Podbój Meksyku

Conquest. Montezuma, Cortes and the Fall of The Old Mexico
83-7132-234-8
historia
Getos

Książka jest opowieścią o tym, jak mały oddział awanturników walczył przeciw wielkiej, statycznej monarchii. Stanowi ona także studium zderzeń dwóch imperiów, zamieszkanych przez ludzi obdarzonych wyobraźnią i pomysłowością. Mimo znaczących różnic miały one kilka cech wspólnych: otaczały czcią wiele rzeczy, podbiły inne ludy i lubowały się w ceremoniach. Przykładając współczesne kryteria, oba odznaczały się okrucieństwem, ale i wysoko rozwiniętą kulturą.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/

Leehoo | 2017-08-27
Przeczytana: 1999 rok

Jedna z najważniejszych prac dotyczących tematu i dzieło życia autora. Dzieło wybitne, pełny obraz podboju starej, bogatej i niezwykłej cywilizacji przez grupkę awanturników. Pełne nostalgii, emocji, plastycznych opisów i cytatów. Jedna z tych książek, którą przeczytać, przeżyć i pokochać - trzeba koniecznie.

Virginia Macholl | 2018-01-19
Rebe | 2017-12-26