Niespokojne godziny

1974-01-01
Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
2007-01-01

Jak miło powrócić do książek dla młodzieży :)

Ciekawa, bardzo spokojna fabuła, książka na jeden wieczór.

190820 papier G6.
Podobnie jak w "Ten obcy" i "Inna?" poruszony jest temat dorastających dzieci w różnych środowiskach. Ponownie otrzymujemy głęboką analizę przyczyn danych zachowań. Autorka zwraca uwagę na przykład na wpływ na zachowanie dzieci w momencie różnego traktowania rodzeństwa przez rodziców. Pokazuje skutki faworyzacji oraz popadania w schematy wychowawcze. Stara...

Książka jest bardzo przyjemna. Urzekła mnie jej prostota, a poza tym ciekawie się czyta o Warszawie lat sześćdziesiątych. Dodatkowy plus to wyraziści główni bohaterowie.

Historia pewnego uczucia w stolicy, można by krótko napisać o fabule "Niespokojnych godzin". Nie zdradzając zbyt wiele z fabuły, warto napisać że przygody głównej bohaterki opisane zostały w sposób niewinny, szczery. Tak jeszcze dwadzieścia, trzydzieści lat temu zachowywała się młodzież. I szkoda, że te czasy minęły, a nastał dziki liberalizm, również w sferze zachowań...

Młodzieżowa obyczajówka o rozkwitającej miłości między dwojgiem ludzi. Zawiera dużo przemyśleń ale i tak jest całkiem przystępna w odbiorze. Dla niektórych rarytasem będzie fakt, że dzieje się w Warszawie i można się przenieść nieco w jej PRL-owską przeszłość i tamte obyczaje.

Rewelacyjna książka o dojrzewaniu do miłości i odpowiedzialności za życie swoje i innych ludzi. Warto przeczytac.

Nie podoba mi się.

„Niespokojne godziny” Irena Jurgielewiczowa- recenzja

Irena Jurgielewiczowa jest jedną z najpopularniejszych autorek powieści , opowiadań i sztuk dla młodzieży. Przeczytałam książkę pt. „Niespokojne godziny”. Głównymi bohaterami są Kasia i Janusz.

Kasia ma otwarte serce na potrzeby innych. Jest pomocna, ułożona oraz życzliwie nastawiona do świata. Janusz pochodzi z...

Bardzo ciekawa, lekka książka na jeden wieczór.

• Młodzieżowe
  • Z biblioteki