Mefisto i ja

That Devil Called Love
83-7132-643-2
Faust, Mefisto, romans
shaloma

Bestseller w Anglii i USA, zabawna, inteligentnie napisana książka, uwspółcześniony mit Fausta - a raczej Faustyny, albowiem bohaterką diabelskiej transakcji jest kobieta. Pięćdziesięcioletnia Harriet, samotna i zakompleksiona, pewnego dnia traci pracę - na jej miejsce przychodzi młoda piękna dziewczyna. U rozgoryczonej Harriet niebawem zjawia się Mefisto i proponuje pakt: w zamian za duszę...

Pięćdziesięcioletnia Harriet, samotna i zakompleksiona, pewnego dnia traci pracę - na jej miejsce przychodzi młoda piękna dziewczyna. U rozgoryczonej Harriet niebawem zjawia się Mefisto i proponuje pakt: w zamian za duszę oferuje młodość i urodę.

Tyle że Harriet, pamiętając dotychczasową przeszłość, zostaje przeniesiona z Anglii do Los Angeles...

Magdalena | 2013-12-23
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Pomysł wg mnie świetny, jednak z wykonaniem gorzej. Książka z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych mimo, że główna bohaterka kpi z czytelników romansideł i kryminałów. Spodziewałam się trochę głębszego potraktowania tego zaprzedania duszy, a on był nieco na dostawkę. Piekło i sam diabeł zostali przedstawieni bardzo niepoważnie, jako nierozgarnięta zgraja. Sam Mefisto też nie wykazywał się poza początkowymi dialogami jakąś większą przenikliwością.
Dodatkowo pewne działania wydają mi się zupełnie bezsensowne - jak trwanie w twierdzy miałoby powiększać pulę zła, a cudzołóstwo nie liczyć się, bo to było z osobą którą ona kocha... Także wątek duchowy zupełnie jak dla mnie zaprzepaszczony.
Było jednak coś pięknego w tej książce, taka pociecha dla osób które nie są już tak młode jakby chciały, lub tak piękne jak by tego oczekiwały. Myślę że to bardzo dobry element tej książki :)

Ania | 2014-08-28

Poczatek moze niezbyt zachecajacy ale cala historia jak dla mnie super, z zaskakujacym zakonczeniem. Książkę połknelam w jeden wieczór. Polecam :)

Kamelinium Apogeum | 2010-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2010

Gdy ta ksiązka wpadła mi w ręce, w starej, zakurzonej bibliotece, stwierdziłam, że to jakieś tanie romansidło z diabłem w tle. Ale to właśnie może ten tytułowy Mefisto pokusił mnie do tego bym ta książkę przeczytała..
Pierwsze 20 stron sprawiło że stanęła mi gula w gardle. Czytałam o sobie samej. Harriet ma co prawda 50 lat, ja połowę mniej, ale niczym się nie różnimy! Ona, brzydka i gruba, niedoceniania, niezrozumiana, samotna, a jej najlepszymi przyjaciółmi są ksiązki. W pracy spychana na bok przez piękna współpracownice. A ja? Nienachalny, radiowy wręcz typ urody przytwierdzony do wielorybiego ciała.. Niedoceniania, niezrozumiana, samotna, a jej najlepszymi przyjaciółmi są ksiązki. W pracy – daleko w tyle za Ociekającą Seksem koleżanka.. I nagle, czytając swoją biografie pojawia się w niej Diabeł i oferuję urodę, młodość i piękno…
Bardzo mocno spersonifikowałam się z główna bohaterką. Ale nawet gdyby nie to po prostu przez ta książkę przeleciałam. Inteligentne dialogi, opisy...

Anna Mętel | 2015-04-02

Książka przyjemna w czytaniu, idealnie odzwierciedla zepsutą ludzkość.Kobiet, które nie potrafią pogodzić się z ubiegającym czasem, mężczyzn, którzy myślą tylko o tym jak zaspokoić swoje wszelakie żądze. Na szczęście główna bohaterka idzie po rozum do głowy i na końcu potrafi pogodzić się z faktem, że nie jest pierwszej młodość, a przede wszystkim z tym, że nie można mieć wszystkiego.

madzia_lena | 2013-02-11
Przeczytana: 01 listopada 2012

Młodość i uroda w zamian za duszę. Przyjemna historyjka o tym, że należy doceniać to co się ma, cieszyć się własnym życiem a nie zmieniać go na siłę.

Suzanne | 2011-03-14
Przeczytana: 2011 rok

Fajna, lekka, zabawna lekturka na popołudnie.

fryzanka | 2010-10-03
Przeczytana: wrzesień 2008

Ciekawa fabuła, chociaż pod koniec lekko 'przerysowana'. Dobre nawiązanie i odniesienie do Fausta. Książka godna polecenia miłośnikom tego gatunku, innym może nie przypaść do gustu.

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2011-11-20
Przeczytana: 24 września 2010

przezabawna książka polecam na kiepski humor;d

Zydel | 2015-08-20
Na półkach: Beletrystyka, Przeczytane
Przeczytana: 04 września 2015

Nie wierzę że to przeczytałem ;)

Ula | 2016-07-10