Perfekcyjna pani domu

Pascal
2013-11-28
2013-11-28
Perfekcyjna pani domu poradnik

Widzę, że ostatnia opinia była napisana w 2020 roku, a mamy już 2024 - w sumie to rozumiem, że nikt już nie sięga po tę książkę - "trąci starością" i poprzednim wychowaniem, zachowaniem "Pań domu" ;) Książka totalnie nie na obecne czasy, gdzie królują rolki z Instagrama z idealnie ułożonymi pudełeczkami, a kobieta i mężczyzna dzielą się obowiązkami. Aczkolwiek znalazłam tu parę ciekawych porad odnośnie plam, itp. - podejrzewam, że wszystkie te porady można jednak znaleźć obecnie w internecie ;)

"Porządek w domu
to krok w kierunku wprowadzenia do swojego życia
zmian na lepsze."

Bardzo ładnie wydana książka ze wskazówkami w jaki sposób dbać o dom (porządek, organizację) rozpisana pomieszczenie po pomieszczeniu. Uroku dodają ją piękne fotografie.

"Porządek w domu
to krok w kierunku wprowadzenia do swojego życia
zmian na lepsze."

Ładna oprawa, solidny papier i interesujące zdjęcia cieszące oko. Porady znane ale też niektóre zapomniane i odświeżone. Przydatna książka dla młodych kobiet😊

Niestety, jestem bardzo rozczarowana tym poradnikiem.
Liczyłam na sporo porad i wskazówek dotyczących sprawnej organizacji domu i porządków oraz ciekawych pomysłów i inspiracji jak ożywić wnętrza i nadać im niepowtarzalny charakter. Niestety zupełnie tego zabrakło, znalazłam za to szerokie i zupełnie niepotrzebne opisy mopów, pralek, zmywarek, garnków, itp., co uważam zupełnie mija się z koncepcją tego poradnika.

Niestety, jestem bardzo rozczarowana tym poradnikiem.

Nic rewelacyjnego... parę stron internetowych zebranych do kupy i mnóstwo rzeczy oczywistych ;-) Gosia niczym nie zaskakuje ;-)

Książkę dostałam na urodziny...ba..sama o nią poprosiłam, po obejrzeniu w telewizji Perfekcyjnej Pani Domu. Muszę przyznać, że książka rozczarowuje, zwł. w porównaniu z programem telewizyjnym. Spodziewałam się, że przede wszystkim porad i przydatnych trików dotyczących sprzątania i organizacji przestrzeni. Niestety tych informacji jest mała ilość, bo większość miejsca zajmują piękne, ale nieprzydatne ilustracje. Ogólnie dużym plusem jest ładne wydanie, z pięknymi zdjęciami, jednak można ją raczej polecić tylko początkującym paniom domu.

Serio?
Jako młoda mężatka postanowiłam sobie, że będę perfekcyjną panią domu, a już przede wszystkim będę pięknie składać prześcieradło na gumie w kostkę. No i niestety, nie udało się.
Czy jestem perfekcyjną panią domu? Raczej nie, pedantką może tak, ale nie będę przygotowywać dziwnych mikstur polecanych przez panią Rozenek, to zbyt czasochłonne, a w efekty trochę wątpię. Myślałam sobie, że ten ładnie wydany poradnik będzie się miło czytało, a mój dom tylko na tym zyska. Nie zyskał absolutnie nic. Ładne wydanie, pachnące, przyjemne w dotyku, chociaż czyta się średnio sympatycznie. Tekst nie jest ułożony tak, jakbym tego chciała.
Zależało mi na tym, żeby dowiedzieć się czegoś, czego jeszcze nie wiem, tymczasem spotkało mnie jedno wielkie rozczarowanie. Kurze mam ścierać nie na sucho. Serio? Wiem to od dziecka.
Naprawdę, to taki zbiór banialuk i mikstur z internetu, za to ładnie wydany. Cieszy oko, ale lektura to katorga.

Serio?

Pięknie wydana, droga, przereklamowana książka. Dla mnie wyrzucone pieniądze.
Nie czytałam jej od deski do deski, bo nie na tym polegają poradniki. A właśnie na poradnik liczyłam. Myślałam, że będzie to w przejrzysty sposób zebrany zbiór porad z programu. Zawiodłam się - oprócz pięknych zdjęć między innymi Małgorzaty Rozenek jest niewiele mądrych rad (w programie był to świetnie przedstawione).

Ta książka wygląda jak katalog IKEA.

Pięknie wydana, droga, przereklamowana książka. Dla mnie wyrzucone pieniądze.

Pierwszy poradnik Perfekcyjnej pani domu. Wcześniej miałam okazję czytać wersję Anthei Turner i przyznaję że ta nasza rodzima bardziej mi się podoba. Polska wersja jest pięknie wydanym poradniko - albumem. Jest w nim nie tylko sporo rad, ale i zwykłych inspiracji jak można coś ulepszyć, usprawnić. Polecam.

Książka pokazuje jak szybko i sprawnie zrobić porządek w swoim domu. Jest w niej co najmniej kilka ciekawych wskazówek i pomysłów. Łatwo i prosto się z niej korzysta a zawarte informacje nie są zbyt skomplikowane czy niepotrzebne. Każdej kobiecie cy mężczyźnie może się ta książka przydać. Dowiemy się z niej jak zaplanować i wykonać porządki w domu, jakie urządzenia będą nam do tego potrzebne i jak to zrobić z sensem.

• Poradniki
  • Dom
  • Przeczytane w 2014

Dodaj cytat z książki Perfekcyjna pani domu