Tajemnica śmierci i bogactw H.Himmlera

SS-1 - the unlikely death of Heinrich Himmler Schutzstaffeln-eins
83-913460-3-X
historyczna
hunter

SS-Reichsführer Heinrich Himmler, aresztowany przez Brytyjczyków 22 maja 1945 r., dzień później popełnił samobójstwo, rozgryzając ampułkę z trucizną. Jak to możliwe, że Himmler, wytrawny organizator, spiskowiec i intrygant tak łatwo wpadł w ręce aliantów w lesie pod Lüneburgiem? Dlaczego zabił się, choć 5 maja 1945 r. zarzekał się: "z pewnością nie popełnię samobójstwa"? Dlaczego w grudniu 1945 r. wydobyto jego ciało z grobu i poddano powtórnej kremacji? Hugh Thomas, poszukując wyjaśnienia tej kwestii, odkrył labirynt korupcji, zawiłych powiązań wielkiej finansjery, dowody politycznego hazardu i międzynarodowej intrygi.

infantka | 2012-11-08
blackorchid Kasia | 2012-08-08