T. Love. Potrzebuję wczoraj. Oficjalna biografia

Wydawnictwo: Lampa i Iskra Boża

Biografia pokazuje podziemną historię alternatywnej kapeli rockowej na tle historii społeczno-politycznej PRL i jej karierę już w III RP. Zawiera dużo zabawnych anegdot z życia T.Love, aczkolwiek został zarazem zachowany odpowiedni umiar, jeśli chodzi o sferę prywatną: "Jeden z muzyków niechęć do zwierzeń tłumaczy w ten sposób - Każdy albo miał żonę, albo ma żonę albo będzie miał żonę, a to wystarczający powód, żeby za dużo o tym nie mówić." - można przeczytać w tekście.

Na potrzeby napisania biografii T.Love odbyto kilkadziesiąt rozmów z dawnymi i aktualnymi członkami zespołu oraz osobami krążącymi na jego orbicie. Wypowiadają się zatem także np. reżyser nagradzanego filmu Warszawa Dariusz Gajewski, (który miał nawet grać w pierwszym składzie T.Love Alternative, ale wybrał kino), szef festiwali jarocińskich Walter Chełstowski, czy poeta Marcin Świetlicki, który zapamiętał pierwszy występ T.Love w Jarocinie w 1983 r.

Nowością w tradycji biografii muzycznych jest załącznik w postaci refleksji szefa aktualnego fanklubu zespołu Marcina Siwego Styczyńskiego, który nakreślił m.in. sylwetki najbardziej aktywnych uczestników forum internetowego www.t-love.art.pl

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,19423,eid,20384,tytul,T-L...(?)

Samson Miodek | 2018-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2018

"Podobno dzisiaj już nikt nie słucha tekstów. Słowa piosenki nieistotne są. Ja jednak ciągle tutaj żyję tutaj mieszkam i w tym momencie chciałbym ci powiedzieć coś..."

Wspaniale było sobie przypomnieć!
Do piętnastego roku życia słuchałem rzeczy do których wstyd się przyznać. W roku 1994 dostałem od kuzyna Cześka cztery kasety magnetofonowe: Kazik- Spalam się, T.LOVE- Prymityw, oraz Shout i Universe, dwóch ostatnich nawet nie pamiętam, dwie pierwsze zmieniły moje życie. Książka przeniosła mnie znowu do tamtych beztroskich dni gdy katowałem na swoim "jamniku" Phillipsa kasety: Prymityw, King, Dzieci Rewolucji oraz Al Capone, ostatnia T.Love którą kupiłem.
Książka to nie tylko biografia zespołu, ale i kronika historyczna z której dowiemy się jak się żyło w latach 1978/2004, dzięki lekturze nabrałem jeszcze większego szacunku i sympatii do Muńka (no przeGigant!)
Ale pada w niej i takie zdanie "Każdy albo miał żonę, albo ma żonę albo będzie miał żonę, a to wystarczający powód, żeby...

maobmaze | 2017-11-14
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane

W T.LOVE grało dziesiątki muzyków, jednak jedyną osobą która została z początkowego składu jest lider zespołu- Muniek Staszczyk. Bez wątpienia fani zespołu będą zadowoleni z tej pozycji. Biografia jest przepełniona zdjęciami, dyskografią i fragmentami piosenek. Dołączona jest nawet płyta z koncertu "T.LOVE za kratami" oraz dokument "Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym".
Autorka w ciekawy sposób przedstawia czytelnikowi trzydziestopięcioletnią historię zespołu. Nie spodziewałam się, że powstawanie, budowanie swojej pozycji na rynku, wzloty i upadki T.LOVE będą tak ciekawe. Wszystko co jest zawarte w biografii jest szczere i z głębi serca, bez wątpienia nikt nie mydli nam oczu. Najciekawsze były według mnie wypowiedzi bohaterów książki. Mają w sobie pewnego rodzaju luz, przez co historie przez nich opowiadane wręcz się chłonie.
Jak można się domyślić w zespole było wiele konfliktów o których otwarcie napisane jest w biografii.
Dzięki tej książce poznałam kilka...

Bartek | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Bardzo ciekawa plejada wspomnień. Opowiedziana ze wszystkich perspektyw, spisana ze swadą, bez ukrywania sytuacji złych i konfliktów, które przez tyle lat istnienia zespołu musiały się przecież zdarzać. Podróż przez gówniarski (a potem zmęczony) T.Love Alternative, ogromny sukces lat dziewięćdziesiątych odrodzonego T.Love (bez Alternative), wypalenia artystyczne i skoki kreatywności. Wszystko bardzo szczere i dojrzałe. Świetne to zwieńczenie długiej,(zakończonej już prawie) historii. Polecam.

Michał Głowacz | 2017-09-25

Biografia fanowska. Raczej słaba, niezbyt wnikliwa. Autorka oparła się na tym, co w rozmowach opowiedzieli jej wybrani (byli i obecni) członkowie zespołu. Brakuje nieco spojrzenia od zewnątrz. Plusem natomiast jest płyta dołączona do książki, zawierająca trudno dostępne nagrania z Muńkiem Staszczykiem na wokalu (T.Love'u jako takiego na płycie jest mało, ale i tak jest to fajna ciekawostka muzyczna).

Pajqa | 2018-04-15
wozniowald | 2018-01-27