Tadeusz Nalepa. Breakout Absolutnie

Okładka książki Tadeusz Nalepa. Breakout Absolutnie Wiesław Królikowski
Okładka książki Tadeusz Nalepa. Breakout Absolutnie
Wiesław Królikowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Iskry
2008-01-01
1993-01-01
muzyka jazz biografia

Czytając tę książkę spodziewałem się czegoś innego, czegoś więcej, walki z opresją PRL-u, niesamowitych przygód rockersów tamtych czasów, jakiegoś pazura, dostałem z lekka nadętego bufona, który za alkohol potrafił wypierdolić muzyka z zespołu, zmieniał ich jak skarpetki, cały czas ja ja ja a nie my, jakby świat wokoło niego nie istniał. Graliśmy tam i tam, ale co z tego jak nie masz z tym związanej dobrej historii, a za granicą poszliśmy na świetne koncerty, ok..... to jak było ??!! . A na wschodzie to trzeba było dużo chlać, i tyle, trasa koncertowa w pigułce. Nie wiem, może trochę demonizuję tą całą historię, bo kilka ciekawych spostrzeżeń się z niej przewinęło, ale to zdecydowanie książką dla oddanego po całości fana, a nie dla kogoś, kto oczekuje historii pobocznych, klimatów tamtego okresu. Technikalia technikalia.

Biografia ojca Polskiego Bluesa jest Biografią kompletną oraz szczerą pod każdym względem.Jesli chodzi o aspekty muzyczne oraz życiowe artysty jakim był Tadeusz Nalepa.Rzecz dla każdego miłośnika muzyki .Bogata w fakty i historie oraz opis wszystkich albumów zespołu Breakout oraz tych solowych dokonań po rozpadzie zespołu.Duzo archiwalnych fotografii ..... Całość jest niczym Rzeka dzieciństwa o której śpiewa Tadeusz (osoby w temacie wiedzą o co chodzi) Dzięki takiej książce pamięć o Tadeuszu Nalepie nigdy nie zginie.Ksiazka z gatunku takich do których będę wracał .

1915

Cóż za nadęty bobek.

Cóż za nadęty bobek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tadeusz. Facet mojego życia, gdyby sam jeszcze żył.

Szczerze mówiąc do pewnego czasu słuchałam po prostu jego muzyki, aż natrafiłam na film, wywiad właściwie i zainteresowała mnie jego osoba. Od razu uderzyło mnie to jaki jest zdystansowany i pewny siebie. Pech chciał, że po krótkim czasie trafiłam na tę książkę.

Podświadomie liczyłam chyba na coś bardziej ckliwego, ale bez przesady. Nalepa to prawdziwa osoba, a nie postać literatury czy filmu, więc moje oczekiwania zwyczajnie nie mogły zostać spełnione.

Poza rozmową z Tadeuszem bardzo podobały mi się przerywniki w postaci wspomnień osób z jego bliskiego kręgu. Każdy w zasadzie mówi o nim trochę inaczej, jeden określił go niezbyt „zabawowym” typem, a drugi wręcz odwrotnie. Jest jednak jedna wspólna cecha. Tadeusz to silna osobowość, typ przywódcy, muzyka (nie artysty),nie tyle wierzącego w swoje siły, ale będącego o niej przekonanym.
Na pewno nie wyłania się z tej książki człowiek łatwy do zrozumienia czy koegzystowania. Taki trochę typowy „twardziel” nie akceptujący żadnych kompromisów. Przyznam szczerze, dla mnie postawa imponująca, w świecie damsko-męskim, ale również w świecie zawodowym.

Nie wiem czy można się zainspirować, zmienić cokolwiek w swojej własnej postawie - wg mnie chyba nie. Z takim charakterem trzeba już przyjść na świat. A sukces takiej muzyki w tych czasach... cóż, czasy się zmieniły. To chyba wiele tłumaczy.

Polecam dla fanów Nalepy jako osoby, bo głównie to przewija się w książce. Jeśli nie dosłownie, to nawet między wersami. Oczywiście jeśli ktoś uważnie śledził historie jego zespołów to tez będzie smaczny kąsek, bo wszystkie zmiany, kłótnie, powody tych nieporozumień, samo zdanie Tadeusza na ten temat, są tutaj poruszone. Mnie to jednak nigdy szczególnie nie interesowało.

Tadeusz. Facet mojego życia, gdyby sam jeszcze żył.

Podświadomie liczyłam chyba na coś bardziej ckliwego, ale...

Jestem fanem muzyki rockowej, przeczytałem trochę biografii i ta zdecydowanie nie należy do moich ulubionych.

Przyjemna podróż w głąb historii polskiego rocka. Plus za ładne wydanie okraszone wieloma ciekawymi fotografiami.

Zachwycona jestem. Absolutnie!

Zachwycona jestem. Absolutnie!

Tylko dla zagorzałych fanów Nalepy.

Tylko dla zagorzałych fanów Nalepy.

Polecam , fanom Nalepy , bardzo dobra ksiażka !

Polecam , fanom Nalepy , bardzo dobra ksiażka !

Nie przepadam za książkami napisanymi w formie wywiadu, ponieważ zawierają (tak jak w tym przypadku) bardzo dużo informacji, ale w ogólnym zarysie. Nie można się z czymś bardziej zapoznać, bo za chwilę zostaje to pominięte przez następne pytanie, wypowiedź.
Ogólnie bardzo ciekawa. Bezpośrednio mamy kontakt z osobą omawianą, Tadeuszem Nalepą. Można go poznać poprzez jego opinie, wypowiedzi i mieć wgląd na to jak postrzega swoją karierę muzyczną przez pryzmat lat.
Pozycja warta uwagi. Polecam.

• Muzyka
  • Niedokończone