Słodki Świat Ewy Wachowicz

Wydawnictwo: Promiss Ewa Wachowicz
83-60169-00-4
Marysia

W "Słodkim świecie" każdy znajdzie coś dla siebie. W książce są przepisy na tradycyjne polskie desery, oryginalne receptury przywiezione z podróży po świecie, wreszcie przepisy z programów kulinarnych. A oprócz tego wiele ciekawych informacji o produktach, dużo porad i apetycznych zdjęć autorstwa krakowskiego fotografika Grzegorza Kozakiewicza. Specjalnie na potrzeby sesji zdjęciowej projektantka Dominika Adamczyk (OXA Kraków) narysowała i ręcznie wykonała inspirowane sztuką ludową zapaski. Materiały do książki zebrała dziennikarka Agata Wasilenko. Graficzny projekt całości jest dziełem prof. Władysława Pluty z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

źródło opisu: http://www.empik.com/slodki-swiat-ewy-wachowicz-wa...(?)

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/slodki-swiat-ewy-wachowicz-bprod8680009.jpg

Anna | 2017-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2017

Autorka książki pt. „Słodki świat Ewy Wachowicz” nie wyobraża sobie życia bez słodyczy. Podkreśla z dumą, że przywiązuje dużą uwagę do nich. Od najmłodszych lat swój warsztat szlifowała dzięki przepisom babci, mamy, a dzięki pomocy brata Artura mogła ją praktykować.

Książka składa się z VI rozdziałów następującej treści:

I: Moje najważniejsze desery: Ciasteczka słoneczka, zebra, karpatka, ciasto borówkowe, jabłko pieczone, tort czekoladowo – kokosowy, szarlotka na kruchym cieście, rolada orzechowa, babeczki czekoladowe- muffinki.

II: W rodzinnym domu: Grzybki, ciasto Krysia, tort prezydent, babeczki z owocami, placek kawowo – orzechowy, kremówka kokosowa, rolada jabłkowa, babka piaskowa.

III: Z telewizyjnego ekranu: Sernik z budyniem, sernik z rosą, płonące gruszki, chlebek bananowy, ciasto z cukinią, orzechowiec, tort orzechowy, tort kokosowy, knedle z morelami, rożki półfrancuskie z różą, piernik miodowy, sernik pomarańczowy, torcik biało – czerwony.

IV: Dla najmłodszych...

Paulina Kwiatkowska | 2013-09-27

Program Pani Ewy oglądałam już kilka lat temu i zawsze mi się podobało jej zamiłowanie do tradycyjnych potraw z nutką nowoczesności. Jako wielka smakoszka słodkości zapamiętałam szczególnie jeden odcinek, gdzie autorka przygotowywała kruche ciasteczka. Wtedy oczywiście jeszcze nie miałam bloga, a o gotowaniu wiedziałam tyle, co nic. Dziś jednak z dumą mogę stwierdzić, że wszystkie książki Pani Ewy, obecnie jurorki w ,,Top Chef” zagościł z autografami na honorowym miejscu na mojej półce.

Jak już wspomniałam słodkości, desery, ciasta uwielbiam. Mogłabym jeść cały czas, gdyby nie fakt, że jeszcze nie chciałabym straszyć ludzi swoim wyglądem. Z ciekawością zabrałam się więc za debiutancką powieść ,,Słodki świat Ewy Wachowicz”, która ukazała się w 2008 roku.

Książka składa się z 6 rozdziałów : Moje najważniejsze desery, w których już teraz wypatrzyłam karpatkę, pieczone jabłka, czy szarlotkę na kruchym spodzie, która już mi się od dawna marzy. W dziale W rodzinnym domu poznamy...

DracoGroupie | 2012-04-22

Gwarancja udanego deseru. Jedna z niewielu książek kulinarnych, w której znajdują się rzeczywiście sprawdzone przepisy. Polecam:)

Ędriu | 2014-02-15

Jedna z ulubionych z powodu dużego upustu zastosowanego przez samą autorkę i dedykacji z autografem:-).

tysya | 2018-04-11
Przeczytana: 15 grudnia 2017