Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności

David Allen poradniki 336 str.
Getting Things Done

Helion
poradniki
psychologia

Kup książkę

Koncepcja fajna, wiem jak udoskonalić zarządzanie moimi dotychczasowymi listami ToDo.
Pozycja dość mocno 'napompowana' w treść co zdecydowanie na minus.

Świetny poradnik, który w moim przypdku wniósł wiele pozytywnych zmian.
Spotkałem się z recezją, że albo akceptujesz sposób organizacji czasu i zadań przedstawiony w poradniku lub nie i odrzucasz ten sposób "myślenia" - zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100 %. Nie da się tego robić od czasu do czasu lub co 2 dni.

Metoda GTD wydaje się bardzo skuteczna, zaś książka dobrze wprowadza czytelnika w prawidła jej stosowania.

Dobry poradnik, który albo się stosuje albo odrzuca. Nie można wykorzystywać tych metod "co drugi dzień". Albo wóz albo przewóz. Konsekwencja powyżej normy -niezbędna.
Założenie, jak u Tracego w "Zjedz tę żabę" i u Coveya "Siedem nawyków skutecznego działania". Cel, kolejność działań, aktywności. Wszystko podane bardzo estetycznie i z gustem 😉.

Książka o ciekawej koncepcji, podana w dość przystępnej formie, ale śmiało możnaby ją odchudzić o ok 80-90% by wycisnąć esencję pozbawioną typowo coachingowego-możeszwszystkojesteśzwycięzcą biadolenia ;)

Publikacja mówi dużo o skuteczności w działaniu. A dokładnie o skuteczności w nabijaniu w butelkę czytelników i robieniu na nich kasy przez autora.

Getting Things Done to system dobry i skuteczny. Niestety sama książka jest przegadana i strasznie rozwleczona - przydałoby się jej znaczne skrócenie.

Podoba mi się podejście do organizowania spraw przedstawione w metodzie GTD. Powoli wdrażam poszczególne elementy (nie potrafię tak na hura zastosować wszystkiego). Przez czas czytania tego poradnika oraz stopniowego wdrażania porad zauważyłem to o czym Dawid Allen wspomniał w jednym z rozdziałów. Mianowicie czuję lekką irytację gdy chcę coś załatwić, prostą rzecz, ale jest...

Nie wiem, czy dzięki wdrożonej metodologii stałem się bardziej efektywny, ale wiem za to, że spis wszystkich zadań kontrolowany i regularnie przeglądany rzeczywiście mi pomaga i zmniejsza u mnie poczucie stresu oraz niepanowania nad własnym życiem.Oczywiście nie udało mi się wdrożyć wszystkich metod przedstawionych w książce, ale myślę, że będę jeszcze do niej...

Przeczytać to jedno, ale teraz jeszcze trzeba to dobrze wdrożyć w życie. Polecam każdemu. Poczucie spokoju, które daje metoda GTD jest jest wspaniałe.

1 726
    1 015
  • Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • Audiobook

David Allen Getting Things Done, czyli sztuka...