Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności

Getting Things Done
9788324619993
psychologia
poradniki

Program Getting Things Done (GTD) powstał właśnie po to, byś mógł wreszcie zwolnić tempo, zrezygnować z przytłaczających obowiązków i uwolnić się od wiecznej presji zegarka. Jest to najbardziej spójny, intuicyjny i wydajny system racjonalizacji zadań, jak istnieje w chwili obecnej na rynku. Wyobraź sobie, że w kilka tygodni osiągasz wewnętrzną równowagę, harmonię, a co za tym idzie, lepsze...

a co za tym idzie, lepsze wyniki.
Czy nie szkoda Ci czasu, by ciągle cierpieć na jego brak? Koniec z pogonią za uciekającymi terminami.

źródło opisu: http://www.ksiazki.mistrzowie-pióra-oświeceniain...(?)

Cezar Kolcz | 2018-09-16
Przeczytana: 16 września 2018

Ta książka jest dobra ale nie dla typowego Kowalskiego. Prezesi firm którzy mają dużo spraw papierkowych na głowie - to lektura dla was! Pomoże Wam uporządkować wszystko i wszystkich :)

Ewwaaa92 | 2013-07-29

EDIT: Jednak dałam książce drugą szansę. W międzyczasie poczytałam też trochę o metodzie GTD w Internecie i bardziej się do niej przekonałam. Po drugim przeczytaniu łatwiej jest zrozumieć zasady metody i zacząć wcielać je w życie (dostosowując je do swoich potrzeb), co przynosi bardzo dobre skutki, pomaga lepiej się zorganizować i zachować "spokój ducha" każdego dnia. :)

Tym niemniej pierwsze zetknięcie z nią może początkowo odrzucić, ze względu na specyficzny język i wydające się z początku skomplikowane zasady, dlatego zachowuję poniżej starą opinię, którą napisałam po pierwszym przeczytaniu książki:

***

Bardzo się napaliłam na tę książkę, bo miała bardzo pozytywne opinie, ale jednak się nieco rozczarowałam po jej przeczytaniu. Głównie dlatego, że nie jestem grupą docelową tej publikacji.

Teoretycznie metodę GTD można wykorzystać także do lepszego zorganizowania się w życiu osobistym, ale wydaje mi się, że książka przyda się raczej osobom na wyższych stanowiskach w firmie,...

Przemysław Zyra | 2018-06-14
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Zasiadłem do książki z dość dużymi oczekiwaniami. Okazało się, że kolejny raz trafiłem na "nadmuchany produkt". Czemu nadmuchany? Wydaje mi się, że system proponowany przez autora można spokojnie opisać na jednej kartce. I to wystarczy. Mądrej głowie dość po słowie jak mówią. Tu mamy wyjaśniane poszczególne słowa z rozciąga całą treść na blisko 400 stron. Po przeczytaniu całości człowiek ma już dość tego systemu. Może ideą przyświecającą autorowi było implementowanie przez powtarzanie. Czytelnik przeczyta o czymś 10 razy przy czym opisane różnymi słowami - i od razu zacznie tak działać? Myślę, że nie koniecznie tak to działa.

Niemniej nie można przekreślać samego systemu opisanego przez autora (funkcjonującego u wielu ludzi podświadomie) i jego analizy działań ludzi i pracowników. Z pewnością rady mogą być przydatne i pomocne. Mi najbardziej spodobał się system 43 folderów - pomagający porządkować otaczającą przestrzeń. Myślę, że wśród wielu książek coachingowych i mentorskich ta...

Alicya Oss | 2014-03-05

Zarządzanie sobą w czasie, metoda Getting Things Done - David Allen

XXI wiek to wiek informacji, konkurencji i ciągłej zmiany. Firmy wciąż morfują dopasowując się do zaistniałych warunków. Podobnie pracownicy, wciąż dostosowują się do nowych celów. Biznes zmienił się w płynną masę, goniącą wciąż za uciekającymi sekundami. Nie powinniśmy udawać, że nie ma to wpływu na naszą efektywność, wypalenie zawodowe i stres. Kto z nas bowiem robi w pracy to, do czego faktycznie został zatrudniony? Kto z nas nie goni wciąż za uciekającymi terminami? Kto z nas nie bije się wciąż z myślą, że każdy, zakończony nawet projekt, można było zrobić lepiej na miliard sposobów? Dlatego też poszukiwania metod pracy, które pozwoliłyby na oszczędzanie energii i zwiększanie efektywności, są na wagę złota. Stąd popularność metody samorozwoju związanej z zarządzaniem sobą w czasie.

Na podstawie ponad dwudziestoletnich...

Izoldka | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Autor podszedł do zagadnienia samodyscypliny w pracy z praktycznej strony. Mimo, że w książce jest dużo treści oraz wiele powtórzeń, to jednak te proste zasady są w stanie uporządkować nasze bieżące zadania. Myślę jednak, że treść książki nie jest łatwa w odbiorze, trzeba się nad nią skupić i dokładnie analizować. Z tego też powodu nie nadaje się do czytania np. w pociągu, kiedy coś nas stale rozprasza. Dla lepszego zrozumienia zasad autora zamierzam jeszcze raz sięgnąć po tę lekturę.

Ula | 2015-03-02

Książka napisana "po amerykańsku", to znaczy główne założenia przekazuje na początku, a potem je powtarza jeszcze 10 razy w różnych kombinacjach. Od czasu do czasu wracam do poszczególnych rozdziałów, bo przedstawione rozwiązania są pomysłowe i rozsądne, ale nie miałam potrzeby (ani cierpliwości) wdrażać całego systemu od A do Z. Wydaje mi się, że książka ta jest skierowana bardziej do ludzi, którzy toną w nawale spraw, list rzeczy do załatwienia, maili itp. i szukają ratunku, niż do maniaków "self-help", którzy o organizowaniu swojego życia przeczytali już niejeden poradnik.

Kuba | 2015-02-22
Przeczytana: luty 2015

Jako źródło kilku cennych rad dotyczących zarządzaniem sprawami wszelakimi i organizacją - bardzo dobra.
Jako książka - bardzo słaba. Można by ją wielokrotnie skrócić bez utraty wartości.

Męczyłem się z nią strasznie, ale kilka cennych wskazówek wprowadziłem w życie.

Antagonista Esklaważu | 2017-06-19
Na półkach: Przeczytane, Mam audiobooka

Typowe dla gatunku wodolejstwo. Lepiej sobie poczytać darmowe artykuły w internecie.

Sniffer | 2013-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2013

Książka bardzo dobra, ukazuje w jak prosty sposób możemy kontrolować swoje sprawy osobiste i służbowe jednocześnie zwiększając swoją efektywność.

Mimo iż książka przeznaczona jest dla każdego, od ucznia po menadżera czy kierownika większej firmy, to jednak całkowite wdrożenie systemu z pewnością przyniesie więcej korzyści ludziom, którzy faktycznie mają wiele na głowie. Po przeczytaniu tej książki uświadomiłem sobie, że tak naprawdę mam dość mało projektów, w których biorę czynny udział.

W książce wiele rzeczy się też powtarza, kilkukrotnie przekazywana nam jest ta sama wiedza, czasami jedynie w odrobinę inny sposób, zapewne ma to swoje uzasadnienie - materiał powtarzany kilkukrotnie łatwiej nam będzie przyswoić a tym bardziej wdrożyć we własne życie.

Uważam, że jest to bardzo dobra pozycja dla wszystkich menadżerów, ale i młodzi ludzie zaczynający dopiero życie w ciągłym biegu, również mogą wyciągnąć z niej dobre lekcje. Autor zresztą sam podkreśla, że nawet jeżeli nie...

Artur | 2018-09-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Niniejsza pozycja pozwoliła mi w końcu wykonać czynności, które kłębiły się w mojej głowie od lat; samo ich wykonanie zajęło maksymalnie dwa tygodnie...

Książka pokazuje jak można oczyścić umysł z "gnębiących" nas spraw, jak za pomocą systemu uwolnić swój umysł i zacząć żyć "tu i teraz".

Polecam każdemu, bez względu na to czy jest przedsiębiorcą, czy nie. Kiedy zaufasz temu systemowi, to w którymś momencie zauważysz lekkość swojego ducha i nie będziesz mogła/mógł żyć bez organizacji informacji.

Jako implementację GTD polecam aplikację Nozbe. Próbowałem też papierowego Multiplanera, który jest niesamowity, ale jednak jest to kolejny element, który trzeba nosić przy sobie, a Nozbe instaluje się w telefonie i nigdy nas nie opuszcza.