Rio Bravo

Okładka książki Rio Bravo Leigh Brackett
Okładka książki Rio Bravo
Leigh Brackett Wydawnictwo: Przygoda Seria: Westerny z "Przygody" powieść przygodowa
powieść przygodowa
Westerny z "Przygody"
Rio Bravo
Przygoda
1990-01-01
1990-01-01
Mieczysław Dutkiewicz
Dziki Zachód western Indianie traper westman powieść amerykańska XX w. Mieczysław Dutkiewicz klasyka literatura amerykańska

Pierwszy w życiu western, który przeczytałem. I śmiało mogę stwierdzić, że wolę je czytać niż oglądać. I mimo, że obejrzałem już parę razy w życiu Rio Bravo, podczas lektury nie miałem skojarzeń z filmem (jak w przypadku Batmana np.). Za to duży plus. :)

Opis zdecydowanie ułatwia odbiór książki.

Opis zdecydowanie ułatwia odbiór książki.

Niska średnia jest dziwna, książka jest co najmniej bardzo dobra.Klasyczny western, świetnie napisany z kultową postacią szeryfa odegraną w ekranizcji przez Wayne`a. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa

Książka powstała na podstawie scenariusza, więc nie ma niespodzianek, w 99% pokrywa się z filmem, a czyta się po prostu przyjemnie :)

Na półkach: , , , , , , ,

Klasyka westernu. Świetny film, który znałam od lat. Teraz trafiła mi się książka. Fajnie było przenieść się na Dziki Zachód dzięki tej pozycji. Pieniądze nie stawiają ponad prawem i fajnie się czyta o stróżach prawa z zasadami.

Dobry, mocny, prawy western.

Dobry, mocny, prawy western.

Typowy rasowy western taki jaki lubię!

Typowy rasowy western taki jaki lubię!

• Western
  • Młodzieżowe