Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności

poradniki
9788324619993
Marcin Kapela
psychologia

Bardzo praktyczne podejście. Zmieniłam swój system spraw przychodzących.

Prawdopodobnie jedna z najważniejszych "samorozwojowych" pozycji jakie przeczytałem. Pozwoliła mi uporządkować swoje działania i wprowadzić mechanizm, który sprawia, że jestem po prostu efektywniejszy. To nie tylko książka do czytania, ale również do wprowadzania zmian w swoim życiu. Polecam!

Autor rozbiera na czynniki pierwsze cały proces produktywności i organizowania sobie pracy czy życia codziennego. Dla mnie jest to bardzo ważna książka, ponieważ bardzo pomogła mi uzmysłowić sobie pewne negatywne schematy postępowania i pozwoliła na uporządkowanie całego procesu GTD. Książkę czyta się trochę topornie, jest napisana ciężkim językiem, ale zdecydowanie polecam.

Mnóstwo lania wody, mało konkretów. Mam wrażenie, że rozwiązanie problemu proponowane przez autora jest bardziej skomplikowane, niż sam problem.

Książka przedstawia pewien model planowania swojej pracy oraz panowania nad dużą liczbą zobowiązań (zarówno zawodowych jak i prywatnych). Zaprezentowane metody być może są efektywne i nawet wykorzystałem kilka pomysłów w moim prywatnym systemie organizacyjnym. Jednak po lekturze całości odnoszę wrażenie, że to jedynie książkowa wersja artykułu w stylu '20 sposobów jak żyć...

Pozycja dla każdego kto chce się lepiej samozorganizować.

Trochę przegadana, w mojej ocenie można było krócej :) Niemniej jednak nie można odmówić wartości treści. Jak zauważa sam autor, GTD nie jest odkrywaniem Ameryki, raczej drogowskazem jak mądrze korzystać z podstawowych narzędzi wspierających organizację własnych spraw. Na końcu istotne jest, że żadna z książek nie zrobi tego za nas. GTD to pewien sposób funkcjonowania,...

W książce znalazłem kilka ciekawych rozwiązań, które skutecznie wdrożyłem w życie. Ważne przy tym być konsekwentnym, bo w innym przypadku to strata czasu i energii.

Niemniej jednak uważam, że książka jest przegadana. Dwie trzecie treści to lanie wody i gmatwanie rzeczy, które zdają się być proste, ale po wyjaśnieniach stają się niepotrzebnie skomplikowane.

Odnalazłam w niej kilka pomysłów, które wprowadziłam w życie. Polecam dla osób z trudnością w zarządzaniu swoją pracą lub zainteresowanych tym obszarem.
Oceniłam na 6, ponieważ wiele rzeczy już znałam i stosowałam. Poza tym uważam, że była dość "rozwleczona" - można było skondensować informacje w niej zawarte :)

Przyznam, że miałam wiele zapału, żeby poukładać swoje sprawy, myśli, działania i zapanować nad chaosem, ale w połowie się poddałam. Świetny jest ten system, ale chyba jednak nie dla mnie ;)

2 107
    1 181
  • Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Rozwój

David Allen Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności Zobacz więcej