Postscriptum

Wydawnictwo: Świat Książki
P.s.
miłośc, romans, powieść
ZuzAnka

Małżeństwo Louise rozpadło się z przyczyn, których bohaterka sama nie rozumie. Czy to mąż doprowadził ją w końcu do szału swoją doskonałością? A może tak naprawdę nigdy nie chciała tego małżeństwa, bo też nigdy nie otrząsnęła się z szoku po utracie pierwszej miłości? - Louise uświadamia to sobie, gdy spotyka mężczyznę uderzająco podobnego do Scotta - chłopaka, którego kochała w młodości. Scott zginął tragicznie wkrótce po tym, jak rzucił ją dla przyjaciółki. Teraz przed Louise staje jego sobowtór. Wracają zapomniane uczucia, pożądanie i... przyjaciółka. Louise wie, że dostała od życia drugą szansę, a to nie zdarza się często. Tym razem będzie więc walczyć - z samą sobą, z drugą kobietą...

[www.swiatksiazki.pl]

myślnik | 2013-08-12
Przeczytana: 2010 rok

Kiedy tracimy coś bezpowrotnie w głowie,gdzieś z tyłu schowane czai się pytanie...
Czy to było to?!
Czy to był on?!
Właśnie ten.
Ten co sprawiłby,że życie okazałoby się znośne,a może nawet szczęśliwe.
Co jeśli dojrzała kobieta,chodzi z tym niedopowiedzeniem w sercu?!
Co jeśli na jej drodze pojawia się ktoś łudząco podobny do dawnej miłości?!
Czy można powołać do życia to co już było?!
Ile w tym prawdy?!
A ile kłamstwa?!
Poudawać,że nie minęło wiele lat?!
Przymknąć oko na fakt,że to tak naprawdę nie jest on?!
A ty też nie jesteś już tamtą dziewczyną?!

Kryzys wieku średniego u kobiety - powiedzą jedni.
Niespełnienie - rzekną drudzy.
Poszukiwania dowartościowań w kimś młodszym od siebie - powiem ja.
A co powie bohaterka?!
Bo ja,bo ja chcę odnaleźć siebie...

Muminka | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 września 2014

Nihil novi sub sole. Niby ciekawy pomysł na fabułę, ale wykonanie kiepskie. Nic odkrywczego w historii romansu Louise i młodszego o dekadę z hakiem studenta. Nierozstrzygnięta zostaje kwestia czy jest on wcieleniem dawnego ukochanego czy tylko łudząco podobny. Miałam wrażenie, że to wszystko już było i żadnych emocji związanych z treścią powieści nie doświadczyłam.

Agata | 2014-02-22

KIedy miłośc odchodzi nagle, bez słowa wyjaśnienia, zadra w sercu zostaje na całe życie. I zawsze wtedy, kiedy jest nam źle, bawimy się kreśleniem w myślach scenariuszy "co by było, gdyby". Bohaterka "Postscriptum" wchodzi w wiek średni - czas życiowych podsumowań. Po nieudanym małżeństwie żyje od kilku lat samotnie. W jej życiu nagle pojawia się młodszy o kilkanaście lat chłopak - reinkarnacja pierwszej (i tak naprawdę, jedynej) miłości. Czy to syn zmarłego tragicznie Scotta, a może on sam, ocalony w cudowny sposób? Wraca uczucie, wraca też dawna rywalizacja z najbliższą przyjaciółką. Czy tym razem Louise wykorzysta swoja szansę?
Bardzo dobrze napisana powieść, zachęca do bliższego przyjrzenia się autorce. Plus lubiany przeze mnie klimat amerykańskich uczelni.

wiejskifilozof | 2012-04-15

Ta książka pokazuję , miłosne rozterki kobiety , w wieku lat 38 .Romans z partnerem w wieku 24 lata i nic więcej nie wnosi do literatury .

ignoreeverybodyelse | 2014-07-30

Miałam problem z doczytaniem tej książki. Nie wniosła nic nowego, zaskakującego do mojego życia. Bardzo słaba, momentami nudna.

Agnieszka Maciałek | 2012-07-23
Przeczytana: sierpień 2011

Dziwna, zmusiłam się aby ją skończyć.

paolina19 | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Dorosła kobieta, a zachowuje się momentami jak głupiutka nastolatka. Nie przekonała mnie ta historia kompletnie, podobnie jak zdolności literackie autorki. Doczytałam do końca tylko dlatego, że bardzo rzadko pozostawiam niedokończone książki nawet jeśli są strasznymi gniotami. Już wiem, co oznacza powiedzenie " Nie oceniaj książki po okładce". Niestety tylko ona przykuwa tutaj uwagę. Szkoda.

eb500 | 2016-11-06
Przeczytana: 06 października 2016