Diabelska wygrana

2008-01-01
978-83-7551-034-8
Piotr Maksymowicz
romans

To trzecia część serii Garrick i.... mimo iż nie powinnam tego robić, jednak porównuję tą i poprzednią do pierwszej, która była dla mnie super - co nie znaczy, że ta mi się nie podobała. Tu od początku podobał mi się Damien, pomimo, że pałał taką chęcią zemsty na Aleksie. Okazał się człowiekiem o wielu twarzach, trudnym do zrozumienia charakterze ale wrażliwym i pełnym uczucia. Z kolei to, co robiła Aleksa często wydawało mi się niezrozumiałe i trochę niepoważne, chociaż niby wszystko miała poukładane i przemyślane - według siebie samej i w swoim mniemaniu. Wiele "zakrętów" i bardzo trudnych sytuacji między bohaterami powstało z braku zaufania, zwłaszcza ze strony Aleksy. Podobała mi się wartka akcja - wątek szpiegowski, a duży plus ma u mnie wyraźnie pokazane tło historyczne. Przyznam, że praktycznie wszystko było dla mnie tak interesujące, że nie mogłam się doczekać, jak rozwinie się akcja. Ta książka długo mi zostanie w pamięci mogę szczerze polecić zwolenniczkom romansów.

Standardowe romansidło, bez fajerwerków. Niby jakaś akcja w tle się toczy, ale dialogi płaskie i powtarzalne, bez humoru i polotu. Ataki szalonego pożądania parę razy dziennie, szczególnie w dramatycznych okolicznościach są po prostu naciągane i nieprzekonywujące.
W zasadzie jakby tak odrzucić większość scen łóżkowych, to wyszłaby z tego grubsza broszurka:).

Cudowna ... jak każda powieść tej autorki :) Bardzo lubię jak romanse nie są nudne i przewidywalne , a czytając tą powieść nie wiedziałam co tak naprawdę czeka Damiena i Aleksę i jaki kolejny ruch wykona gł. bohaterka ;) Trzymała w napięciu ,na końcu prawie się poryczałam ... a na dodatek bardzo Namiętne sceny łóżkowe, co właśnie bardzo lubię w takich nietypowych romansach :D Jak dla mnie Super !!

Książka może nie zaskoczyła, ale również i nie rozczarowała. Opowieść o dwojgu ludzi, którzy napotykając różne zakręty losu byli zdani tylko na siebie, opowieść o miłości rodzącej się pomimo totalnego braku zaufania, skrywania tajemnic, mówieniu półprawdy bądź błądzenia w sieci kłamstw... W całość wkomponowany wątek historyczny. Trochę denerwująca główna bohaterka, która nie potrafi zaufać swojemu sercu, co zazwyczaj na oboje sprowadza czasem poważne kłopoty. Wartka akcja, tylko na sam koniec duży przeskok - nie wiadomo co działo się pomiędzy wydostaniem się z Francji a powrotem do Anglii. Ale jak najbardziej książka godna polecenia.

Świetna!!!! Cały czas coś się dzieje.

Świetna!!!! Cały czas coś się dzieje.

Czytelniczka Aurora delikatnie okresliła heroinę tego romansidła jako infantylną. Aleksa jest najprawdziwszą debilką (przepraszam wszystkie wrażliwe uszy). Tak skonstruowana postac kobieca- jako kompletna idiotka - czyni tę ksiązke niemozliwą do przeczytania. Rzucam w kąt!

Bardzo lubię tą autorkę, ale książka podobała mi się tak średnio. Początek był nawet ciekawy, no w każdym razie można go było jakoś wytłumaczyć. Potem, czyli ich pobyt we Francji był taki długi i w sumie miałam wrażenie, że autorka strasznie przeciąga. Koniec był kompletną porażką, cukierkowy, oderwany od reszty.

Bardzo dobra w kategorii romansów.

Bardzo dobra w kategorii romansów.

Jest to 3 część cyklu Garrick

Jest to 3 część cyklu Garrick

Jedna z moich ulubionych. Czytałam kilka razy.

Jedna z moich ulubionych. Czytałam kilka razy.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans
  • Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Diabelska wygrana