Gotuj jak Top Chef. 100 mistrzowskich przepisów

Okładka książki Gotuj jak Top Chef. 100 mistrzowskich przepisów Monika Bielik, Przemysław Błaszczyk, Agnieszka Buch, Adrian Feliks, Paweł Kibart, Inessa Kim, Grzegorz Łapanowski, Piotr Lisakowski, Maciej Nowak, Sebastian Olma, Magdalena Perszke, Joseph Seeletso, Szymon Sierant, Patrycja Stefanów-Kot, Ewa Wachowicz, Patrycja Wąsiakowska, Robert Wojnarowski
Okładka książki Gotuj jak Top Chef. 100 mistrzowskich przepisów
Monika BielikPrzemysław Błaszczyk Wydawnictwo: Otwarte kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Otwarte
2014-09-10
2014-01-01

Okładka książki Wszystkie korony Ewy Wachowicz. Miss i cała reszta Marek Bartosik, Ewa Wachowicz
Wszystkie koro... Marek Bartosik, Ewa...

Przeczytana, przegadana i... "przegotowana"? Można tak powiedzieć? Można, czy nie, sprawdziłam wszystkie przepisy:) Są pyszności, które na stale zagościły w moim domu, są dania dobre, do których kiedyś chętnie wrócę i są takie, które nie trafiły w mój gusty, ale tak to już w życiu bywa. Opisy jasne i ciekawe, zdjęcia apetyczne, więc nic tylko zakasać rękawy i gotować. Lubisz eksperymentować? Masz chęć odtworzyć dania swoich ulubionych bohaterów w programu? To na co czekasz?! Otwierają książkę, gotuj i smakuj życie ;)

Świetna książka kulinarna dla wtajemniczonych. Kunsztowne przepisy, niebanalne połączenia, a wszystko wykonane przez uczestników programu TOP CHEF.

Rewelacyjna książka zawierająca 100 przepisów których autorami są uczestnicy II edycji Top Chefa. Ogromnym atutem tej pozycji sa porady i przepiękne zdjęcia. Przepisy są na różnych poziomach trudności i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

W książce znajdziemy Akademię Top Chefa, w której jurorzy programu dzielą się swoim doświadczeniem. Maciej Nowak wprowadza nas w świat gotowania i opowiada o swojej przygodzie związanej z rolą jurora programu Top Chef. Ewa Wachowicz mówi, jak ważna jest dobra organizacja i wyposażenie kuchni, jak również o gotowaniu oraz o tradycyjnych domowych wędlinach. Grzegorz Łapanowski mówi o mało znanych warzywach (takich jak topinambur, wężymord czy brukiew),a także o technikach pieczenia oraz naczyniach, na których będziemy podawać smakołyki. Joseph Seeletso opowiada o przyprawach oraz o duszeniu mięs i warzyw.

W środku znajdziemy przepisy uczestników programu Top Chef (którzy dodatkowo zostali krótko scharakteryzowani): Moniki Bielik, Przemysława Błaszczyka, Agnieszki Buch, Adriana Feliksa, Pawła Kibarta, Inessy Kim, Adama Kowalewskiego, Bartłomieja Kuzianika, Piotra Lisowskiego, Sebastiana Olmy (zwycięzcy II edycji Top Chefa),Magdaleny Perszke, Szymona Sieranta, Patrycji Stefanów-Kot, Patrycji Wąsiakowskiej i Roberta Wojnarowskiego.

Każdy przepis został opisany w prosty i przejrzysty sposób, gdzie potrawy przedstawiono w postaci kolejnych kroków i zaznaczono ilość porcji. Jeśli przepis tego wymaga, dodatkowo umieszczono rady chefa.
Dodatkowym plusem są zdjęcia jurorów i uczestników (na starcie jak i każdego z osobna).

Bardzo ładne wydanie książki w twardej oprawie. Zdjęcia potraw aż się proszą o ugotowanie i skosztowanie! Książka w sam raz dla wszystkich pasjonatów gotowania i miłośników programu Top Chef.

• Sprzedam
  • Kulinara, kolorowanki i poradniki
  • 2014 rok
  • W domowej biblioteczce
  • Kulinaria
  • 2015

Dodaj cytat z książki Gotuj jak Top Chef. 100 mistrzowskich przepisów