Perfekcyjna pani domu

Wydawnictwo: Pascal
poradniki
joly_fh

Już dziś stań się Perfekcyjną Panią Domu! Masz już dość brudnych naczyń, porozrzucanych ubrań? Nie możesz poradzić sobie z nieporządkiem w szafie? Trudno wyegzekwować Ci porządek od dzieci i męża? Nie wiesz, jak dobrze uprasować koszulę? Masz uporczywą plamę i problem by ją usunąć? Czy chciałabyś, aby w Twoim domu panowała harmonia i porządek? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to ta książka jest dla Ciebie! Zmień swój dom w nieskazitelne królestwo czystości. Stań się Perfekcyjną Panią Domu! Dzięki radom i wsparciu Małgorzaty Rozenek na zawsze pożegnasz bałagan, a w Twoim domu będzie lśnić!

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

• Długa Utopia
  • Dotrzymana obietnica
  • W drodze nad Morze Żółte
  • Krocząc w ciemności
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Linia serc

5,33 (3 ocen i opinii)
Krocząc w ciemności
Leonie Swann

0 (0 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

6,89 (35 ocen i opinii)
Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,14 (7 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

8,24 (21 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
magda | 2014-03-18

Lubicie oglądać Perfekcyjną Panią Domu? Ja tak. Uważam, że przestrzeń, która nas otacza powinna być czysta, uporządkowana i dobrze zorganizowana. Wprawdzie do perfekcji mi bardzo daleko i na pewno nie przeszłabym testu białej rękawiczki, ale tego typu programy zawsze są dla mnie zachętą do działania, do robienia czegoś lepiej i bardziej efektywnie. I właśnie dlatego postanowiłam zaopatrzyć się w poradnik pani Małgorzaty.

Poradnik rozpoczyna się podziękowaniami i króciutkim wstępem. Następnie mamy rozdział Sprzątnie, który można uznać za wprowadzenie do całej książki. Znajdziemy tutaj miedzy innymi listę prac, które powinniśmy wykonywać codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu i sezonowo. Dowiemy się, które z domowych produktów możemy wykorzystać jako środki czystości. Znajdują się tu również ogólne rady dotyczące sprzątania oraz wskazówki jak się za nie zabrać. Dalsza część poradnika poświęcona jest już konkretnym pomieszczeniom w domu (przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon,...

CicheBaBum | 2015-09-04

Wysublimowany album z poradami wprost z programu TVN. Przecież wszyscy już wiedzą, że to wszystko mistyfikacja. W dodatku książka nie dość, że zawiera mikro- poradki to frustruje presja bycia perfekcyjną. Która gospodyni jako pracuś wygląda tak jak ktoś kto ma gosposię? Aby dom był nienagannie wysprzątany musisz ( moim zdaniem) poświęcić pół etatu dziennie na pucowanie ukochanej chaty:-). Fakty oparte na osobistych doświadczeniach. Moje Panie, nie dajmy się zwariować i potraktujmy tą książkę ( album:-) z dużą dozą dystansu.
Książkę polecam złośliwym teściowym na prezent dla ich synowych, marudnym mężom, a tym które kochają swoje rodziny też, ale przymrużcie ( może oba:-) oko na perfekcję. Wyluzujcie. Niech kurz nie odbierze wam szczęścia. Precz z białą rękawiczką!
Acha, jednak zapomniałam o kompulsjach. Polecam osobom rozładowującym stres przez sprzątanie- książka utwerdzi w przekonaniu, że kroczycie właściwą drogą. Fajna kompulsja swoją drogą...
Oceniam merytorycznie na 2/10,...

Balinea | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Kupując tę książkę spodziewałam się przede wszystkim porad dotyczących sprawnej organizacji sprzątania i przydatnych trików ułatwiających wykonanie poszczególnych czynności. Niestety te informacje zostały opisane szczątkowo: organizacja - ok 4 strony (z wielkimi zdjęciami ilustrującymi temat). Przydatne porady - jest ich kilka na całą książkę, zostały dokładnie omówione w programie (np: roztwór do mycia okien etc.).
Książkę ogląda się i czyta jak katalog sklepowy produktów (szerokie opisy rodzajów mopów, ściereczek, poduszek, kuchenek, lodówek i innych produktów oraz ich funkcji).
Plusem książki jest staranne wydanie, piękne zdjęcia i ciekawy wstęp. Reszta rozczarowuje.

Konwalia | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 26 lutego 2014

Książka idealna na prezent, bo bardzo ładnie wydana. O walorach literackich trudno mówić bo jest to typowy poradnik o sprzątaniu. Doskonała dla osób pedantycznych.

Monka | 2015-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2015

Ostatnio jakoś tak mam dużą słabość do fajnie wydanych i dobrze napisanych poradników ;-) Najbardziej odpowiadają mi te, które napisane są przez osoby, które kojarzę, lubię, szanuję i uważam, że w tym co robią są ekspertami... Poradnik perfekcyjnej pani domu okazał się fajnym prezentem... Pięknie wydany, fajnie edytorsko przygotowany no i zawierający mnóstwo praktycznych porad... Teraz nie mam już chyba wyjścia muszę i ja być perfekcyjną panią domu ;-) ;-) ;-)

jula_1 | 2015-10-13
Na półkach: Ocena 0-5, 2015, Polskie, Przeczytane
Przeczytana: 13 października 2015

Przeczytałam książkę od deski do deski, ale szczerze mówiąc program telewizyjny podobał mi się znacznie bardziej. W książce niektóre porady były napisane językiem niezrozumiałym a porady zawierały oczywiste rzeczy. Książka tak naprawdę nic mi nie pomogła, bo prawie wszystko co w niej było już wiedziałam. Czytanie jej było stratą czasu w moim przypadku.

evax | 2013-12-04
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Poradnik rewelacyjny - o wiele lepszy niż poprzedniczki.

Podzielony na 13 rozdziałów. ( sprzątanie, przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, garderoba, pokój dziecięcy, łazienka, balkon i taras) Genialne porady. A na dodatek piękna oprawa - sprawia że będzie to idealny prezent.

******************

POLECAM WSZYSTKIM

Maciek | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Naprawdę świetna książka. Dużo ciekawych porad odnośnie utrzymywania porządku. Napisana bardzo ciekawie. Książka podzielona na pomieszczenia w domu gdzie każde jest bardzo dokładnie omówione.
Pozycja idealna na prezent oraz przydatna w domu gdy nie wiemy jak postąpić w danej sytuacji.

Kasia | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Dobrze napisana, ale skierowana raczej do osób, które nie mają doświadczenia w sprzątaniu. Ja, oprócz jednej porady, nie znalazłam w niej nic odkrywczego. Czytanie umilają ładne zdjęcia - większość żywcem wzięta ze strony Ikei ;-)

dzazzminka | 2014-05-24
Przeczytana: 22 maja 2014

Dla kobiet takich, jak ja - młodych i początkujących pań domu, "Poradnik Perfekcyjnej Pani Domu" to idealna propozycja. Ale nie tylko! Każda doświadczona gospodyni znajdzie w tej książce garstkę, jeśli nie całą garść - dobrych rad i porad ułatwiających życie.
Sprzątanie nigdy nie było moją ulubioną domową czynnością, ale od kiedy założyłam własną rodzinę i przestałam mieszkać pod skrzydłami mamy, musiałam polubić sprzątanie. Ok, nie do końca je polubiłam, ale musiałam je zaakceptować na tyle, żeby mnie i mojemu mężowi mieszkało się czysto i ładnie.
Dzięki poradnikowi pani Rozenek na pewno od teraz sprzątanie będzie mi szło dużo sprawniej. Każdy z rozdziałów w jej książce poświęcony jest jednemu pomieszczeniu. Na razie nie wszystkie z nich znajdują się w naszym mieszkaniu, ale w nowym domu na pewno się pojawią. Dlatego każda rada z tego poradnika kiedyś się przyda. Niektóre z jej trików znałam już wcześniej, niektóre były dla mnie zupełną nowością, ale fajnie było znaleźć je...