Doskonała kuchnia Polska

Wydawnictwo: Publicat

Mistrz sztuki kulinarnej MAREK łEBKOWSKI zaprasza do podróży po domowym gotowaniu . Przez krainę domowych śniadań i kolacji oraz świat obiadów aż po smakowitą wędrówkę pośród podwieczorków i dań świątecznych. Każdy przepis to: czas przygotowania ułatwia zaplanowanie pracy stopień trudności pomaga podjąć decyzję o wyborze przepisu liczba porcji umożliwia przeliczenie ilości składników składniki szybko sprawdzisz, czy masz wszystko pod ręką opis krok p

Adria | 2014-05-07

Książka Marka Łebkowskiego to prawdziwe kompendium kulinarnej wiedzy. Każdy dział rozpoczęty jest wprowadzeniem, omówieniem składnika - wszystkich jego odmian, gatunków (jeśli to zwierzęta. W przypadku wołowiny i wieprzowiny mamy nawet rozbiór tuszy. Wszystko po to, abyśmy mogli gotować lepiej, świadomie i wykazać się kunsztem, zdobytym dzięki Łebkowskiemu.

Ponadto na końcu książki znajduje się obszerny słowniczek, gdzie wyjaśnione są wszystkie trudne, ja i te oczywiste pojęcia w kuchni, takie jak np. falmbirowanie czy duszenie i prażenie.

Polecam tę książkę doświadczonym kucharzom, pasjonatom-amatorom, jak i tym, którzy w kuchni spędzają niewiele czas - Marek Łebkowski pokaże, jak łatwo i smacznie coś skomponować. Duży zbiór przepisów pozwala wybierać w nich i przebierać, ale jednocześnie nie narzuca nam ściśle jakiejś konwencji, wręcz przeciwnie : pokazuje, jakim tropem iść i umożliwia kreatywną pracę.

Wracam do tej książki praktycznie codziennie, kiedy chcę się czegoś...

Anezka | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Dostałam na zakończenie zawodówki. Do dziś korzystam.

Dora | 2014-12-14

zdecydowanie najlepsza książka kucharska, jaką miałam okazję mieć w rękach! Świetny wstęp opisujący techniki i narzędzia niezbędne w każdej kuchni. Rewelacyjny podział na kazdy produkt osobno, pełnen pięknych fotografii i ciekawych pomysłów. Zdecydowanie polecam!

Iwona | 2011-02-15
Na półkach: Przeczytane, Mam

Krok po kroku można nauczyć się z Panem Łebkowskim gotować, nawet kompletne beztalencia w kuchni nauczą się jak zwijać krokiety i czym te różnią się od naleśników ;)

spring | 2016-11-04
Przeczytana: 2014 rok