Batman

Tłumaczenie: Barbara Hollender
Wydawnictwo: ALFA
Batman
Krzysiek W

Gotham - miasto bezprawia. Rządzi nim syndykat zbrodni, na którego czele stoi Carl Grissom, magnat półświatka. Policja jest bezradna. Tylko jeden człowiek może stawić czoło zbrodni i korupcji. Tylko jeden człowiek? Tak - jeśli tym człowiekiem jest BATMAN.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.bialykruk.com.pl

Veronika | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Pewnie każdy z nas zna bohatera miasta Gotham – Batmana. Ze wzorem czarnego nietoperza na żółtym tle spotkała się każda osoba. Nie ma chyba nikogo na tym świecie kto nie wiedziałby chociaż małej drobnostki na temat Bruce'a Wayne'a.

Powód dla którego sięgnęłam po tą książkę jest idiotyczny nawet dla mnie samej gdyż nawet nie jestem w stanie przyznać się moim koleżankom co mnie nagle napadło żeby zainteresować się daną postacią i wszystkim co jest z nią związane.

Książka przede wszystkim skupia się na poznaniu naszego superbohatera którym tak naprawdę jest Bruce Wayne, ale również na walce z jego przeciwnikiem – Joker'em, który odpowiada za śmierć jego rodziców z czym mężczyzna nie może pogodzić się do ostatniego momentu. Prawdziwa wersja oczywiście mówi iż to wcale nie było tak, ale nie mam zamiaru nawiązywać w tym momencie do komiksów.

Po lekturze doszłam do wniosku, że postać Joker'a jest naprawdę psychopatyczną postacią co sprawiło, że polubiłam go jeszcze bardziej niż...

Adrian Jeżak | 2014-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Książka, pierwowzór i liczyłem na coś ciekawszego niż to co przeczytałem.
Niestety...
Mało pasjonująca, nie wciąga i postacie są mało wiarygodne.
Nie dziwię się temu, że Batman zyskał swoją popularność przez komiksy, bajki dla dzieci no i współczesne kino, które wyniosło tę postać na wyżyny, której ta książka nigdy mu nie przyniesie.
Jednak i tak ją polecam ;)
Przeczytajcie i przekonajcie się.
Adrian Jeżak

511 | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Straaaaasznie pozytywne zakończenie. W życiu bym się nie spodziewała, że "Batman" okaże się taką świetną książką. Świetny Jocker (dla mnie zawsze to będzie Jocker, a nie Dżoker jak w tym tłumaczeniu).Naprawdę polecam, książka jest warta przeczytania. 9/10
"czy tańczyłeś kiedyś z diabłem w bladym świetle księżyca?"

KornFanHead | 2012-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Jak zwykle książka odsłania przed nami parę tajemnic których na próżno szukać w filmie. Znajdziemy tutaj również kilka wydarzeń jakie pominięto w ekranizacji.
Mimo wszystko książka Gardnera nie specjalnie porywa swoją treścią. Jak dla mnie wszystko napisane zbyt ogólnikowo. Myślę nawet, że została napisana pod kątem młodego czytelnika, który mimo niewielu lat może zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.
Nie mniej jednak warto sięgnąć po tę książkę ze względu na pewne fakty jakie rozjaśniają fabułę BATMAN-a a jakich nie znajdziemy w filmie Burtona z 1989.

Marcin Kaliszewski | 2013-07-16
Przeczytana: 1999 rok

Może i za wysoko, ale chrzanić. Jedna z moich pierwszych książek w życiu.

comboometga | 2015-01-14
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Pierwsza książka Craiga Shawa Gardnera o Batmanie wywarła na mnie wielkie wrażenie. Nie sądziłam, że ''stara'' książka tak bardzo mnie zachwyci. Cudownie opisane były wszystkie postacie, zarówno jak ich ruchy i zachowania. Ta książka urzekła mnie po części dlatego, że był w niej Joker - który ostatmio jest moim całym światem.
Czytam teraz drugą część - ,,Powrót Batmana'' i ubolewam nad brakiem mojego ukochanego psychopaty ale muszę przyznać, że Pingwin nieźle się rozkręca ^^
OBOWIĄZKOWA KSIĄŻKA DLA FANÓW BATMANA! PERFEKCYJNA *w*

Robert | 2016-09-15

Aż niesamowite ze to już tyle lat :)
Pamiętam jak byłem jeszcze bardzo młody, miałem ok 12 lat, kiedy ostatni raz czytałem ta książkę. Zacząłem ją czytać po raz ostatni po obejrzeniu filmu "Batman" Tima Burtona. Jak dla mnie książka jest świetna.

Barbara | 2015-07-23

Uwielbiam Batmana i niestety mocno się zawiodłam. Książka, w przeciwieństwie do filmów i komiksów, zupełnie nie trzyma w napięciu. Akcja ujęta głównie z punktu widzenia bohaterki - Vicky - jest jakąś pomyłką. Za mało Batmana w Batmanie. A, no i oczywiście co jest najgorsze w tym wszystkim: tłumaczenie. Widać od razu, że tłumacz albo nie był najlepszy w swoim fachu, albo mu się nie chciało. Szyki zdania na modłę angielską, niepotrzebne spolszczenia (Dżoker, serio?), źle przetłumaczone wyrazy (scena kiedy bohaterowie piją szampana ze szklanek zamiast kieliszków jest tylko jednym z wielu przykładów). Być może ocena byłaby inna, gdybym czytała oryginał nie przekład.

deerman22 | 2015-10-17

jako Batfanowi po prostu czytało się dobrze

Dalek | 2015-01-28
Przeczytana: 2012 rok

Nie chcę wychodzić na znawcę, bo książkę czytałem trzy lata temu. Jednak pamiętam ją do dziś. Znalazłem ją w bibliotece. Jest to nic innego jak rozwinięta fabuła "Batmana" Tima Burtona w książce napisanej na podstawie scenariusza. Byłem nią zachwycony i przypominając ją sobie teraz - dalej jestem. Przeczytałem ją chyba 3 razy i gdyby nie ona - nigdy nie zainteresowałbym się Batmanem, którego uniwersum jest naprawdę genialne.