Stillness speaks
samodoskonalenie, relaks,
hunter

Twoje codzienne wsparcie
Czy nie masz chwilami ochoty na oderwanie się od całego otaczającego Cię świata? Czy nie chciałbyś wylądować gdzieś daleko od komputerów, telefonów komórkowych, szefów, premii, kredytów i całej reszty? Stwórz własny ocean ciszy, na którym zawsze znajdziesz najlepszą odpowiedź i zregenerujesz osłabione, codzienną walką, siły.

Weronika | 2016-03-11
Przeczytana: 09 marca 2016

Wysłuchałam angielskiej wersji tej książki.
Już samo nagranie jest wyciszające, kojące – tak jak i jego treść.
Dobra książka, pozwalająca na zatrzymanie się w biegu codziennego życia i zasłuchanie w ciszy trwającego obecnie momentu.
Refleksja nad upływającym życiem, które zdarza się tylko TERAZ, przeszłość i przyszłość to tak naprawdę tylko projekcje naszego umysłu.
Przedstawienie umysłu generującego myśli jako egoistycznej części nas samych, gdy tymczasem nasza jaźń sięga o wiele głębiej. Żyjąc teraz możemy oderwać się od naszego ego i poczuć nasze prawdziwe ja istniejące w harmonii z przyrodą i wszystkim co nas otacza.
Napisano setki książek o podobnej tematyce, ale ta jest szczególna w swojej prostocie i w tym, że nie obiecuje gruszek na wierzbie, właściwie to nie obiecuje niczego. Jednak już słuchając (czytając) zaczyna się odczuwać spokój, wyciszenie i radość życia.

dzidziola | 2012-08-04
Przeczytana: 22 czerwca 2012

To była moja pierwsza książka Tolle'go. Jest cudowna, stworzyłam na podstawie jej własny zeszyt myśli do których sięgam na co dzień. Ta książka otwiera oczy i pozwala zajrzeć w głąb prawdziwego siebie. Tak łatwo mi teraz wiele rzeczy zrozumieć z którymi kiedyś miałam problem..

yggdrasil84 | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Przepiękne ujęcie tego wszystkiego, co wiemy o ego, uwarunkowaniach, nieświadomości. Nie tyle może ujęcie tego, co wiemy - a tego, czym one są w swej niekonceptualnej istocie. I czym jest Świadomość - ich przeciwieństwo.
Książek o podobnej tematyce jest bardzo wiele. Jednak ta pozycja wyróznia się zwięzłością formy, swą treściwością, jednocześnie jednak nie przytłacza ilością wątków czy idei. Przeciwnie - wszystko jest proste. Zdań zawartych w tej pracy nie interpretuje się - je się rozumie, chłonie. Docierają do czytelnika przez receptory w jakimś innym wymiarze - jeśli można rzecz tak ująć. Myślę, żę książka lepsza jako podsumowanie lub przypomnienie niż wprowadzenie do tej tematyki - i tak było w moim przypadku.

Wiola Nefre | 2013-09-30
Przeczytana: 2012 rok

Uwielbiam tę książkę bo Eckhart zawarł w niej najważniejsze przesłania i wskazówki w małej poręcznej książeczce. Są w niej zawarte porady, spostrzeżenia które każdego dnia mogą mi "przypomnieć" kim jestem. Publikacja ta jest prostym przekazem nauk Eckharta która w jasny sposób rozprasza mroki niewiedzy. (na mnie działa:))

Wieruch | 2015-02-14
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Tak jak w opisie książki, "Mowa Ciszy" stanowi codzienne wsparcie w dążeniu do byciu tu i teraz. Krótkie zdania i rozdziały pozwalają na sięgnięcie do książki w każdej wolnej chwili, czy to w przerwie na lunch w pracy czy nawet w kolejce sklepowej. Tolle całą swoją filozofię ogólnie zebrał w całość, tak aby każdy znający jego dzieła, mógł codziennie przypominać sobie najważniejsze kwestie z reszty książek. Potrzebna i ważna pozycja przy rozwoju duchowym.
Polecam wszystkim fanom filozofii Tolle'a.

Aryman | 2016-03-13

w zasadzie traktuję te książki razem z "Przebudzeniem" Ekcharta, jako całość, lub dodatek, ale również świetna :)

BiG_m | 2013-08-19
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Nie podobało mi się. Lepsza była Potęga teraźniejszości.

lambada | 2016-02-05
Przeczytana: 2016 rok

Fantastyczna, wprawiająca w stan medytacji, wyciszająca książka. Zdjęcie na okładce idealnie pasuje do treści w środku :)

Michał Włodarski | 2015-12-03

Bardzo dobra książka na początek podróży ku odkryciu własnej świadomości.

Pawel5723 | 2016-11-25