Perfekcyjna pani domu

poradniki
typ
papier
joly_fh
6,57 (76 ocen i 21 opinii)

Opis książki

Już dziś stań się Perfekcyjną Panią Domu! Masz już dość brudnych naczyń, porozrzucanych ubrań? Nie możesz poradzić sobie z nieporządkiem w szafie? Trudno wyegzekwować Ci porządek od dzieci i męża? Nie wiesz, jak dobrze uprasować koszulę? Masz uporczywą plamę i problem by ją usunąć? Czy chciałabyś, aby w Twoim domu panowała harmonia i porządek? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to ta książka jest dla Ciebie! Zmień swój dom w nieskazitelne królestwo czystości. Stań się Perfekcyjną Panią Domu! Dzięki radom i wsparciu Małgorzaty Rozenek na zawsze pożegnasz bałagan, a w Twoim domu będzie lśnić!

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
magda | 2014-03-18

Lubicie oglądać Perfekcyjną Panią Domu? Ja tak. Uważam, że przestrzeń, która nas otacza powinna być czysta, uporządkowana i dobrze zorganizowana. Wprawdzie do perfekcji mi bardzo daleko i na pewno nie przeszłabym testu białej rękawiczki, ale tego typu programy zawsze są dla mnie zachętą do działania, do robienia czegoś lepiej i bardziej efektywnie. I właśnie dlatego postanowiłam zaopatrzyć się w poradnik pani Małgorzaty.

Poradnik rozpoczyna się podziękowaniami i króciutkim wstępem. Następnie mamy rozdział Sprzątnie, który można uznać za wprowadzenie do całej książki. Znajdziemy tutaj miedzy innymi listę prac, które powinniśmy wykonywać codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu i sezonowo. Dowiemy się, które z domowych produktów możemy wykorzystać jako środki czystości. Znajdują się tu również ogólne rady dotyczące sprzątania oraz wskazówki jak się za nie zabrać. Dalsza część poradnika poświęcona jest już konkretnym pomieszczeniom w domu (przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon,...

Balinea | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Kupując tę książkę spodziewałam się przede wszystkim porad dotyczących sprawnej organizacji sprzątania i przydatnych trików ułatwiających wykonanie poszczególnych czynności. Niestety te informacje zostały opisane szczątkowo: organizacja - ok 4 strony (z wielkimi zdjęciami ilustrującymi temat). Przydatne porady - jest ich kilka na całą książkę, zostały dokładnie omówione w programie (np: roztwór do mycia okien etc.).
Książkę ogląda się i czyta jak katalog sklepowy produktów (szerokie opisy rodzajów mopów, ściereczek, poduszek, kuchenek, lodówek i innych produktów oraz ich funkcji).
Plusem książki jest staranne wydanie, piękne zdjęcia i ciekawy wstęp. Reszta rozczarowuje.

Konwalia | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ciekawe
Przeczytana: 26 lutego 2014

Książka idealna na prezent, bo bardzo ładnie wydana. O walorach literackich trudno mówić bo jest to typowy poradnik o sprzątaniu. Doskonała dla osób pedantycznych.

Monka | 2015-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2015

Ostatnio jakoś tak mam dużą słabość do fajnie wydanych i dobrze napisanych poradników ;-) Najbardziej odpowiadają mi te, które napisane są przez osoby, które kojarzę, lubię, szanuję i uważam, że w tym co robią są ekspertami... Poradnik perfekcyjnej pani domu okazał się fajnym prezentem... Pięknie wydany, fajnie edytorsko przygotowany no i zawierający mnóstwo praktycznych porad... Teraz nie mam już chyba wyjścia muszę i ja być perfekcyjną panią domu ;-) ;-) ;-)

evax | 2013-12-04
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Poradnik rewelacyjny - o wiele lepszy niż poprzedniczki.

Podzielony na 13 rozdziałów. ( sprzątanie, przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, garderoba, pokój dziecięcy, łazienka, balkon i taras) Genialne porady. A na dodatek piękna oprawa - sprawia że będzie to idealny prezent.

******************

POLECAM WSZYSTKIM

Maciek | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Naprawdę świetna książka. Dużo ciekawych porad odnośnie utrzymywania porządku. Napisana bardzo ciekawie. Książka podzielona na pomieszczenia w domu gdzie każde jest bardzo dokładnie omówione.
Pozycja idealna na prezent oraz przydatna w domu gdy nie wiemy jak postąpić w danej sytuacji.

Kasia | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Dobrze napisana, ale skierowana raczej do osób, które nie mają doświadczenia w sprzątaniu. Ja, oprócz jednej porady, nie znalazłam w niej nic odkrywczego. Czytanie umilają ładne zdjęcia - większość żywcem wzięta ze strony Ikei ;-)

dzazzminka | 2014-05-24
Przeczytana: 22 maja 2014

Dla kobiet takich, jak ja - młodych i początkujących pań domu, "Poradnik Perfekcyjnej Pani Domu" to idealna propozycja. Ale nie tylko! Każda doświadczona gospodyni znajdzie w tej książce garstkę, jeśli nie całą garść - dobrych rad i porad ułatwiających życie.
Sprzątanie nigdy nie było moją ulubioną domową czynnością, ale od kiedy założyłam własną rodzinę i przestałam mieszkać pod skrzydłami mamy, musiałam polubić sprzątanie. Ok, nie do końca je polubiłam, ale musiałam je zaakceptować na tyle, żeby mnie i mojemu mężowi mieszkało się czysto i ładnie.
Dzięki poradnikowi pani Rozenek na pewno od teraz sprzątanie będzie mi szło dużo sprawniej. Każdy z rozdziałów w jej książce poświęcony jest jednemu pomieszczeniu. Na razie nie wszystkie z nich znajdują się w naszym mieszkaniu, ale w nowym domu na pewno się pojawią. Dlatego każda rada z tego poradnika kiedyś się przyda. Niektóre z jej trików znałam już wcześniej, niektóre były dla mnie zupełną nowością, ale fajnie było znaleźć je...

buziaczek197 | 2014-01-19
Przeczytana: styczeń 2014

U której kobiety chociaż raz taka książka się nie znajdzie? U mnie musiała. Mam ją pożyczoną od koleżanki, ale już wiem, że będę musiała ją kupić. Jest tyle świetnych porad, że jako kobieta, która chciałaby ułatwić sobie życie przeczytałam ją od deski do deski ... Pięknie wydana więc warta swojej ceny, ale również wartościowa. Nic innego jak tylko dojść do takiej perfekcji ;) Moje rolety drewniane w domu wiem teraz przynajmniej jak czyścić i sposób na mycie okien z wykorzystaniem gliceryny genialny już go wypróbowałam. Jeden minus lustro, żeby nie parowało ... raczej męska pinka do golenia nie zdała w moim przypadku rezultatu, ale może coś źle zrobiłam ... bardzo możliwe ... polecam każdemu

lena111 | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Poradniki

Poradnik wręcz perfekcyjny. Perfekcyjne zdjęcia oraz perfekcyjne opisy. Książkę tą od zawsze chciałam posiadać. To dla mnie taka biblia nowoczesnej pani domu. Zabrakło mi jedynie pewnych schematów i rozpisek, które otrzymywały uczestniczki w programie, gdyż dużo rzeczy robię wg schematów.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lisa Unger
    45. rocznica
    urodzin
    Ilu ludzi troszczy się o was tak naprawdę? I nie chodzi mi o tych, z którymi miło jest przebywać, a także nie o tych, których kochacie i którym wierzycie. Ale ludzi, którzy dobrze się czują, kiedy jesteście szczęśliwi i odnosicie sukcesy, a źle, kiedy wam się nie układa, albo przechodzicie trudny ok... pokaż więcej
  • Tadeusz Słobodzianek
    60. rocznica
  • Ron McLarty
    68. rocznica
    urodzin
    Ludzie, których kochasz, potrafią cię podnieść na duchu i potrafią zamącić ci w głowie. Rozumienie ich nie wydaje się takie ważne, kiedy są w twoich myślach. To dlatego miłość powinna być łatwa.
  • Alfred Elton van Vogt
    79. rocznica
  • Ludwig Wittgenstein
    126. rocznica
    urodzin
    Granice naszego języka oznaczają granice naszego świata.
  • Sławomir Łubiński
    81. rocznica
  • Morris West
    99. rocznica
    urodzin
    Samotność to nic nowego. Prędzej czy później dotyka każdego z nas. Umierają przyjaciele, członkowie naszych rodzin, kochankowie i mężowie także.
  • Hubert Selby
    11. rocznica
    śmierci
    Zaraz! Boże wszechmogący wygląda na to że całe dotychczasowe życie upłynęło jej na czekaniu. Czekaniu na co???? Czekaniu na to by zacząć żyć. Tak, zgadza się, czekała na to by zacząć żyć. (...) Wszystko co robiła było jedynie próbą generalną przed życiem.
  • Bjørnstjerne Bjørnson
    105. rocznica