Cienie sukuba

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Georgina Kincaid (tom 5)
Wydawnictwo: Amber
Succubus Shadows
horror/ cienie subkuba/
horror
Dorota_1988

Dziewczyna nie powinna przesadzać z alkoholem. Zwłaszcza jeśli jest sukubem. I zwłaszcza na imprezie, na której jest jej eks z nową narzeczoną. A to niestety przydarza się Georginie. Chyba dlatego zgadza się zostać druhną na ślubie swojego śmiertelnego byłego chłopaka. Ale dziwne wizje, których doświadcza od czasu przyjęcia, to już raczej nie efekt jednego drinka za dużo. Chyba kryje się za...

A to niestety przydarza się Georginie. Chyba dlatego zgadza się zostać druhną na ślubie swojego śmiertelnego byłego chłopaka. Ale dziwne wizje, których doświadcza od czasu przyjęcia, to już raczej nie efekt jednego drinka za dużo. Chyba kryje się za nimi jakaś diabelska sztuczka. Wkrótce Georgina nie będzie miała już czasu rozpamiętywać miłosnego zawodu. Musi zebrać całą swoją demoniczną moc do walki z tajemniczą siłą, która wciąga ją w jakiś upiorny obcy wymiar…

oneofakind | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Autorka tym razem uchyla nam rąbka tajemnicy, związanej z przeszłością Georginy. Dowiadujemy się jakie okoliczności ukształtowały charakter i jej podejście do życia. I niewątpliwie jest to dużym plusem tej części. Końcówka jak zwykle mnie zaskoczyła, i pomimo że książka nie powaliła mnie na kolana, z ciekawością sięgnę po następna część, aby dowiedzieć się, co tym razem w życiu sukuba może się namieszać i jak zakończy się ta seria.

'"Wiedzę niszczyli ci, którzy byli zbyt głupi, aby zrozumieć, co czynią."

Nanette | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta część podobała mi się trochę mniej od poprzedniej. Georgina ciągle jest przybita, wszystko ją dołuje i robi dobrą minę do złej gry.
W tym tomie na główna bohaterka zostaje porwana do krainy snów, gdzie dzieci Nyx torturują ją za pomocą koszmarów. Oczywiście dzielny Dream Team, czyli przyjaciele Georgie (w tym jej szef i anioł) niezwłocznie ruszają na jej poszukiwania. Angażują w to też Setha.
Co mi się nie podobało, to rozwlekłe sny Georginy. Pomimo, że to na nich opierał się ten tom, uważam wydarzenia aktualne za dużo ciekawsze, niż to, co się wydarzyło w przeszłości (prawdziwe czy fałszywe). Podobała mi się natomiast postawa Romana i nie miałabym nic przeciwko jego związkowi z G.
W sumie to jestem zadowolona, że seria zmierza ku końcowi. Książki robią się szablonowe, a ja wciąż czekam na to coś, wielkie bum (i coś poza zrywaniem i wracaniem do Setha, sorry facet, robisz się nudny).

Alina | 2011-02-04
Przeczytana: 21 stycznia 2011

Mogę szczerze powiedzieć, że mam lekkiego świra na punkcie tej serii i zorientowałam się dopiero przy trzecim tomie, gdy już było za późno na leczenie się. "Cienie sukuba" to piąta z kolei część, niestety przedostatnia, jak się doszukałam na stronie autorki...

Cała seria opowiada o Georginie Kincaid, sukubie, która nie jest zadowolona ze swojego fachu, ma miękkie serce, co sprawia, że nie chce dewastować dobrych duszy i woli do reszty niszczyć tylko te złe, a to i tak w momentach, gdy brakuje jej energii. Gdy do Seattle przyjeżdża autor jej ulubionych książek, zakochuje się w nim, co po jakimś czasie on odwzajemnia. Jednak różnice "gatunkowe" sprawiają, że ich związek jest co najmniej skomplikowany. W dodatku Georgina ma wyjątkowo kiepski rok - ciągle przydarza jej się coś złego i nadprzyrodzonego - to zakochuje się w niej nefilim, a ona pomaga zniszczyć jego siostrę, to uwzięła się na nią Nyx, a to dzieci Nyx w ramach zemsty, a to jeden z bogów rozprowadza nielegalnie swoją krew...

BlackCherry | 2011-01-30
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

szczerze? czekałam z niecierpliwością, rozczarowanie tym większe. za dużo smętów, za mało akcji, niestety. końcówka całkiem całkiem, choć powiem szczerze, że chyba jednak wolałabym widzieć w roli partnera Georginy Romana, Seth mi się przejadł.

Sabina | 2011-01-17

Tak sie nie robi! Nie kończy się książek w takim momencie ;D ale jest świetna, pochłonęłam ją w pare godzin ^^

Marika | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

„Jeszcze tylko kilka stron i idę spać”... I tym sposobem, kilkadziesiąt stron później, skończyłam czytać piątą część przygód sukuba o drugiej w nocy. :D

Wygląda na to, że nieszczęścia uczepiły się Georginy i nie zamierzają jej opuszczać. Nie dość, że po pijaku zgodziła się być druhną swojej przyjaciółki, która bierze ślub z facetem, którego ona kocha (!), to jeszcze zaczyna się dziać coś dziwnego.. i nie jest to coś, co rozpoznaje ona lub jakikolwiek inny nieśmiertelny. Jakaś siła z innego wymiaru próbuje swoich sztuczek na sukubie… a to może skończyć się fatalnie.

Jak zwykle nie brakuje zwrotów akcji i cały czas dzieje się coś ciekawego. Fajne jest też to, że dla odmiany poznajemy więcej szczegółów z dłuugiego życia Georginy. Którą, nawiasem mówiąc, po prostu uwielbiam. Jej poczucie humoru, jej teksty, jej przemyślenia.. wszystko to sprawia, że od książki naprawdę trudno się oderwać. I nie widzę innej opcji, niż dać 10/10 gwiazdek. Znowu.

Po przeczytaniu przedostatniej już...

myślnik | 2013-03-23
Przeczytana: 2011 rok

Poddać się bez walki nie leży w naturze Georginy. Ale czasami trzeba odpuścić,przez wzgląd na innych. Czasami cały świat wali się w posagach na głowę bez ostrzeżenia,odcinając całkowicie dopływ tlenu...ale i w tym jest logika i jakiś plan. Być lepszym demonem,dobrą nauczycielką,czytać między wierszami jak ci dają rady,nie pić alkoholu i wierzyć,że prawdziwa miłość naprawdę zwycięża wszystko nawet czas.

Majka | 2012-03-21
Przeczytana: 21 marca 2012

Jeszcze tylko jedna książka dzieli mnie od skończenia serii. Nie wiem czy czytać wolno, żeby dłużej trwało samo czytanie, czy szybko, żeby wiedzieć jak się skończy. Oto jest pytanie :)

Scarlett | 2011-12-24
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Ta seria należy do jednej z moich ulubionych. Ogólnie uwielbiam twórczość Richelle Mead. Jej niewymuszony pisarski styl, cięty język i mocne postacie kobiece. Może i wszystkie one są do siebie bliźniaczo podobne, ale w sumie można na to przymknąć oko skoro są dobrze stworzone.

Oczywiście seria opowiada o sukubie Georginie Kincaid, który to ów sukubem być nie chce. Marzy jej się biały płotek, gromadka dzieci, mąż i koty. Koty już ma, z resztą jest gorzej. Do tego Georgina ma słabość do artystów, szczególnie jednego pisarza Setha Mortensena.

W „Namiętności sukuba” Georgina za złe zachowanie zostaje zesłana do Vancouver w Kanadzie by rozpracowała sektę. Do tego jej Arcydemon znika bez śladu. Został przywołany, a to oznacza, że nie kto inny tylko Georgina musi go odnaleźć. W „Cieniach sukuba” wpada w sidła Oneroi – greckich bożków kontrolujących sny. Dzieci Nyx która pragnie zemsty. Oczywiście wszystko jest doprawione sporą dawką życia miłosnego Georginy. Bez tego by się nie...