Życie seksualne mojej ciotki

Wydawnictwo: Rebis
The sex life of my aunt
Pistacia

Inne wydania

Zabawny, wzruszający współczesny moralitet oparty na starym jak świat konflikcie pieniądza i miłości. Dilys pozornie nie ma powodów do narzekań - prowadzi przyjemne życie we wspaniałym domu, podczas gdy mąż zarabia na jej zachcianki. Aż któregoś dnia poznaje ona młodego mężczyznę, który przewraca jej świat do góry nogami. Zmienia ją z wiernej, nieskazitelnej żony w zmysłową i zdolną do najgorszych oszustw kochankę. Przy okazji Dilys dowiaduje się, że choć kłamstwa są wprawdzie powszechnie potępiane i niemoralne, to jednak dzięki nim można zupełnie przypadkowo dokonać szokujących odkryć. Zabawna i urokliwa, a do tego pełna wzruszeń historia, oparta na starym jak świat konflikcie pieniądza i miłości. Okazuje się, że niewiele potrzeba, by porzucić idealny świat i zatańczyć na wulkanie...

źródło opisu: Rebis, 2003

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Anka | 2016-09-20
Na półkach: Na półce, Przeczytane
Przeczytana: 20 września 2016

Ksiązka zaczyna się bardzo dobrze, jest nadzieja na świetną opowieść i ..... było by na tyle. Z każdym kolejnym rozdziałem, z każdą kolejną kartką jest coraz nudniej i nudniej i.... w końcu czytelnik zaczyna czuć zmęczenie, ksiązka ciąży a czytelnik żałuje, że stracił tyle czasu, który mógł poświęcić ciekawej lekturze.
A szkoda, bo temat dobry i mogło być wesoło. Cóż, ksiązka wędruje spowrotem na półkę w oczekiwaniu aż do niej dorosnę ;P

Katherina87 | 2014-01-30

Zabawna i pełna wzruszeń historia, oparta na starym jak świat konflikcie pieniądza i miłości. Okazuje się, że niewiele potrzeba, by porzucić idealny świat i zatańczyć na wulkanie.

Początek powieści to rok 1960, kiedy to Francis pojawia się w życiu dziewiętnastoletniej Dalis. Poznają się w galerii sztuki, gdzie akurat ona pracuje. Po krótkim czasie przyjmuje ona jego oświadczyny i zostają małżeństwem.
Francis to pierwszy człowiek, który powiedział Dilys, że ją kocha. Należy tutaj wspomnieć, że w rodzinie w jakiej wychowywała się Dilys nie używano słowa kocham, nie przytulano się, był to dom jakby to określić pozbawiony tego typu uczuć. Z racji, że rodzice Dilys nie zaznali tego typu uczuć w swoim dzieciństwie także nie umieli ich przekazać dalej swoim dzieciom. Ubóstwo oraz ciężka harówka nie pozwalały mówić o miłości w sytuacji, kiedy najważniejsze było fizyczne przetrwanie. I tym sposobem uczucia schodziły na dalszy plan. Dlatego też zapewne Dilys wyszła za człowieka, od...

szaramysz | 2015-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Książka – dziwadełko. Moralitet owszem, ale czy zabawny? Nie sądzę. Historia stara jak świat – zamożna kobieta której małżeństwo w pewnym momencie wydaje się mocno chłodne i należy okrasić je świeżością młodego kochanka. Wszystko to w atmosferze kłamstwa i rodzinnych tajemnic z jeszcze większą ilością kłamstw. Cały ten pasztet mocno niesmaczny i nie wnoszący właściwie nic oprócz przyjemnego, lekkiego języka którym jest napisany.
Niestety, pomimo moich najszczerszych chęci lektura nie wzbudziła we mnie żadnej refleksji o nieustannym poszukiwaniu miłości ani o próbach wytrwania w małżeńskich „okowach”. Szczerze mówiąc jedynie mnie zirytowała. Ale skoro mam zasadę że książkę rozpoczętą należy zakończyć…..
Jak dla mnie w zasadzie mogłaby dołączyć do półki „Nigdy więcej”

violabu Toczytam | 2013-05-07
Przeczytana: 2004 rok

"Życie seksualne mojej ciotki" to książka o majętnej kobiecie, żonie, matce dorosłych synów. Dlatego fascynacja mężczyzną, który żyje "na luzie" zaskakuje ją samą. Jakiego dokona wyboru? Bezpieczeństwo finansowe i stabilizacja w rodzinie, czy namiętne szaleństwo i niepewna przyszłość?
Temat stary jak świat. W tym przypadku nie przedstawiony w sposób wciągający. Nie ma w tej książce wariactwa, szalonego tempa, erotyzmu, o czym mógłby sugerować tytuł i tematyka.
Nie polecam.

monika | 2015-07-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2015

W sumie książka bardzo mi się podobała choć jestem przeciwniczką wszelakich zdrad.W zasadzie nie rozumiem jak można zdradzić kogoś kogo się kocha i jeszcze patrzeć na swoje odbicie w lustrze bez obrzydzenia.Mimo to z ciekawością śledziłam łganie niewiernej żony która bez mrugnięcia okiem faszerowała swojego wspaniałego męża kłamstwami.Z drugiej strony dochodząc do opowiadania ciotki Lizy które było bardzo ciekawe,jakoś rozgrzeszyłam jej zdradę a zdrada głównej bohaterki kłuła mnie w oczy.Książka tak jakby podzieliła mnie na dwie strony bo czyż nie powinnam również potępiać zachowania ciotki Lizy.Wszakże zdrada to zdrada a jednak ją jedną z niej rozgrzeszyłam poznając jej pobudki.Warto przeczytać

anna | 2010-12-01
Przeczytana: 30 listopada 2010

Pod względem technicznym książka napisana nieźle. Sama fabuła pozostawia dla mnie jednak wiele do życzenia.
Nie potrafiłam podczas czytania "zaprzyjaźnić się" z żadnym z bohaterów, zero emocjonalnej więzi z książką.

BetiFiore | 2013-01-09
Przeczytana: 2003 rok

Lubię tę autorkę. Nie jest sztampowa i jej ksiązki wbrew wszystkiemu odbiegają od zalewającej ksiegarnię masy :) Mozna sie posmiac, czasami przez łzy (oj, biedna ta ciocia:) Polecam!

CicheBaBum | 2015-09-01
Przeczytana: 2014 rok
moniaxa | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

"Nie utrzymałabym się za dwadzieścia pięć szylingów tygodniowo ... i "Miłość, moja droga? Ona nie odpędzi komornika od domu" - to bardzo mądre słowa ciotki Elizy. Odpowiedź na wątpliwości i niepewność co do kroków i losów.
Książka Mavis Cheek pozwala spojrzeć na pewne sprawy z dystansu, jednocześnie pokazując, że wczesna nieświadomość może uratować przed niechęcią i wieczną pretensją. A 13 wróżka potrafi spojrzeć przychylnie nawet na tę drugą królewnę, która nigdy tego nioczekiwała.
Piękna i mądra opowieść, w której można odnaleźć cząstkę siebie.

Karina | 2010-05-09
Przeczytana: 2009 rok

Przykro jest czasem czytać o tym jak kobieta ma cudownego męża i go zdradza. Mimo to książkę przeczytałam i nawet nie do końca znienawidziłam główną bohaterkę, chociaż miejscami nie mogłam jej znieść:P
A najlepiej z tej historii zapamiętałam właśnie historie z życia tej tytułowej Ciotki. To była dopiero niesamowita historia:D dla niej warto to przeczytać...