Okładka książki Perfekcyjna pani domu

poradniki
typ
papier
joly_fh
6.76 (46 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Już dziś stań się Perfekcyjną Panią Domu! Masz już dość brudnych naczyń, porozrzucanych ubrań? Nie możesz poradzić sobie z nieporządkiem w szafie? Trudno wyegzekwować Ci porządek od dzieci i męża? Nie wiesz, jak dobrze uprasować koszulę? Masz uporczywą plamę i problem by ją usunąć? Czy chciałabyś, aby w Twoim domu panowała harmonia i porządek? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to ta książka jest dla Ciebie! Zmień swój dom w nieskazitelne królestwo czystości. Stań się Perfekcyjną Panią Domu! Dzięki radom i wsparciu Małgorzaty Rozenek na zawsze pożegnasz bałagan, a w Twoim domu będzie lśnić!

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
magda | 2014-03-18

Lubicie oglądać Perfekcyjną Panią Domu? Ja tak. Uważam, że przestrzeń, która nas otacza powinna być czysta, uporządkowana i dobrze zorganizowana. Wprawdzie do perfekcji mi bardzo daleko i na pewno nie przeszłabym testu białej rękawiczki, ale tego typu programy zawsze są dla mnie zachętą do działania, do robienia czegoś lepiej i bardziej efektywnie. I właśnie dlatego postanowiłam zaopatrzyć się w poradnik pani Małgorzaty.

Poradnik rozpoczyna się podziękowaniami i króciutkim wstępem. Następnie mamy rozdział Sprzątnie, który można uznać za wprowadzenie do całej książki. Znajdziemy tutaj miedzy innymi listę prac, które powinniśmy wykonywać codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu i sezonowo. Dowiemy się, które z domowych produktów możemy wykorzystać jako środki czystości. Znajdują się tu również ogólne rady dotyczące sprzątania oraz wskazówki jak się za nie zabrać. Dalsza część poradnika poświęcona jest już konkretnym pomieszczeniom w domu (przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon, sypialni...

Znikam | 2014-02-28

Zawsze zapisuję to co ma dla mnie wartość, dla tego już z programów telewizyjnych znam różne triki. Rozczarował mnie przerost formy nad treścią. Książka posiada dopracowane fotografie, które sprawiają przyjemność zmysłom wzroku, ale ta książka właściwie jest albumem ze zdjęciami. To jej główny atut.
Początkujący "perfekcyjni" znajdą natchnienie do pozbycia się "kotów" spod łóżka a zabiegane wprawione gospodynie domowe wpadną we frustrację, bo jak z tak idealną fryzurą, nienagannym makijażem i drogimi za pewne pazurkami trzepać dywany, czy szorować kabinę prysznicową? Taki wizualny kontrast. Czyli pewien brak autentyczności i raczej "serfowanie na fali"- wykorzystano moment sławy programu i wydano coś na czym się zarobi. Jeśli komuś sprawi przyjemność i polepszy jakość życia- wspaniale.

Balinea | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Kupując tę książkę spodziewałam się przede wszystkim porad dotyczących sprawnej organizacji sprzątania i przydatnych trików ułatwiających wykonanie poszczególnych czynności. Niestety te informacje zostały opisane szczątkowo: organizacja - ok 4 strony (z wielkimi zdjęciami ilustrującymi temat). Przydatne porady - jest ich kilka na całą książkę, zostały dokładnie omówione w programie (np: roztwór do mycia okien etc.).
Książkę ogląda się i czyta jak katalog sklepowy produktów (szerokie opisy rodzajów mopów, ściereczek, poduszek, kuchenek, lodówek i innych produktów oraz ich funkcji).
Plusem książki jest staranne wydanie, piękne zdjęcia i ciekawy wstęp. Reszta rozczarowuje.

Konwalia | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 26 lutego 2014

Książka idealna na prezent, bo bardzo ładnie wydana. O walorach literackich trudno mówić bo jest to typowy poradnik o sprzątaniu. Doskonała dla osób pedantycznych.

Kasia | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Dobrze napisana, ale skierowana raczej do osób, które nie mają doświadczenia w sprzątaniu. Ja, oprócz jednej porady, nie znalazłam w niej nic odkrywczego. Czytanie umilają ładne zdjęcia - większość żywcem wzięta ze strony Ikei ;-)

Maciek | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Naprawdę świetna książka. Dużo ciekawych porad odnośnie utrzymywania porządku. Napisana bardzo ciekawie. Książka podzielona na pomieszczenia w domu gdzie każde jest bardzo dokładnie omówione.
Pozycja idealna na prezent oraz przydatna w domu gdy nie wiemy jak postąpić w danej sytuacji.

evax | 2013-12-04
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Poradnik rewelacyjny - o wiele lepszy niż poprzedniczki.

Podzielony na 13 rozdziałów. ( sprzątanie, przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, garderoba, pokój dziecięcy, łazienka, balkon i taras) Genialne porady. A na dodatek piękna oprawa - sprawia że będzie to idealny prezent.

******************

POLECAM WSZYSTKIM

buziaczek197 | 2014-01-19
Przeczytana: styczeń 2014

U której kobiety chociaż raz taka książka się nie znajdzie? U mnie musiała. Mam ją pożyczoną od koleżanki, ale już wiem, że będę musiała ją kupić. Jest tyle świetnych porad, że jako kobieta, która chciałaby ułatwić sobie życie przeczytałam ją od deski do deski ... Pięknie wydana więc warta swojej ceny, ale również wartościowa. Nic innego jak tylko dojść do takiej perfekcji ;) Moje rolety drewniane w domu wiem teraz przynajmniej jak czyścić i sposób na mycie okien z wykorzystaniem gliceryny genialny już go wypróbowałam. Jeden minus lustro, żeby nie parowało ... raczej męska pinka do golenia nie zdała w moim przypadku rezultatu, ale może coś źle zrobiłam ... bardzo możliwe ... polecam każdemu

Aneta | 2014-02-06
Na półkach: PORADNIKI, D O M, Przeczytane

Dostałam od męża na gwiazdkę żeby jeszcze lepiej i szybciej sprzątać w domu :)
A tak poważnie - ładnie wydane, kolorowe fotki, kilka przydatnych schematów, niby wszystko to wiemy ale jednak ... miło się przegląda w poszukiwaniu inspiracji do kolejnych porządków ;)

Klaudia | 2014-03-18
Przeczytana: 28 lutego 2014

Bardzo dużo fajnych porad ! I o wiele fajniejsza niż wersja Brytyjska . Zachęcam do kupna

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica