Satysfakcja - Historia zespołu The Rolling Stones

Seria: Biografie Niezwykłe
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
muzyka, rolling stones, biografia, rock
Paweł

Historia zespołu The Rolling Stones od początku jego istnienia do późnych lat 80. Napisana ciekawym językiem, zabiera czytelników w podróż do poznania jednej z najważniejszej grup rockowych wszechczasów.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www.kroliczajama.pl

Katarzyna Busłowska | 2019-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019, Muzyka
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Wydana w 1989 roku biografia The Rolling Stones „Satysfakcja” pióra dziennikarza i tłumacza Daniela Wyszogrodzkiego doczekała się wielu wznowień i uznawana jest za kultową. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana Stonesów.

Myślę, że pierwsze, na co zwraca się uwagę podczas czytania to język. Doskonale widać, że książka napisana była 30 lat temu. To jest dość grzecznie opisana historia bardzo niegrzecznego zespołu. Wspomniano o zbiorowej histerii na punkcie Stonesów, o narkotykach, procesach sądowych, a nawet o „siusianiu” w publicznym miejscu, za co również zostali ukarani przez policję. Jeżeli Motley Crue mieli swoją Dekadę Dekadencji, to Stonesi mieli tych dekad kilka.

To, co moim zdaniem czyni The Rolling Stones największym zespołem na świecie, to fakt, że przetrwali tak długo w prawie oryginalnym składzie. Nie rozpadli się jak Beatlesi. Żaden z nich nie nagrywał solo pod szyldem zespołu, jak Axl Rose. Stonesi są rodziną, a wiadomo jak jest w rodzinie. Każdy jest inny. Nie...

Roman Dłużniewski | 2016-11-30

Autor musiał być wielkim fanem Stonesów. Ja do wielkich fanów nie należę i książka nie przyniosła mi spodziewanej Satisfaction.

daltonista | 2013-12-08

Zawsze wolałem słuchać muzyki niż o niej, czy o jej wykonawcach czytać. The Rolling Stones, to mój rockowy numer jeden dlatego też zrobiłem wyjątek. Co prawda miałem dziewiętnaście lat czytając książkę Wyszogrodzkiego, ale do dziś pamiętam, że facet, który tak jak ja, uwielbia ich muzykę nie był bezkrytyczny w stosunku do muzyków. Książka jest ciekawa, łatwa w odbiorze i czyta się jak powieść. Mam wrażenie, że z chęcią przeczytałbym ja nawet nie będąc fanem zespołu. W wolnej chwili zapewne sięgnę po nowe, uzupełnione wydanie.

Martyna Urbaniak | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Szkoda, że cała książka nie jest napisana tak ciekawie jak jej pierwsza połowa i posłowie (nie pomijajcie go, warto!) - byłabym wtedy skłonna dać jej nawet do dziewięciu gwiazdek i miejsce w "ulubionych". Chwilami nie podobała mi się stronniczość autora, kiedy oceniał inne zespoły, w końcu jest to książka o Stonesach. Z drugiej strony jest napisana niesamowicie interesująca, pełna zabawnych i pikantnych anegdot - po prostu bezkompromisowo. I za to ją sobie cenię.