Rob Roy

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Inne wydania

Młody Frank zostaje wysłany przez ojca do zamku szkockich krewnych Osbaldystone ów. Wykształcony, wrażliwy młodzieniec nie chce zajmować się sprawami handlowymi rodzinnej spółki. Pragnie się poświęcić sztuce oraz literaturze. Przebywając na przymusowym wygnaniu, nie potrafi zaprzyjaźnić się z nikim, a jedyną bliską osobą staje się tajemnicza Diana Vernon, jego daleka krewna. Kiedy do zamku przybywa Rasleigh Osbaldystone, sprawy zaczynają się jeszcze bardziej komplikować. Jedynym wybawieniem dla Franka i Diany będzie pomoc, jakiej prawdopodobnie może im udzielić legendarny szkocki buntownik Rob Roy McGregor.

chrispu | 2013-10-14

Książka wyłącznie dla fanów twórczości Waltera Scotta i tym podobnych zapaleńców historycznych (szczególnie historii Szkocji). Mniej więcej do jej połowy akcja wlecze się jak ślimak (no cóż, głównym bohaterem jest syn bankiera i on jest też narratorem), ale potem rusza z kopyta (no, powiedzmy, przyśpiesza). Prawdę mówiąc "namęczyłem się" przy jej czytaniu. Może dlatego, że wcześniej czytałem powieść Verne'a - a tam wszystko działo się błyskawicznie. Dla fanów filmu pod tym samym tytułem - książka ma niewiele wspólnego z filmem, poza tytułem i miejscem akcji. Rob Roy pojawia się gdzieś przy końcu książki i nie jest on pierwszoplanową postacią. Najważniejszy jest tu romans.

Silver | 2013-11-04
Przeczytana: 08 marca 2012

Bardzo słaba książka , w której główny bohater pojawia się bardzo późno.Nie mam zwyczaju odkładać nieprzeczytanych książek , więc męczyłam to "dzieło" bardzo długo.
To jedna z tych pozycji , których nie przeczytam już w przyszłości.

krosciucha | 2011-01-23

Spodziewałam się więcej Roba, więcej górali szkockich i więcej szkockiego klimatu. Książka o Robie, która jest o jakimś gołowąsie Franku... Ale mam słabość do zbójców i rudzielców, a więc to uwielbiam.

Babinicz | 2015-09-06

Świetny romans. Gołowąs wysłany przez ojca do swoich dalekich krewniaków. Jest to bardzo zgrana ekipa, wśród której najważniejszy jest najmłodszy z braci. Podczas gdy starsi bratankowie spędzają czas na polowaniach i pijatykach, on pieczołowicie przygotowywany jest do pełnienia wyższych urzędów. W tym towarzystwie jest też owoc, piękna Dona Verner, o której względy zaczyna zabiegać główny bohater. Kto mu w tym przeszkodzi?oto jest pytanie...

Grisznak | 2014-12-19

Czuć w tej książce jej wiek. Rozbudowane, plastyczne, ale i przegadane opisy wszystkiego, akcja jakby celowo odsunięta na bok, tytułowy bohater schowany. W swoich czasach to był hit, ale jednak zestrzał się mocno. Niemniej, opis Szkocji tu zawarty może porywać.

Marquee | 2015-03-20
Przeczytana: 04 marca 2015

Przygoda
Kolejny raz historia literatury pokazuje młodego człowieka, który nie godzi się z rzeczywistością i rusza w podróż życia. Książka ciekawie napisana. Warta lektury

| 2015-04-29
Przeczytana: 26 kwietnia 2015
Dziub | 2015-03-08
Przeczytana: 08 marca 2015

Niepotrzebnie sugerowałam się wersją filmową, chociaż Frank Osbaldystone jest na swój sposób uroczy, aczkolwiek wg mnie zbyt pierdołowaty, mówiąc kolokwialnie, jak na bohatera tak nowatorskiej powieści, jaką popełnił Walter Scott.

Łukasz | 2013-04-02

Czytałem tę książkę dawno, pamiętam to na co zwracają uwagę poprzednicy, tzn. główny bohater pojawia się mniej więcej w 2/3 książki, generalnie w książce nic ciekawego się nie dzieje. Czyta się bo czyta i tyle...

Olek | 2012-03-28
Przeczytana: 27 marca 2012

Dłużyło mi się!

Co tutaj wiele pisać, przeczytałem, bo przeczytałem - słyszałem, że ponoć to i klasyka jest.

Podobają mi się takie książki, gdzie akcja idzie swoim tempem, wszystko jest podane na talerzu, bohaterowie wciskają się na siłę w miłosne i niemiłosne intrygi... a jednak czegoś w tej książce brakowało.

Po przeczytaniu opisu powieści, z tyłu książki spodziewałem się, ze ten tytułowy Rob Roy faktycznie pojawi się w najmniej spodziewanym momencie i narobi wielkiego BUUUUM. A Tu nic z tych rzeczy, cała akcja spokojnie, swoim torem zmierzała do swojego nudnego zakończenia.

Jak dla mnie książka szału nie zrobiła, lecz przeczytać trzeba bo to w końcu klasyka...