Obiady

Promiss Ewa Wachowicz
2017-01-01
2017-01-01
Kraków

Okładka książki Wszystkie korony Ewy Wachowicz. Miss i cała reszta Marek Bartosik, Ewa Wachowicz
Wszystkie koro... Marek Bartosik, Ewa...
Okładka książki Gotuj jak Top Chef. 100 mistrzowskich przepisów Monika Bielik, Przemysław Błaszczyk, Agnieszka Buch, Adrian Feliks, Paweł Kibart, Inessa Kim, Grzegorz Łapanowski, Piotr Lisakowski, Maciej Nowak, Sebastian Olma, Magdalena Perszke, Joseph Seeletso, Szymon Sierant, Patrycja Stefanów-Kot, Ewa Wachowicz, Patrycja Wąsiakowska, Robert Wojnarowski
Gotuj jak Top ... Monika Bielik, Prze...

Autorka książki pt. ''Obiady'' Pani Ewa Wachowicz zaprasza Czytelników, aby wspólnie spędzali, czas z rodziną podczas obiadów delektując się przy tym.

Poznając, kuchnię Pani Ewy Wachowicz odkryłam, podobnie jak ona mogę sama przyrządzać dania z pasją, uśmiechem.

Doskonale dobrane dania kulinarne, które komponuje, Pani Ewa spowodują, że każdy, kto lubi, smaczny obiad nabierze ochotę i chęć do wykonania któregoś z nich.

Książka składa się z 4 rozdziałów: przystawki, zupy, dania główne, dodatki.

Moją szczególną uwagę zwróciły następujące przepisy autorstwa Pani Ewy:

Na dobry początek: chleb na zakwasie, podpłomyk z czarnuszką, pasztet z grzybami, ogórki małosolne, oliwki, zielone szparagi w szynce.

Po pierwsze: żurek na wędzonce, chłodnik ogórkowy, ziemniaczana inaczej, krem z białych warzyw, krem z pomidorów i pomarańczy, cebulowa, zupa borówkowa.

Na drugie: sakiewki schabowe, baba ziemniaczana z boczkiem i śliwkami, roladki z indyka, kurczak z sosem kurkowym i koszyczki ziemniaczane, szarpana wołowina, szynka duszona w cydrze.

A na dodatek: kluski śląskie z jabłkiem, frytki z pietruszki, placuszki z cukinii, mus z rabarbaru, konfitura z czerwonej cebuli.

Każdy zawarty przepis na łamach autorskiej książki autorstwa Pani Ewy Wachowicz jest opracowany profesjonalnie i z pomysłem.

Nie zabraknie w książce historii związanych z domem rodzinnym, ale jak wrócenia do tradycji kulinarnych autorki opowiedzianych barwnym językiem.

Lubię , kiedy stosowane są dodatki do obiadów i tutaj Pani Ewa umieściła je jako prawdziwą ucztę dla osób, które lubią dania z ziemniaka.

Pani Ewa Wachowicz w prosty sposób przekazuje, swoją wiedzę Czytelnikowi uświadamiając, mu, że można zjeść tanio, smacznie i zdrowo. Przywiązuje dużą wagę do nakrycia stołu.

„Obiady” to książka kulinarna, która spowoduje, że kuchnia polska nie ma tajemnic, można gotować ze smakiem, wykorzystywać resztki z warzyw i owoców stosując je w daniach przy tym odkrywać pozytywne walory przyrządzania obiadów.

Twarda oprawa, zaprezentowane na każdej ze stron zdjęcia dań obiadowych: przystawek, zup, dań głównych oraz dodatków w wykonaniu Pana Grzegorza Kozakiewicza, wyd.1, Kraków 2017, Wydawnictwo Promiss, s.200.

Polecam tę książkę, gdyż jej autorka to prawdziwa znawczyni kuchni polskiej i zagranicznej.

• Wydawnictwo Promiss Ewa Wachowicz
  • #WyzwanieLC2017