Słodki Świat Ewy Wachowicz

Ewa Wachowicz Wydawnictwo: Promiss Ewa Wachowicz kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Promiss Ewa Wachowicz
83-60169-00-4
ewa wachowicz kulinaria tort ciasto słodkości przepisy

Okładka książki Wszystkie korony Ewy Wachowicz. Miss i cała reszta Marek Bartosik, Ewa Wachowicz
Wszystkie koro... Marek Bartosik, Ewa...
Okładka książki Gotuj jak Top Chef. 100 mistrzowskich przepisów Monika Bielik, Przemysław Błaszczyk, Agnieszka Buch, Adrian Feliks, Paweł Kibart, Inessa Kim, Grzegorz Łapanowski, Piotr Lisakowski, Maciej Nowak, Sebastian Olma, Magdalena Perszke, Joseph Seeletso, Szymon Sierant, Patrycja Stefanów-Kot, Ewa Wachowicz, Patrycja Wąsiakowska, Robert Wojnarowski
Gotuj jak Top ... Monika Bielik, Prze...

Książka, którą lata temu kupiłam na Targach Książki podpisana przez samą Autorkę została przeze mnie zapomniana na długi czas. Dlaczego? Sama nie wiem tym bardziej, że lubię i często korzystam z przepisów Pani Ewy. Teraz, z okazji zbliżających się imienin męża i moich urodzin postanowiłam odkurzyć egzemplarz. Tarta cytrynowa i tort czarnolas to było to!
Książka nie tylko zawiera mnóstwo fajnych i łatwych przepisów. Jest okraszona ciekawostkami i pięknymi, smakowitymi zdjęciami. Na twardej okładce uśmiechnięta jak zwykle twarz Ewy Wachowicz z pięknym tortem na paterze. Wewnątrz znajdziemy dobrej jakości, śliski, grubszy papier.
Jak ktoś jest zainteresowany pieczeniem to ta książka będzie w sam raz.

Książka nie tylko...

Autorka książki pt. ''Słodki świat Ewy Wachowicz'' nie wyobraża sobie życia bez słodyczy. Podkreśla z dumą, że przywiązuje dużą uwagę do nich. Od najmłodszych lat swój warsztat szlifowała dzięki przepisom babci, mamy, a dzięki pomocy brata Artura mogła ją praktykować.

Książka składa się z VI rozdziałów następującej treści:

I: Moje najważniejsze desery: Ciasteczka słoneczka, zebra, karpatka, ciasto borówkowe, jabłko pieczone, tort czekoladowo – kokosowy, szarlotka na kruchym cieście, rolada orzechowa, babeczki czekoladowe- muffinki.

II: W rodzinnym domu: Grzybki, ciasto Krysia, tort prezydent, babeczki z owocami, placek kawowo – orzechowy, kremówka kokosowa, rolada jabłkowa, babka piaskowa.

III: Z telewizyjnego ekranu: Sernik z budyniem, sernik z rosą, płonące gruszki, chlebek bananowy, ciasto z cukinią, orzechowiec, tort orzechowy, tort kokosowy, knedle z morelami, rożki półfrancuskie z różą, piernik miodowy, sernik pomarańczowy, torcik biało – czerwony.

IV: Dla najmłodszych smakoszy: Naleśniki z serem i brzoskwiniami, gofry, biszkopt z galaretką i brzoskwiniami, placek tarty, ciasteczka serowe z jabłkiem, mus czekoladowy, bananowiec.

V: Tradycja: Pączki, babka drożdżowa, ciasto drożdżowe ze śliwkami, makowiec, mazurki, WZ., bezy, piszynger, eklery, miodownik, pascha.

VI: Podróże: Tort Sachera, tort Czarnolas, strudel jabłkowy, tarta cytrynowa, tarta z jabłkami, omlet carski, tort marcepanowy.

Książka zawiera przepisy na słodkości, które stanowią prawdziwą ucztę dla osób interesujących się słodkim smakiem ciast. Do każdego przepisu autorka wplotła historię związaną z jej dzieciństwem oraz porady, które prezentują wiedzę podkreślającą znajomość każdego regionu polskiego lub zagranicznego.

Ciasta na, które warto, zwrócić uwagę w tej książce są, następujące:

karpatkę, torcik orzechowy, knedle z morelami, gofry, naleśniki, pączki, ptysie, eklery, omlet carski, tort Sachera (tort wenecki),stanowią, doskonały początek dla osób zaczynają kształtować swój warsztat kulinarny.

Książka zawiera piękne wykonane zdjęcia przez krakowskiego Grzegorza Kozakiewicza ciast, tortów. Posiada twardą oprawę, 200 stron.

Zapraszam Cię czytelniku do zapoznania się z tą książką kulinarną autorstwa Ewy Wachowicz, która została pięknie wydana przez Wydawnictwo Promiss – Ewa Wachowicz.

Książka składa się z VI rozdziałów następującej treści:

I: Moje najważniejsze desery: Ciasteczka...

Jedna z ulubionych z powodu dużego upustu zastosowanego przez samą autorkę i dedykacji z autografem:-).

Program Pani Ewy oglądałam już kilka lat temu i zawsze mi się podobało jej zamiłowanie do tradycyjnych potraw z nutką nowoczesności. Jako wielka smakoszka słodkości zapamiętałam szczególnie jeden odcinek, gdzie autorka przygotowywała kruche ciasteczka. Wtedy oczywiście jeszcze nie miałam bloga, a o gotowaniu wiedziałam tyle, co nic. Dziś jednak z dumą mogę stwierdzić, że wszystkie książki Pani Ewy, obecnie jurorki w ,,Top Chef” zagościł z autografami na honorowym miejscu na mojej półce.

Jak już wspomniałam słodkości, desery, ciasta uwielbiam. Mogłabym jeść cały czas, gdyby nie fakt, że jeszcze nie chciałabym straszyć ludzi swoim wyglądem. Z ciekawością zabrałam się więc za debiutancką powieść ,,Słodki świat Ewy Wachowicz”, która ukazała się w 2008 roku.

Książka składa się z 6 rozdziałów : Moje najważniejsze desery, w których już teraz wypatrzyłam karpatkę, pieczone jabłka, czy szarlotkę na kruchym spodzie, która już mi się od dawna marzy. W dziale W rodzinnym domu poznamy przepisy na ciasta i rolady, które Pani Ewa pamięta z dzieciństwa. Nie mogę pominąć kolejnej kategorii, jaką jest Z telewizyjnego ekranu. Już teraz ślinka mi ciekła, jak patrzyłam na chlebek bananowy, torty różnego rodzaju, czy piernik miodowy. Przymierzam się, żeby wykonać coś z tych cudowności.

Nie mogę nie wspomnieć o dziale dla najmłodszych smakoszy. U mnie ta kategoria strasznie kuleje z racji tego, że nie mam małych szkrabów w rodzinie i robię na wyczucie deserki. Pani Ewa jednak poleca niezastąpione gofry i to w 2 smakach, malinowe lustro ( ubolewam, że już malinek nie ma, bo to ciasto bym zjadła z ogromną przyjemnością),mus czekoladowy (jadłam nieco inny, więc ten przepis także będę musiała wypróbować) i bananowca.

Autorka, jak można zauważyć bardzo ceni sobie Tradycję. I tak, będzie i makowiec, i kremówka. Nie zabraknie także wuzetki, której chyba jeszcze nie miałam okazji spróbować, a każdy poleca. I uwielbiane przeze mnie bezy, ptysie, eklery. Ależ to będzie uczta !

Ostatnią kategorią są Podróże. I tutaj także wypatrzyłam perełki, które zagoszczą na moim stole. O torcie Sachera dowiedziałam się niedawno, jednak już od tamtej chwili mam na niego ogromną ochotę. Strudel jabłkowy nieraz gościł u mnie i zawsze wychodził pyszny. Tarta z jabłkami, mniam mniam.

Jak na warunki, które panowały 8 lat temu książka została bardzo ładnie wydana. Już sama okładka z Panią Ewą i tortem zachęca, aby spojrzeć, co też znajdziemy w środku za cuda. I tutaj wielki plus, zdjęcia są naturalne, jak to na początku bywa, nie takie dopracowane, jak w kolejnych jej pozycjach, o których napiszę nieco później. Wokół danego przepisu znajdują się także rysunki składników, które zostały wykorzystane w przepisie.

,,Słodki świat Ewy Wachowicz” to cudowna książka dla miłośników słodkości. Ja przepadłam, może nie jest tak estetyczna, jak te dzisiaj wydane, jednak musimy pamiętać, że przed 8 laty były także inne możliwości i te książki inaczej wyglądały. Ja skorzystam z niej pewnością nieraz, sama nie wiem, od którego przepisu mam zacząć !

Moja ocena : 8/10

Gwarancja udanego deseru. Jedna z niewielu książek kulinarnych, w której znajdują się rzeczywiście sprawdzone przepisy. Polecam:)

Rewelacyjne wypieki, które każdy z nas chyba zna i lubi! A całość okraszona ich pięknymi, smacznymi zdjęciami, mmmm, pycha! Nic tylko brać się za pieczenie ;D

• Kulinaria
  • Kuchnia