre rzeczy denerwują, ale to już chyba zależy od gustu.

Polecam.