Okładka książki Słodki Świat Ewy Wachowicz

83-60169-00-4
typ
papier
Mery
6,67 (18 ocen i 3 opinie)

Opis książki

W "Słodkim świecie" każdy znajdzie coś dla siebie. W książce są przepisy na tradycyjne polskie desery, oryginalne receptury przywiezione z podróży po świecie, wreszcie przepisy z programów kulinarnych. A oprócz tego wiele ciekawych informacji o produktach, dużo porad i apetycznych zdjęć autorstwa krakowskiego fotografika Grzegorza Kozakiewicza. Specjalnie na potrzeby sesji zdjęciowej projektantka Dominika Adamczyk (OXA Kraków) narysowała i ręcznie wykonała inspirowane sztuką ludową zapaski. Materiały do książki zebrała dziennikarka Agata Wasilenko. Graficzny projekt całości jest dziełem prof. Władysława Pluty z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

źródło opisu: http://www.empik.com/slodki-swiat-ewy-wachowicz-wa...(?)

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/slodki-swiat-ewy-wachowicz-bprod8680009.jpg

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Kruszynka | 2013-09-27

Program Pani Ewy oglądałam już kilka lat temu i zawsze mi się podobało jej zamiłowanie do tradycyjnych potraw z nutką nowoczesności. Jako wielka smakoszka słodkości zapamiętałam szczególnie jeden odcinek, gdzie autorka przygotowywała kruche ciasteczka. Wtedy oczywiście jeszcze nie miałam bloga, a o gotowaniu wiedziałam tyle, co nic. Dziś jednak z dumą mogę stwierdzić, że wszystkie książki Pani Ewy, obecnie jurorki w ,,Top Chef” zagościł z autografami na honorowym miejscu na mojej półce.

Jak już wspomniałam słodkości, desery, ciasta uwielbiam. Mogłabym jeść cały czas, gdyby nie fakt, że jeszcze nie chciałabym straszyć ludzi swoim wyglądem. Z ciekawością zabrałam się więc za debiutancką powieść ,,Słodki świat Ewy Wachowicz”, która ukazała się w 2008 roku.

Książka składa się z 6 rozdziałów : Moje najważniejsze desery, w których już teraz wypatrzyłam karpatkę, pieczone jabłka, czy szarlotkę na kruchym spodzie, która już mi się od dawna marzy. W dziale W rodzinnym domu poznamy przepisy na...

DracoGroupie | 2012-04-22

Gwarancja udanego deseru. Jedna z niewielu książek kulinarnych, w której znajdują się rzeczywiście sprawdzone przepisy. Polecam:)

Ędriu | 2014-02-15

Jedna z ulubionych z powodu dużego upustu zastosowanego przez samą autorkę i dedykacji z autografem:-).

Olina | 2014-05-08

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku