Cudowna broń

Wydawnictwo: Amber
The Zap gun
kosmos, wojna
inirudebwoy

Rok 2004. Trwa zimna wojna między Blokiem Zachodnim a Wschodnim oraz wyścig zbrojeń. Ale zgodnie z porozumieniem z 2002 roku, wszelkie najnowocześniejsze typy uzbrojenia przerabianie są na zabawki i gadżety. Jednak wobec wspólnego zagrożenia, gdy na orbicie okołoziemskiej pojawiają się obce satelity, Wschód i Zachód decydują się działać wspólnie. Projektanci broni obu dotychczas rywalizujących bloków starają się razem opracować nowy sprzęt bojowy. Sięgając do własnej podświadomości i umysłów innych ludzi, udaje im się dokonać niezwykłego odkrycia. A wówczas niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać już nie tylko z Kosmosu.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: wydawca

Tutanchamon | 2015-03-27
Przeczytana: 27 marca 2015

Kto wcześniej czytał już jakieś powieści Dicka, tego w zasadzie nic nie zaskoczy - tradycyjnie wszystko jest nieprzewidywalne i, jak zawsze, gdy wydaje się, że udało nam się rozwiązać jakąś zagadkę lub jej część, to nagle wszystko przewraca się jak w kalejdoskopie :) "Cudowną broń" czytało mi się bardzo dobrze - sam początek i treść wydała mi się mocno absurdalna (nawet jak na Philipa K. Dicka), co wcale nie jest minusem tegoż dzieła. Chyba pierwszy raz widzę u autora tyle elementów humorystycznych, co też bardzo mi się spodobało. Generalnie nie jest to dzieło tak wybitne jak "Ubik" czy "Człowiek z Wysokiego Zamku", aczkolwiek myślę, że jest to pozycja, na którą warto poświęcić trochę czasu, choćby dlatego, żeby skonfrontować wizję lat 2003-2004 (akcja toczy się tym czasie) z tym, co miało miejsce naprawdę oraz przyjrzeć się temu, jak bardzo społeczeństwo w świecie Dicka podobne jest do naszego.

darlf | 2016-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2016

całkiem niezła ale widziałem lepsze

książek: 1991
Jahty | 2011-10-22