Sztuka szczęścia w trudnych czasach

Tłumaczenie: Joanna Grabiak-Pasiok
Wydawnictwo: Rebis
Art of happiness in a troubled world
978-83-7510-488-2
Filozofia
religia
Kinga

Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej Sztuki szczęścia: poradnika życia. Czy można się spodziewać, że odnajdziemy szczęście i sens życia we współczesnym świecie? W książce Sztuka szczęścia w trudnych czasach doktor Howard C. Cutler prowadzi czytelników przez tajniki filozofii Dalajlamy, który mówi o tym, jak uzyskać spokój umysłu i poczucie wewnętrznego szczęścia nawet w obliczu...

Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej Sztuki szczęścia: poradnika życia.
Czy można się spodziewać, że odnajdziemy szczęście i sens życia we współczesnym świecie? W książce Sztuka szczęścia w trudnych czasach doktor Howard C. Cutler prowadzi czytelników przez tajniki filozofii Dalajlamy, który mówi o tym, jak uzyskać spokój umysłu i poczucie wewnętrznego szczęścia nawet w obliczu trudności. Wspólnie analizują źródła wielu problemów i pokazują, jak radzić sobie z nieszczęściami, tak żeby złagodzić cierpienie i móc cieszyć się życiem. Z połączenia technik buddyjskich i osiągnięć współczesnej psychologii powstało przepełnione mądrością, optymistyczne, ale też realistyczne podejście do przezwyciężania problemów zarówno społecznych, jak i osobistych.

źródło opisu: http://www.kdc.pl/sztuka-szczescia-w-trudnych-czas...(?)

źródło okładki: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://ksiazka4...»

Natalia Ciecierska | 2014-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2014

"Sztuka szczęścia w trudnych czasach" nie jest kolejnym poradnikiem dyktującym nam jak mamy żyć. Zamiast narzucać - tłumaczy i zachęca. Piękna książka o empatii, wspólnocie i oczywiście drodze do uzyskania życiowego szczęścia. Dla niedowiarków, których nie przekonuje punkt widzenia Dalajlamy XIV, znajdują się również badania psychologiczne potwierdzające słowa mnicha.

jaunel | 2014-03-25

50/50- glownie dlatego ze forma tej ksiazki jako dialogow nie do konca mnie przekonuje a niektore z wypowiedzi kompletnie nieistotne.
Generalnie fajna ksiazka dla ludzi zainteresowanych samoudoskonalaniem. Wiadomo ze jak malpa wszytskiego sie z niej nie "zmalpuje" bo trzeba tez miec swoj rozumek ale jest wiele ciekawych rad o tym na co warto zwrocic uwage aby byc szczesliwym i o co zadbac. To sa naprawde fajne i wartosciowe rady, co prawda czesc z nich jest banalna albo nawet troche smieszna sie wydaje, jednak faktycznie ma to wszytsko sens. Po przeczytaniu ciezko jest nie miec refleksji na temat swojego zachowania, zycia i podejscia do pewnych spraw ale co tez wazne- ciezko sie nie usmiechnac :)

glamcoco | 2014-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2014

Dobrze zrównoważona książka pomiędzy duchowymi mądrościami Dalajlamy, a popartymi naukowymi badaniami faktami psychologicznymi. Ta książka pomaga uświadomić sobie kila spraw.

jud123 | 2013-07-27

Książka się nie klei, przez większość czasu powtarza kilka haseł wymienionych w poprzedniej, zresztą rewelacyjnej, części.

Bandziorno | 2013-09-08
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm
Przeczytana: 07 września 2013

Książka mnie nużyła. Poza opisami ciekawych eksperymentów nie znalazłem w niej nic zaskakującego.

blackladybird6 | 2013-05-13

Piękna, prosta pozycja bibliograficzna bardzo potrzebna w trudnych czasach.

pigiel | 2013-04-19

Moim zdaniem słabsza od poprzedniej, ale czyta się dobrze :)

Agnieszka Maziarz | 2012-01-17
Przeczytana: 12 grudnia 2011

Książka wspaniale oddająca świetność Dalajlamy.

TakaJednaMarta | 2016-12-18
Ethie | 2016-12-11