Entertaining Ambrose
Casthaluth

May Lanigan z dnia na dzień musi wziąć odpowiedzialność za swoich najbliższych, gdy jej mąż, Clem, zostaje aresztowany za przemyt. Udaje mu się uciec i wyjechać z Irlandii. Zostawia żonę bez słowa wyjaśnienia i zrywa wszelkie kontakty z rodziną. May rozpoczyna rozpaczliwą walkę z przeciwnościami losu; w tych trudnych chwilach pomaga jej Ambroży - życzliwy anioł, nie tyle stróż, ile nauczyciel czy też przewodnik, który zmusza ją do samodzielności i przekonuje, że nie należy wiecznie poświęcać się dla innych, gdyż czasami trzeba pomyśleć o sobie. Pewnego dnia May dowiaduje się, że Clem prawdopodobnie mieszka w Hiszpanii - z inną kobietą. Postanawia spotkać się z mężem i wyjaśnić sytuację.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

gwiazdka | 2014-05-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 11 maja 2014

Kolejna książka Deirdre Purcell, którą miałam możliwość przeczytać, chyba jednak najsłabsza. Jak poprzednie, tak i ta jest historią kobiety, która poznajemy, gdy w jej życiu nasypują wielkie zmiany. I to oczywiście zapisuję na plus, treść bardzo ciekawa, ponadto styl pisarski pani Purcell, który bardzo mi odpowiada, kolejni ciekawi bohaterowie, ze swoimi wadami i zaletami, naprawdę żywi, sytuacje, jakie można spotkać w życiu każdego.

Co więc mi się nie podobało, dlaczego oceniłam książkę jako najsłabszą? Po pierwsze potrzebowałam dużo czasu, żeby zwalczyć w sobie niechęć do głównej bohaterki: kobiety żyjącej tylko dla innych, uważającej się za niezastąpioną, która wolała być ślepa, nie widzieć niczego, co działo się wokół niej, bo tak jej było wygodnie, kobiety o podwójnej moralności- szczególnie uderzyło mnie jej oburzenie na syna za kradzieże, a rozgrzeszanie męża za to samo przestępstwo tylko na większą skalę (bo przecież inni też kradną). Poza tym, pomimo iż zazwyczaj nie mam...

Małgorzata Zberowska | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Ambroży- anioł, który przychodzi, aby pomóc przejść przez falę nieszczęść, które spotykają May: aresztowanie męża, rozpad małżeństwa, śmierć dwóch synów. Wydaje się, że bohaterka nie da rady, rozpadnie się w tym swoim bólu i rozpaczy na kawałeczki, jednak z pomocą anioła, który wielokrotnie zsyła na nią spokój i ukojenie na nowo próbuje ułożyć sobie życie.

książka bardzo mi się podobała, kilka razy wzruszyła mnie do łez (np scena z umierającym niepełnosprawnym synem Johnym, który przed śmiercią posłał jej pełen miłości uśmiech nieświadomy zbliżającego się końca).

nie wiem czemu ma tyle słabych ocen, dla mnie jest bardzo dobra.

dana | 2014-10-04
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam