Okładka książki Perfekcyjna pani domu

poradniki
typ
papier
joly_fh
6,76 (50 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Już dziś stań się Perfekcyjną Panią Domu! Masz już dość brudnych naczyń, porozrzucanych ubrań? Nie możesz poradzić sobie z nieporządkiem w szafie? Trudno wyegzekwować Ci porządek od dzieci i męża? Nie wiesz, jak dobrze uprasować koszulę? Masz uporczywą plamę i problem by ją usunąć? Czy chciałabyś, aby w Twoim domu panowała harmonia i porządek? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to ta książka jest dla Ciebie! Zmień swój dom w nieskazitelne królestwo czystości. Stań się Perfekcyjną Panią Domu! Dzięki radom i wsparciu Małgorzaty Rozenek na zawsze pożegnasz bałagan, a w Twoim domu będzie lśnić!

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
magda | 2014-03-18

Lubicie oglądać Perfekcyjną Panią Domu? Ja tak. Uważam, że przestrzeń, która nas otacza powinna być czysta, uporządkowana i dobrze zorganizowana. Wprawdzie do perfekcji mi bardzo daleko i na pewno nie przeszłabym testu białej rękawiczki, ale tego typu programy zawsze są dla mnie zachętą do działania, do robienia czegoś lepiej i bardziej efektywnie. I właśnie dlatego postanowiłam zaopatrzyć się w poradnik pani Małgorzaty.

Poradnik rozpoczyna się podziękowaniami i króciutkim wstępem. Następnie mamy rozdział Sprzątnie, który można uznać za wprowadzenie do całej książki. Znajdziemy tutaj miedzy innymi listę prac, które powinniśmy wykonywać codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu i sezonowo. Dowiemy się, które z domowych produktów możemy wykorzystać jako środki czystości. Znajdują się tu również ogólne rady dotyczące sprzątania oraz wskazówki jak się za nie zabrać. Dalsza część poradnika poświęcona jest już konkretnym pomieszczeniom w domu (przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon, sypialni...

Znikam | 2014-02-28

Zawsze zapisuję to co ma dla mnie wartość, dla tego już z programów telewizyjnych znam różne triki. Rozczarował mnie przerost formy nad treścią. Książka posiada dopracowane fotografie, które sprawiają przyjemność zmysłom wzroku, ale ta książka właściwie jest albumem ze zdjęciami. To jej główny atut.
Początkujący "perfekcyjni" znajdą natchnienie do pozbycia się "kotów" spod łóżka a zabiegane wprawione gospodynie domowe wpadną we frustrację, bo jak z tak idealną fryzurą, nienagannym makijażem i drogimi za pewne pazurkami trzepać dywany, czy szorować kabinę prysznicową? Taki wizualny kontrast. Czyli pewien brak autentyczności i raczej "serfowanie na fali"- wykorzystano moment sławy programu i wydano coś na czym się zarobi. Jeśli komuś sprawi przyjemność i polepszy jakość życia- wspaniale.

Balinea | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Kupując tę książkę spodziewałam się przede wszystkim porad dotyczących sprawnej organizacji sprzątania i przydatnych trików ułatwiających wykonanie poszczególnych czynności. Niestety te informacje zostały opisane szczątkowo: organizacja - ok 4 strony (z wielkimi zdjęciami ilustrującymi temat). Przydatne porady - jest ich kilka na całą książkę, zostały dokładnie omówione w programie (np: roztwór do mycia okien etc.).
Książkę ogląda się i czyta jak katalog sklepowy produktów (szerokie opisy rodzajów mopów, ściereczek, poduszek, kuchenek, lodówek i innych produktów oraz ich funkcji).
Plusem książki jest staranne wydanie, piękne zdjęcia i ciekawy wstęp. Reszta rozczarowuje.

Konwalia | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 26 lutego 2014

Książka idealna na prezent, bo bardzo ładnie wydana. O walorach literackich trudno mówić bo jest to typowy poradnik o sprzątaniu. Doskonała dla osób pedantycznych.

evax | 2013-12-04
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Poradnik rewelacyjny - o wiele lepszy niż poprzedniczki.

Podzielony na 13 rozdziałów. ( sprzątanie, przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, garderoba, pokój dziecięcy, łazienka, balkon i taras) Genialne porady. A na dodatek piękna oprawa - sprawia że będzie to idealny prezent.

******************

POLECAM WSZYSTKIM

Maciek | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Naprawdę świetna książka. Dużo ciekawych porad odnośnie utrzymywania porządku. Napisana bardzo ciekawie. Książka podzielona na pomieszczenia w domu gdzie każde jest bardzo dokładnie omówione.
Pozycja idealna na prezent oraz przydatna w domu gdy nie wiemy jak postąpić w danej sytuacji.

Kasia | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Dobrze napisana, ale skierowana raczej do osób, które nie mają doświadczenia w sprzątaniu. Ja, oprócz jednej porady, nie znalazłam w niej nic odkrywczego. Czytanie umilają ładne zdjęcia - większość żywcem wzięta ze strony Ikei ;-)

dzazzminka | 2014-05-24
Przeczytana: 22 maja 2014

Dla kobiet takich, jak ja - młodych i początkujących pań domu, "Poradnik Perfekcyjnej Pani Domu" to idealna propozycja. Ale nie tylko! Każda doświadczona gospodyni znajdzie w tej książce garstkę, jeśli nie całą garść - dobrych rad i porad ułatwiających życie.
Sprzątanie nigdy nie było moją ulubioną domową czynnością, ale od kiedy założyłam własną rodzinę i przestałam mieszkać pod skrzydłami mamy, musiałam polubić sprzątanie. Ok, nie do końca je polubiłam, ale musiałam je zaakceptować na tyle, żeby mnie i mojemu mężowi mieszkało się czysto i ładnie.
Dzięki poradnikowi pani Rozenek na pewno od teraz sprzątanie będzie mi szło dużo sprawniej. Każdy z rozdziałów w jej książce poświęcony jest jednemu pomieszczeniu. Na razie nie wszystkie z nich znajdują się w naszym mieszkaniu, ale w nowym domu na pewno się pojawią. Dlatego każda rada z tego poradnika kiedyś się przyda. Niektóre z jej trików znałam już wcześniej, niektóre były dla mnie zupełną nowością, ale fajnie było znaleźć je...

buziaczek197 | 2014-01-19
Przeczytana: styczeń 2014

U której kobiety chociaż raz taka książka się nie znajdzie? U mnie musiała. Mam ją pożyczoną od koleżanki, ale już wiem, że będę musiała ją kupić. Jest tyle świetnych porad, że jako kobieta, która chciałaby ułatwić sobie życie przeczytałam ją od deski do deski ... Pięknie wydana więc warta swojej ceny, ale również wartościowa. Nic innego jak tylko dojść do takiej perfekcji ;) Moje rolety drewniane w domu wiem teraz przynajmniej jak czyścić i sposób na mycie okien z wykorzystaniem gliceryny genialny już go wypróbowałam. Jeden minus lustro, żeby nie parowało ... raczej męska pinka do golenia nie zdała w moim przypadku rezultatu, ale może coś źle zrobiłam ... bardzo możliwe ... polecam każdemu

lena111 | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Poradniki

Poradnik wręcz perfekcyjny. Perfekcyjne zdjęcia oraz perfekcyjne opisy. Książkę tą od zawsze chciałam posiadać. To dla mnie taka biblia nowoczesnej pani domu. Zabrakło mi jedynie pewnych schematów i rozpisek, które otrzymywały uczestniczki w programie, gdyż dużo rzeczy robię wg schematów.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica