Krawiec z Panamy

The tailor of Panama
powieść
hunter

Inne wydania

Harry Pendel był niegdyś drobnym kanciarzem. Dziś jest krawcem, najlepszym w Panamie. Andrew Osnard to bezwzględny brytyjski szpieg. Szantażem zmusza Pendela do współpracy z wywiadem.Pendel werbuje informatorów, tworzy siatkę agentów. Odkrywa przygotowania do zamachu stanu i plany sprzedaży Kanału Panamskiegoi.Tylko że... wszystko jest wytworem jego wyobraźni. Do czasu, bo intryga, którą uknuł, zatacza coraz szersze kręgi i wkrótce wymyka mu się spod kontroli, grożąc wybuchem międzynarodowego konfliktu.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Linda | 2014-02-26

Troszkę się zawiodłam na tej książce strasznie trudno było ją do czytać do końca gdy ją wreszcie skończyłam byłam 100% że do niej nie wrócę. Nie wiem czemu autor tak dużo poświęca pisaniu myśli bohatera zakończenie też takie sobie "ni z gruszki ni z pietruszki"

Daniel Krawiec | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Miejscami powieść potrafi przykuć uwagę czytelnika i zręcznie wydłużyć drogę prowadzącą do finału sceny, co buduje naprawdę ciekawy klimat. Myślę, że dla fanów gatunku jest to pozycja obowiązkowa, co argumentować można chociażby szpiegowską przeszłością autora.

PMat | 2016-07-19
Na półkach: Fiction, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Przede wszystkim „Krawiec” zwraca uwagę świetnym stylem, to jedna z najlepiej napisanych powieści autora. Egzotyczne plenery Panamy wraz z gryzącą ironią w opisywaniu świata przedstawionego, zwłaszcza środowiska brytyjskiego wywiadu, sprawiają że ta powieść różni się nieco od pozostałych czytanych przeze mnie tytułów angielskiego klasyka. Być może zaważyła tu inspiracja "Naszym człowiekiem w Hawanie" Grahama Greene’a , zawierającym podobno wiele akcentów satyrycznych. Sam Le Carre ocenia "Krawca" jako jeden ze swoich najbardziej udanych utworów, ale w moim odczuciu to propozycja głównie dla koneserów twórczości kornwalijskiego pisarza.

Ania | 2014-01-22
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Ksiazka zaczynala sie bardzo fajnie, przyjemnie sie czytalo, zaskakujaca fabula, ale zblizajac sie pomalu do konca cos sie zepsulo i niestety nie poprawilo... :/ Z mocnej 7 zeszlo na slaba 6... szkoda, ale przeczytac mozna :)

bekjef | 2013-10-30
Przeczytana: 10 października 2013

Ciągnie mnie do tego autora, choć jego styl pisania wymaga niezłej koncentracji. Jego nie da sie czytać jeśli coś w pobliżu przeszkadza, rozprasza.

Karolina | 2010-09-16
Przeczytana: 13 czerwca 2010

Styl le Carre był dla mnie wyzwaniem, bo dotąd miałam możliwość czytać jego książki jedynie w oryginale. I mimo, że jego angielszczyzna jest dla mnie dość trudna to postaci, ich problemy i historia, w którą są wplątani są na tyle atrakcyjne, że nigdy nie byłam w stanie zrezygnować. I tym razem się nie zawiodłam. Świetne opisy: od garnituru, poprzez zamieszki uliczne, a kończąc na sprzątaniu po krwawym samobójstwie. Do tego szpiegostwo prawdziwe i te całkowicie wymyślone w głowie Pendela tak, że czasami sami nie wiemy które jest które.

EmaxDomina | 2013-09-30
Przeczytana: lipiec 2007

Rozkoszna książka o konfabulacji. O tym, jak pewien krawiec (skądinąd zdolny w swoim fachu) wplątał się w szpiegowską historię i bez złych intencji wykołował cały brytyjski wywiad. Film również dobry

nicholas | 2012-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 12 września 2012

Drugie spotkanie z Le Carre i trochę jestem zawiedziony. O ile początek zapowiadał się dobrze, to im dalej w las tym gorzej. Może tematyka nie moja. Nie wiem sam, przecież Le Carre to znakomity autor powieści szpiegowskich. Do mnie jakoś głęboko nie przemówił. Dla fanów na pewno będzie to uczta, natomiast reszta może, ale nie musi przeczytać.

Przemek | 2016-08-19
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Krawiec z Panamy tworzy rzeczywistość jak Sztukmistrz z Lublina. Tworzy ale niestety gubi się w tej nowej rzeczywistości. Dla dramaturgii książki to dobrze, bardzo dobrze. Ciekawe spojrzenie na konflikty międzynarodowe i pracę wywiadowczą.

Marcin Napierała | 2012-05-09
Przeczytana: 19 października 2012

Ekranizacja filmowa książki lepsza niż książka.