Płomień Assurbanipala

The fire of Asshurbannipal
8320709458
Płomień, Assurbanipala
dona

Ryk śmiertelnego przerażenia rozdarł ciszę. Bez żadnego ostrzeżenia mur rozstąpił się. Z czarnego otworu wystrzeliła macka, pochwyciła ciało szejka jak pyton, gdy oplata swą ofiarę, i głową naprzód wciągnęła go w ciemność. A potem ściana znowu była równa i gładka, jedynie gdzieś z wnętrza rozległ się straszny, wysoki, zduszony wrzask, który zmroził krew w żyłach słuchających. Demon zaginionego miasta, krwiożercze harpie i jukatański bóg zniszczenia w trzecim zeszycie z cyklu "Magią i mieczem".

ryszpak | 2014-04-13
Przeczytana: 1988 rok

Jeden z moich pierwszych kontaktów z prozą REH. I od razu szok dla szczuna z podstawówki. Solomon Kane... Co za gość! Co tam Conan ze swoim mieczem! Facet, który rozwala całe plemię harpii uzbrojony w pistolety czarnoprochowe i rapier to jest dopiero ktoś.
Sentyment mam jak diabli. I stąd pewnie taka ocena.

lub24 | 2013-10-13
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 13 października 2013

3 mroczne opowiadania w których akcja nie jest tak żwawa i kompletna jak w Conanie ale za to położony jest nacisk na budowanie grozy i napięcia. Howard miał niesamowity talent do tego typu zabiegów dlatego nawet przewidując co za chwilę się wydarzy obracamy kolejne strony aż do końca książki.
Bdb krótkie opowiadania fantasy.

Ergo_sum | 2015-08-30

Klasyka w mojej biblioteczce fantasy. Zawsze do czytania w zimowe wieczory, jesienne pluchy lub transmisje z pielgrzymek. :-)

Marek Nowowiejski | 2016-10-21
cerata | 2016-07-06