Otwarty umysł, otwarte serce. Kontemplacyjny wymiar Ewangelii

Okładka książki Otwarty umysł, otwarte serce. Kontemplacyjny wymiar Ewangelii Thomas Keating OCSO
Okładka książki Otwarty umysł, otwarte serce. Kontemplacyjny wymiar Ewangelii
Thomas Keating OCSO Wydawnictwo: WAM religia
religia
Open Mind, Open Heart. The Contemplative Dimension of the Gospel. Twentieth Anniversary Edition
WAM
2024-05-22
2004-01-01
Wojciech Drążek CMM
modlitwa kontemplacja uważność Bóg Jezus

Zrozumiale napisana, z lekkością i poczuciem humoru. Bardzo zachęcająca, bogata w praktyczne wskazówki.
Jestem ogromnie wdzięczna, że na nią trafiłam! I mam ochotę zacząć czytać ją od początku... :)
Polecam osobom zainteresowanym modlitwą kontemplacyjną.

Polecam osobom zainteresowanym modlitwą kontemplacyjną.

To jest książka nie tylko do przeczytania, ale do studiowania.
Czytana co klika miesięcy, ukazuje obraz zmian, zachodzących w sposobie odbioru czytelnika.
Warto skosztować modlitwy głębi i wracać do "Otwartego umysłu, otwartego serca".

To jest książka nie tylko do przeczytania, ale do studiowania.

Pozycja jak najbardziej godna polecenia. Wszystko bardzo ładnie wytłumaczone. Wiele podobnych pozycji powodowało że miałem tylko więcej pytań. Po tej lekturze czuje pewność, że moja praktyka będzie teraz o wiele pełniejsza.
Ciężko mi było skończyć tą książkę bo po kilku zdaniach zawsze miałem ochotę usiąść i pomedytować :)

Moja bardzo pozytywna opinia dotyczy "Zaproszenia do milosci", trzeciej ksiazki ( a naprawde pierwszej ) w trylogii Keatinga. Ta tutaj ksiazka, druga w trylogii, nie jest tak dobra, moze tylko na 3-4 punkty, bo jest w niej tylko lista problemow i turbulencji myslowych, ktore ludzie maja gdy probuja medytowac, nie przemyslajac niczego, a po prostu probujac BYC. No i jak sobie probowac z nimi radzic. Czyli ta ksiazka to "podrecznik", a ta dobra to teoria, co sie w duszy i w psychice dzieje, gdy sie probujemy zadawac z Bogiem.
Co do "Zaproszenia do milosci", teorii procesu prawdziwego ludzkiego rozwoju jednostki - nie moge jej dodac, bo nie jestem bibliotekarka - ale najbardziej uderzyla mnie w niej interperatcja 8 blogoslawienstw. Ta interpretacja wreszcie pozwala ludziom zrozumiec o co Jezusowi chodzi(lo).
NB. Moze tylko czesc trzecia trylogii jest "katolicka". Pierwsze dwie nie sa. Sa po prostu chrzescijanskie.

• Religion
  • Ebook_Epub
  • Pożyczone od Znajomych
  • Doc
  • _ Keating Thomas o.
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Otwarty umysł, otwarte serce. Kontemplacyjny wymiar Ewangelii