Słodki Świat Ewy Wachowicz

Wydawnictwo: Promiss Ewa Wachowicz
6,79 (19 ocen i 3 opinie)
83-60169-00-4
Mery

W "Słodkim świecie" każdy znajdzie coś dla siebie. W książce są przepisy na tradycyjne polskie desery, oryginalne receptury przywiezione z podróży po świecie, wreszcie przepisy z programów kulinarnych. A oprócz tego wiele ciekawych informacji o produktach, dużo porad i apetycznych zdjęć autorstwa krakowskiego fotografika Grzegorza Kozakiewicza. Specjalnie na potrzeby sesji zdjęciowej projektantka Dominika Adamczyk (OXA Kraków) narysowała i ręcznie wykonała inspirowane sztuką ludową zapaski. Materiały do książki zebrała dziennikarka Agata Wasilenko. Graficzny projekt całości jest dziełem prof. Władysława Pluty z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

źródło opisu: http://www.empik.com/slodki-swiat-ewy-wachowicz-wa...(?)

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/slodki-swiat-ewy-wachowicz-bprod8680009.jpg

Sklep

• Z jednym wyjątkiem
  • Biblioteka pana Lemoncella
  • Tabloid. Śmierć w tytule
  • W krainie kolibrów
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Widok z nieba

6,83 (24 ocen i opinii)
W krainie kolibrów
Sofia Caspari

7,31 (16 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
Lars Bill Lundholm

6,76 (17 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kruszynka | 2013-09-27

Program Pani Ewy oglądałam już kilka lat temu i zawsze mi się podobało jej zamiłowanie do tradycyjnych potraw z nutką nowoczesności. Jako wielka smakoszka słodkości zapamiętałam szczególnie jeden odcinek, gdzie autorka przygotowywała kruche ciasteczka. Wtedy oczywiście jeszcze nie miałam bloga, a o gotowaniu wiedziałam tyle, co nic. Dziś jednak z dumą mogę stwierdzić, że wszystkie książki Pani Ewy, obecnie jurorki w ,,Top Chef” zagościł z autografami na honorowym miejscu na mojej półce.

Jak już wspomniałam słodkości, desery, ciasta uwielbiam. Mogłabym jeść cały czas, gdyby nie fakt, że jeszcze nie chciałabym straszyć ludzi swoim wyglądem. Z ciekawością zabrałam się więc za debiutancką powieść ,,Słodki świat Ewy Wachowicz”, która ukazała się w 2008 roku.

Książka składa się z 6 rozdziałów : Moje najważniejsze desery, w których już teraz wypatrzyłam karpatkę, pieczone jabłka, czy szarlotkę na kruchym spodzie, która już mi się od dawna marzy. W dziale W rodzinnym domu poznamy...

DracoGroupie | 2012-04-22

Gwarancja udanego deseru. Jedna z niewielu książek kulinarnych, w której znajdują się rzeczywiście sprawdzone przepisy. Polecam:)

Ędriu | 2014-02-15

Jedna z ulubionych z powodu dużego upustu zastosowanego przez samą autorkę i dedykacji z autografem:-).

inna04 | 2015-03-20
Olina | 2014-05-08